Ogłoszenia parafialne – 18 października 2020 roku

Dziękujemy za ofiary złożone na potrzeby parafialne; od ostatniej niedzieli złożono 9 ofiar. Dziękujemy za sprzątanie kościoła. Wczoraj sprzątało 5 osób, i złożono 6 ofiar. Do sprzątania w sobotę, 24 października prosimy parafian z domów: 413/2 – 2 rodziny, 413/2a, 413c, 413d, 413e, 413f, 413h, 417k, 418.

Na nowo zmagamy się z pandemią korona wirusa. Nasza parafia razem z całym powiatem znalazła się w żółtej strefie. W związku z tym obowiązują nas pewne ograniczenia w kościele w czasie sprawowania kultu religijnego. Mamy obowiązek zachowania 4m2 powierzchni kościoła na jednego człowieka uczestnicząco z liturgii. Z prostego rachunku wynika, że do kościoła, możemy wpuścić jednorazowo nie więcej niż 150 osób. Tego na razie musimy się trzymać.  Podczas nabożeństw mamy zachować dwumetrowy odstęp jeden od drugiego, poza chwilą przyjmowania Komunii świętej nos i usta cały czas muszą być zasłonięte maseczką. Od zasłaniania twarzy zwolnieni są księża pełniący swoją posługę liturgiczną. Komunię świętą możemy przyjmować albo do ust, albo na rękę. Pragniemy podkreślić, że księża dbają o czystość swoich rąk i za każdym razem przed udzielaniem Komunii myją ręce wodą z mydłem z łazience obok zakrystii. Od dzisiaj wprowadzamy też taki zwyczaj, że ksiądz celebrujący Mszę św., który nie może wyjść do łazienki, będzie oczyszczał ręce płynem dezynfekującym przy tzw. kredencji. Wszystkie te sprawy porusza ks. bp Andrzej Jeż w specjalnym dekrecie, który został wydany w piątek. Najważniejsze w tym dekrecie jest postanowienie o udzieleniu dyspenzy od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w niedzielę i święta nakazane, aż do odwołania na terenie całej diecezji tarnowskiej. Teraz nie będziemy przytaczać tego sekretu w całości, bo każdy może się z nim zapoznać na stronach internetowych -naszej diecezji. Zachęcamy, aby tam zajrzeć. Od dzisiaj w każdą niedzielę w serwisie internetowym YouTube będziemy transmitowali Msze święte z naszego kościoła o 845 i 1030. Aby na sposób wirtualny znaleźć się w kościele wystarczy w wyszukiwarkę wpisać: Parafia MBNP Wola Rzędzińska. Dotyczy to zarówno komputerów stacjonarnych, jak i urządzeń mobilnych. W czasie takich transmisji możemy jedynie duchowo przyjąć Komunię świętą. Musimy pamiętać, że świat wirtualny nigdy nie zastąpi naszej fizycznej obecności podczas Eucharystii i prawdziwego przystępowania do sakramentów świętych. Dlatego chociaż zachęcamy do śledzenia nas w Internecie, to jednak zapraszamy także do kościoła.

 W tym tygodniu
Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Modlitwy, szczególnie różańcowe, zanoszone w intencji misji, misjonarzy i ludów z krajów misyjnych wypełnią każdy dzień rozpoczynającego się tygodnia. Codziennie od 1700 adoracja Najśw. Sakramentu, o 1730 nabożeństwo różańcowe, a we wtorek i w środę odmówimy jeszcze modlitwy nowennowe. Zachęcamy wszystkich do udziału w nabożeństwach różańcowych, albo do codziennego odmawiania cząstki różańca świętego w domu razem ze swoją rodziną.
Wtorek. Wspomnienie św. Jana Kantego.  
Czwartek. Wspomnienie św. Jana Pawła II.
Sobota. Wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego.
Za tydzień będzie 30. niedziela zwykła – synodalna. Rocznica poświęcenia własnego kościoła.

Na stoliku z gazetami zostały wyłożone kartki na wypominki roczne i jednorazowe, które można składać w zakrystii, w kancelarii parafialnej, albo na tacę.  Ponieważ co roku jest bardzo dużo wypominków, musimy zmienić nieco sposób ich czytania. Dotychczas wypominki dzieliliśmy na 4 części i czytaliśmy przed mszami o 845 i 1030. W tym roku  podzielimy je na 6 sześć część i będziemy czytali przed mszami o 845, 1030 i 1200. W ten sposób w dalszym ciągu dwa razy w miesiącu każdy usłyszy wypominane przez siebie imiona zmarłych. Przypominamy też o sprawie oczywistej. Nie wiemy jeszcze, jak w tym roku będą wyglądać uroczystości na cmentarzach we Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny, ale dokładnie posprzątajmy nasz cmentarz parafialny. Pamiętajmy nie tylko o grobach swoich bliskich, ale zauważmy także te, o które nikt nie dba może już od wielu lat. Na cmentarzu są dwa kontenery na śmieci: jeden na odpady zielone –na lewo od wejścia głównego z parkingu i drugi na szkło i plastik – przy drodze do Leiera.

Czytajmy prasę katolicką. Gość Niedzielny drukuje wywiad z liturgistą, który mówi o przyjmowaniu Komunii na rękę, a w tym kontekście także o częstym przeroście formy nad treścią i o burzeniu jedności Kościoła. Ponadto Gość przypomina postać wielkiej, polskiej misjonarki świeckiej dr Wandy Błeńskiej. Tygodnik Katolicki Niedziela przytacza słowa premiera polskiego rządu, który stwierdził, że nareszcie Polska mówi w świecie własnym głosem i nareszcie świat się z tym głosem liczy. Przypomina także, że za niedługo, tj. 22 października, Polski Trybunał Konstytucyjny wypowie się na temat tzw. aborcji eugenicznej, a jego wypowiedź może zatrzymać ten zbrodniczy proceder .

Przed rozesłaniem. Wszystko mogę w Bogu, który mnie umacnia. Niech łaska Jego błogosławieństwa umocni mnie w praktykowaniu niedzielnej Mszy świętej, i w częstym przystępowaniu do Komunii świętej, bym miał udział w uczcie niebieskiej.