Ogłoszenia parafialne – 17 stycznia 2021 roku

Kandydaci na apostołów pytali Jezusa: Nauczycieli, gdzie mieszkasz? Odpowiedź Jezusa była bardzo prosta: Chodźcie, a zobaczycie. Z taką samą propozycją zwraca się do nas. Zbliżmy się więc, i rozpoznajmy Jezusa w Jego słowie, potem sami, jak w lustrze, przeglądnijmy się w Jego słowie, poznajmy, jacy jesteśmy. Jezus – Słowo daje nam życie.

Dziękujemy za ofiary złożone na potrzeby parafialne; od ostatniej niedzieli złożono 52 ofiary. Dziękujemy za sprzątanie kościoła; wczoraj sprzątało 9 osób i złożono 6 ofiar. Do sprzątania kościoła w sobotę 23 stycznia, po mszy porannej prosimy parafian z domów: 457 – 2 rodziny, 457a, 457b, 458a, 459, 459a, 459b.

W tym tygodniu.
Poniedziałek. Rozpocznie się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.
Wtorek. Wspomnienie św. Sebastiana Pelczara, biskupa. Na koniec codziennej adoracji Najświętszego Sakramentu odmówimy modlitwy związane z nowenną do Miłosierdzia Bożego.
Środa. Na koniec codziennej adoracji Najświętszego Sakramentu odmówimy modlitwy związane z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
Czwartek. Wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy.
Za tydzień będzie 3. niedziela zwykła. Będziemy ją przeżywali jako Niedzielę Słowa Bożego. W ramach tej niedzieli, podczas popołudniowej adoracji planujemy zorganizować nabożeństwo Słowa Bożego, o którym dokładnie poinformujemy w ogłoszeniach za tydzień.

Odpowiadając na prośbę Caritas Chorwacji, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski ogłosił niedzielę 24 stycznia „Dniem solidarności z Chorwacją”. Tego dnia we wszystkich polskich kościołach będą zbierane datki na rzecz ofiar trzęsienia ziemi w Chorwacji. Również w naszej parafii po wszystkich Mszach św. przedstawiciele Caritas będą zbierać ofiary pieniężne do puszek na ten cel. Bardzo prosimy o ofiarność.

Czytajmy prasę katolicką. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym przeczytamy o etycznych aspektach szczepień przeciw COVID. Autor stwierdza, że nie jest ono obowiązkiem moralnym, ale odpowiedzialność przemawia za skorzystaniem z tej metody. W Tygodniku Katolickim Niedziela znajdziemy odpowiedzi na praktyczne pytania o ekumenizm, np. czy możemy uczestniczyć w nabożeństwach prowadzonych w innych Kościołach chrześcijańskich. W Niedzieli warto także zapoznać się z radami, jakich udziela ksiądz egzorcysta na temat: jak uchronić dzieci przed zniewoleniem przemocą, seksem, czy też magią.

Przed rozesłaniem. Z pewnym poczuciem, że zawsze mamy swoje miejsce w Kościele, umocnieni słowem Boga i Jego błogosławieństwem, idźmy i powstawajmy z tego, co nas oddala od dobrego Boga.