Ogłoszenia parafialne – 18 czerwca 2023 roku

Gdy Jezus wysyłał uczniów na misję ewangelizacyjną, stwierdził, że bliskie jest już królestwo niebieskie. I my, włączeni we wspólnotę Kościoła, jesteśmy wezwani, by głosić obecność Pana wśród nas. Przylgnijmy do Jezusa fundamentu naszej jedności, budujmy wspólnotę Kościoła bez podziałów i niezgody.

Dzięku jemy za 7 ofiar złożonych w ostatnim tygodniu na potrzeby inwestycyjne w parafii. Dziękujemy za sprzątanie kościoła; wczoraj sprzątało 7 osób, złożono 7 ofiar. Następne sprzątanie przed odpustem będzie tradycyjnie w dwóch etapach. Pierwszy w piątek po mszy wieczorowej, na który prosimy parafian z domów: 564, 565/1, 566, 567, 569a, 569b, 569c, 571, 573a/1, 573a/2, 573b, 573c, 574, 574a, 574b, 574c. Drugi w sobotę po mszy porannej, na który prosimy parafian z domów: 575, 575a, 575b, 575c, 576, 577, 578a, 579 – 2 rodziny, 580b, 580c – 2 rodziny, 580d, 581, 581a. Prosimy o zachowanie tego porządku, aby sprzątanie przebiegło jak najsprawniej, a kościół lepiej posprzątany.

W rozpoczynającym się 11. tygodniu zwykłym.

Zachęcamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych. Są one celebrowane codziennie o 1830.

Wtorek. Po nabożeństwie do Najśw. Serca Pana Jezusa będzie nowenna i koronka do Miłosierdzia Bożego.

Środa. Wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika. Po Litanii do Najśw. Serca Pana Jezusa będzie nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

Piątek. O 800 będziemy celebrowali Mszę świętą na zakończenie roku szkolnego. Na tę Eucharystię zapraszamy wszystkie dzieci, młodzież, rodziców i nauczycieli, abyśmy wspólnie podziękowali za kończący się rok szkolny.

Sobota. Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Msze święte jak w dzień powszedni o 630 i 1800.

Za tydzień 12. niedziela zwykła. Uroczystość odpustowa ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy, patronki naszej wspólnoty parafialnej. Msze święte będą o 630, 845, 1100 – suma odpustowa i o 1700. Sumę odpustową będzie celebrował ksiądz prałat Leon Sądowicz, nasz rodak z Woli Rzędzińskiej, który w obecnym roku świętuje złoty jubileusz przyjęcia święceń kapłańskich. Znamy doskonale księdza Leona, dlatego bądźmy z nim w tej radosnej chwili, gdy dziękuje Bogu za 50 lat swojego życia jako kapłan. Kazanie na sumie odpustowej wygłosi wieloletni współpracownik księdza Leona w Polskiej Misji Katolickiej w Mainz w Niemczech, a obecnie jego proboszcz w Starym Sączu, ks. Marek Tabor. Zatem w przyszłą niedzielę uczcijmy należycie Maryję nieustannie nam pomagającą i zyskajmy odpust. Aby to stało się faktem, trzeba być w stanie łaski uświęcającej. Zachęcamy więc gorąco do spowiedzi. Motywacja, aby przystąpić do sakramentu pokuty, jest podwójna. Najpierw zakończenie roku szkolnego, który dzieci i młodzież winni zamknąć z Bogiem w swoich duszach, a następnie uroczystość odpustowa. Pamiętajmy o tym. Przez cały tydzień będziemy w konfesjonałach podczas popołudniowej adoracji. Po sumie odpustowej planujemy procesję eucharystyczną, dlatego przygotujmy feretrony, baldachim, zapraszamy dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia, oczekujemy na dzieci pierwszokomunijne, prosimy, aby zagrała orkiestra, zaśpiewał chór Cantus, a procesję uświetniły panie z koła gospodyń wiejskich.

Czytajmy prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym znajdziemy odpowiedź na pytanie, czy katolicy powinni angażować się w politykę, oraz wyjaśnienie, dlaczego także kobiety mogą być nadzwyczajnymi szafarzami Komunii świętej. W Tygodniku Katolickim Niedziela przeczytamy, że mówienie prawdy jest znakiem wierności Bogu i prawu moralnemu, oraz o czym świadczy unikanie nauk przedmałżeńskich, a nawet fałszowanie zaświadczeń o kursach przedmałżeńskich, przez ludzi młodych. Zwróćmy też uwagę na nowy kwartalnik pt. Niedziela. Magazyn.

Wójt Gminy Tarnów zaprasza na festyn rodzinny przy remizie w Jodłówce – Wałkach w sobotę 24 czerwca br. Rozpoczęcie o 1630. Szczegóły na plakatach i stronie internetowej naszej gminy.

Przed rozesłaniem. Jako lud Pana, jako Jego owce, chcemy iść wiernie za naszym Dobrym Pasterzem, za radami tych, których On stawia na naszej drodze życia. Trwajmy więc mocno w wierze w naszych rodzinach, umocnieni Bożym błogosławieństwem.