Ogłoszenia parafialne – 17 września 2023 roku

Pan Bóg nie postępuje z nami według naszych grzechów. Ta świadomość daje pokój naszym sercom i zobowiązuje nas, abyśmy sami uczyli się przebaczać. Prośmy Boga o miłosierdzie dla siebie i bądźmy miłosierni dla naszych bliźnich.

Dziękujemy za 17 ofiar złożonych w ostatnim tygodniu na potrzeby inwestycyjne w naszej parafii. Dziękujemy za sprzątanie kościoła; wczoraj sprzątało 4 osoby, złożono 6 ofiar. Następne sprzątanie będzie w sobotę po mszy porannej, na który prosimy parafian z domów: 16, 17, 18, 19 – 2 rodziny, 20, 21, 22, 22a, 23a.

Dzielimy się radosną wiadomością z wszystkimi parafianami, że wczoraj w Bazylice Katedralnej w Tarnowie dwóch naszych lektorów: Jasiu i Piotrek zostało pobłogosławionych przez Księdza Biskupa Ordynariusza do pełnienia funkcji ceremoniarza i animatora w zgromadzeniu liturgicznym. Tym samym zostali włączeni do wielkiej grupy ceremoniarzy w naszej diecezji. Gratulujemy im z całego serca i prosimy, aby swoją posługą ubogacali liturgię w naszym kościele parafialnym.

W rozpoczynającym się 24. tygodniu zwykłym.

Poniedziałek. Święto św. Stanisława Kostki, zakonnika i patrona Polski. O 1900 w domu parafialnym odbędzie się pierwsze po wakacjach spotkanie uczniów klas ósmych, którzy w tym roku szkolnym przygotowują się bezpośrednio do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Na to spotkanie zaproszeni są wszyscy ósmoklasiści z naszej szkoły oraz wszyscy uczniowie klas ósmych z naszej parafii, którzy uczą się w szkołach poza Wolą Rzędzińską. Obecność obowiązkowa.

Wtorek. Od 1700 adoracja Najświętszego Sakramentu, na koniec adoracji nowenna i koronka do Miłosierdzia Bożego. Na Mszę świętą o 1800 zapraszamy wszystkich uczniów klas trzecich z rodzicami na pierwsze spotkanie liturgiczne w ramach przygotowania do pierwszej spowiedzi i pierwszej Komunii świętej.

Środa. Wspomnienie świętych Andrzeja Kim Taegon, kapłana, Pawła Chong Hasang i towarzyszy męczenników. Od 1700 adoracja Najświętszego Sakramentu, którą zakończy nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

Czwartek. Święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty. Do wspólnej modlitwy podczas adoracji Najświętszego Sakramentu zaprasza grupa modlitewna św. Ojca Pio. Początek modlitwy o 1730.

Sobota. Wspomnienie świętego Pio z Pietrelciny, kapłana.

Za tydzień będzie 25. niedziela zwykła.

Kuria Diecezjalna w Tarnowie zezwoliła rodzinie 37. letniego Marcina Sumary z Brzeska, który przeszedł udar mózgu, na zbiórkę ofiar przeznaczonych na jego rehabilitację i wyznaczała do tej zbiórki 10 parafii z naszej diecezji, w także naszą. Rodzina Sumarów poprosiła o możliwość przeprowadzenia kwesty w najbliższą niedzielę 24 września br. Dlatego za tydzień przy udziale parafialnego oddziału Caritas będą zbierać ofiary do puszek przed naszym kościołem. Pokażmy swoją wrażliwość na cierpienie i nieszczęście ludzkie.

Czytajmy prasę katolicką. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym warto zwrócić uwagę na wywiad z kardynałem Grzegorzem Rysiem, który m.in. odnosi się do wypowiedzi papieża Franciszka na temat Rosji, oraz na główny temat numeru o tym, jak bronić się przed brutalizacją języka w przestrzeni publicznej. Warto też wrócić do beatyfikacji rodziny Ulmów. Tygodnik Katolicki Niedziela stwierdza, że trudno dziwić się, gdy dziecko letnich w wierze rodziców odchodzi od Kościoła, dziwimy się, gdy dzieje się to w mocno wierzących rodzinach i formułuje odpowiedź na pytanie, co robić, gdy to się dzieje. Niedziela zamieszcza też wnikliwy komentarz do przykazania miłości, które jest najważniejsze.

Przed rozesłaniem. W czasie Mszy Świętej otrzymujemy łaskę Bożą, z którą trzeba współpracować. To dobra wiadomość, bo nawet w trudnych sprawach, takich jak przebaczenie, nie pozostajemy bez pomocy Boga. Konkretnym jej wyrazem jest błogosławieństwo, którego teraz pragnę wam udzielić.