Ogłoszenia parafialne – 18 kwietnia 2021 roku

Jak uczniowie w Emaus otwórzmy szeroko oczy i rozpoznajmy Jezusa zmartwychwstałego, gdy łamie dla nas chleb Eucharystii, i gdy idzie z nami po drogach naszego życia.

Dziękujemy za 17 ofiar złożonych na potrzeby parafialne w zakończonym tygodniu. Bóg zapłać! Dziękujemy za sprzątanie kościoła; wczoraj sprzątało 11 osób i złożono 12 ofiar. Do sprzątania kościoła w sobotę po mszy porannej prosimy parafian z domów: 494b, 496a, 496b, 497a, 499c, 499d, 499e, 499k, 503c, 504b.

W rozpoczynającym się 3. Tygodniu Okresu Wielkanocnego.
Dzisiaj obchodzimy Niedzielę Biblijną. Po południu weźmy koniecznie Pismo Święte do rąk, odszukajmy te fragmenty, które sugerują nam pobrane przy wejściach karteczki z siglami,  przeczytajmy te fragmenty i porozmyślajmy nad nimi, zastanawiając się nad tym, co Pan Jezus chce powiedzieć dzisiaj mnie i mojej rodzinie. Rozpoczynamy Tydzień Biblijny, w ramach którego codziennie w czasie mszy wieczorowych wygłosimy Słowo Boże i wzniesiemy do Boga specjalne modlitwy.
Poniedziałek. Od 1700 adoracja do Najświętszego Sakramentu.
Wtorek. Na koniec adoracji Najświętszego Sakramentu będzie nowenna do Miłosierdzia Bożego. Po mszy wieczorowej w naszym kościele odbędzie się nabożeństwo Słowa Bożego, które nazywa się Lectio Divina; zapraszamy wszystkich chętnych, którzy chcą we wspólnocie pochylić się nad tekstami biblijnymi i pomodlić się nimi. To nabożeństwo rozpocznie się zaraz po zakończeniu mszy i będzie trwało około 45 minut. Natomiast zbiórka ministrantów będzie też po mszy wieczorowej, lecz w domu parafialnym.
Środa. Na koniec adoracji Najświętszego Sakramentu będzie nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
Czwartek. Na chwilę modlitwy w ramach adoracji Najświętszego Sakramentu zapraszamy członków grupy modlitewnej Matki Bożej Królowej Pokoju objawiającej się w Medjugorie i ich sympatyków. Po mszy wieczorowej będzie drugie nabożeństwo Słowa Bożego, które organizujemy w ramach Tygodnia Biblijnego. Tym razem będzie to krąg biblijny. Zapraszamy wszystkich chętnych parafian.  
Piątek. Uroczystość św. Wojciecha głównego Patrona Polski. Z tej racji w ten piątek nie obowiązuje nas abstynencja od pokarmów mięsnych. Po mszy wieczorowej będzie zbiórka lektorów. Obecność obowiązkowa.
Za tydzień będzie 4. niedziela wielkanocna, nazywana Niedzielą Dobrego Pasterza, obchodzona jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Rozpocznie się tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Zbierzemy składkę na potrzeby WSD w Tarnowie. Przyszła niedziela to także dzień modlitw za kierowców.

Wydział Teologiczny Sekcja w Tarnowie zaprasza na studia magisterskie z teologii. Studia te, przeznaczone  dla osób świeckich i zakonnych, służą nie tylko pogłębieniu wiary i chrześcijańskiej formacji, lecz także przygotowują do nauczania religii w szkole podstawowej i średniej. Od 1 października 2021 r. rozpoczną się także studia podyplomowe: Katecheza przedszkolna, które są przeznaczone dla absolwentów studiów wyższych posiadających uprawnienia pedagogiczne. Podyplomowe studia Katecheza przedszkolna pozwalają na uzyskanie kwalifikacji do nauczania religii w przedszkolu we wszystkich grupach wiekowych. Zachęcamy do podjęcia studiów na tarnowskim Wydziale.

Czytajmy prasę katolicką. Gość Niedzielny pisze o realizowanym w Polsce, i wyjątkowym w skali światowej projekcie rehabilitacji osób, które przeszły COVID-19. W Gościu polecamy także rozmowę z dyrektorem Centrum Formacji Duchowej Salwatorianów w Krakowie ks. Krzysztofem Wonsem z okazji Tygodnia Biblijnego. Na łamach Tygodnika Katolickiego Niedziela przeczytamy o tym, kto z Polaków wkrótce może zostać ogłoszonym błogosławionym lub świętym. Ponadto w Niedzieli przeczytamy, jak należy wybierać i postępować, aby nie stać się łupem diabła.

Przed błogosławieństwem. Rozpoczynamy Tydzień Biblijny. Przeżyjmy go w głębokiej więzi ze zmartwychwstałym Panem, który daje nam Chleb życia wiecznego pod postacią Ewangelii i Eucharystii. Niech błogosławieństwo Boże umocni nas w regularnym, codziennym słuchaniu słowa, które Bóg do nas kieruje. Każdego dnia otwierajmy Ewangelię, aby stała się dla nas otwartym źródłem Ducha Prawdy, objawiającego nam misterium Syna Bożego.