Ogłoszenia parafialne – 18 lipca 2021 roku

Apel Przewodniczącego KEP w sprawie solidarności z poszkodowanymi w nawałnicach w Polsce, Niemczech, Belgii i Holandii. W ostatnich dniach jesteśmy świadkami wielu ludzkich dramatów wywołanych gwałtownymi burzami i powodziami, zarówno w naszej ojczyźnie, jak i w Europie. Wiele rodzin straciło dobytek całego życia, są osoby zagonione i ofiary śmiertelne, zwłaszcza w Niemczech. Kościół w Polsce pragnie wesprzeć poszkodowanych modlitwą oraz ofiarą. Błagajmy Boga o nadzieję, dla tych, którzy ucierpieli oraz o ducha solidarności, troski i współodpowiedzialności dla wszystkich ludzi dobrej woli, mogących przyjść z pomocą poszkodowanym. Apeluję, aby niedziela 25 lipca br. była obchodzona w Kościele w Polsce jako dzień solidarności z poszkodowanymi w powodziach i nawałnicach w Europie. Proszę, aby tego dnia w modlitwie wiernych polecić ich Bożej opiece, i wspomóc materialnie za pośrednictwem Caritas Polska. Równocześnie przekazuję przewodniczącym Episkopatów Niemiec, Holandii i Belgii wyrazy wsparcia i zapewnienia o duchowej bliskości Kościoła w Polsce. Wszystkim wiernym udzielam pasterskiego błogosławieństwa.                                        
                                                                Abp Stanisław Gądecki, Metropolita Poznański i Przewodniczący KEP

Dziękujemy za 18 ofiar złożonych na potrzeby parafialne w zakończonym tygodniu. Dziękujemy za sprzątanie kościoła. Wczoraj sprzątało  2. osoby, złożono 2. ofiary. Do sprzątania kościoła w najbliższą sobotę po mszy porannej prosimy parafian: 560, 561, 561a – 2 rodziny, 561b, 562, 563b, 564, 565/1 – 2 rodziny.

W rozpoczynającym się 16. tygodniu okresu zwykłego w ciągu roku.
Poniedziałek. Msza święta o 700.
Wtorek. Msze św. będą o 700 i 1800. Na zakończenie adoracji  nowenna i koronka do Miłosierdzia Bożego.
Środa. Msze św. będą o 700 i 1800. Na zakończenie adoracji będzie nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
Czwartek. Święto św. Marii Magdaleny. Msza święta o 700.   
Piątek. Święto św. Brygidy, zakonnicy i patronki Europy. Msza święta o 700.
Sobota. Wspomnienie św. Kingi, dziewicy, patronki diecezji. Msze święte będą o 700 i 1800.
Za tydzień będzie 17. niedziela zwykła. Z okazji przypadającego w wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, w przyszłą niedzielę po Mszach świętych będziemy święcili samochody i inne pojazdy mechaniczne np. motocykle, motorowery, rowery, ciągniki. Kierowcy, chcący poświęcić swój pojazd, niech postawią go na parkingu, zatrzymają się na chwilę po Mszy świętej. Przy wyjeździe z parkingów staną księża, pobłogosławią pojazdy i pokropią je wodą święconą. Ten obrzęd traktujmy jako modlitwę o szczęśliwe podróże i pracę dla nas wszystkich jeżdżących po naszych drogach.

Czytajmy prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym warto przeczytać artykuł i rozmowę, które starają się wyjaśnić, jaka jest prawda o odkrytych grobach indiańskich dzieci w Kanadzie i jakie są przyczyny podpalania kościołów w tym kraju. A w wakacyjnym cyklu gość wiedzie nas na tamę we Włocławku – na miejsce związane z męczeńską śmiercią bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. Tygodnik Katolicki Niedziela zwraca uwagę na to, że seniorzy są wciąż mało doceniani w społeczeństwie i zastanawia się, czy zmieni tą sytuację ustanowiony przez papieża Franciszka Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Po za tym Niedziela przypomina raz jeszcze, dlaczego Kościół tak stanowczo mówi nie rozwodom.

W piątek 30 lipca grupa apostolska pomocy dla dusz czyśćcowych organizuje pielgrzymkę do Wadowic, Kalwarii Zebrzydowskiej i Łagiewnik. Koszt wynosi 80 zł, w tym jest przejazd, przewodnik i obiad. Pielgrzymkę rozpocznie Msza św. celebrowana w naszym kościele o 700. Powrót wieczorem. Zapisy w zakrystii.

Przed rozesłaniem. Umocnieni spotkaniem z Panem idźmy teraz do naszych codziennych zajęć, aby tam świadczyć o tym, czego tutaj sami doświadczyliśmy. A jeśli potrzebujemy głębszego odpoczynku duchowego i fizycznego, to spróbujmy zaplanować pielgrzymkę do pobliskiego sanktuarium. Tam odnajdziemy to, czego najbardziej potrzebujemy. Niech dobry Bóg błogosławi nam w tych poszukiwaniach.