Ogłoszenia parafialne – 18 września 2022 roku

Warto pamiętać, że kiedyś każdy z nas zda sprawę Bogu z zarządzania darami Bożymi. Małe sprawy naszego życia są ważne, bo z nich składa się życie, a wierność Bogu w codzienności ma znaczenie na wieki. Jeśli zapomnę o Bogu, odrzucę służbę dla Niego, w to miejsce w łatwy sposób wejdzie mamona, która ma tendencję do stawania się bożkiem ludzkiego życia.

Dziękujemy serdecznie za 62. ofiary złożone w ostatnim tygodniu na malowanie kościoła. Dziękujemy za sprzątanie kościoła; wczoraj sprzątało 10 osób, złożono 10 ofiar. Następne sprzątanie będzie w sobotę 24 września po mszy porannej. Prosimy parafian z domów: 402, 402a, 403, 404, 404a, 405, 405a, 405b, 406, 406b, 406d, 406e, 407a, 407b, 407c, 408, 410, 410b – 2 rodziny.

W zakończonym tygodniu w dalszym ciągu prowadziliśmy prace w nawie głównej naszego kościoła i na chórze. Nie zostały one jeszcze skończone, bo jest ich wiele i są czasochłonne. Poza tym kilka razy musieliśmy je przerywać, bo były pogrzeby. A więc w rozpoczynającym się tygodniu czeka nas ciąg dalszy.

W rozpoczynającym się 25. tygodniu okresu zwykłego.
Poniedziałek. O 1900 w domu parafialnym odbędzie się spotkanie uczniów klasy 8b z naszej szkoły podstawowej w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania. Obecność wszystkich obowiązkowa.
Wtorek. Wspomnienie św. Andrzeja Kim Taegon, kapłana, Pawła Chong Hasang i towarzyszy męczenników koreańskich. Od 1700 adoracja Najśw. Sakramentu, która zakończy się nowenną do Miłosierdzia Bożego.
Środa. Święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty. O 1700 wystawienie Najświętszego. Sakramentu, które zakończy nowenna do MB Nieustającej Pomocy. W czasie adoracji Najświętszego Sakramentu grupa apostolska pomocy dla dusz czyśćcowych zaprasza wszystkich swoich członków na chwilę wspólnej modlitwy.
Czwartek. O 1900 w domu parafialnym będzie próba chóru Cantus; zapraszamy wszystkich chórzystów.
Piątek. Wspomnienie św. Pio z Pietrlciny. Grupa modlitewna św. Ojca Pio zaprasza na chwilę modlitwy w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu. O 1630 spotkanie ministrantów, a o 1830 lektorów.
Za tydzień będzie 26. niedziela zwykła. Dzień Modlitw o Trzeźwość i Diecezjalna Pielgrzymka do Szczepanowa o charakterze przebłagalnym i wynagradzającym za grzechy pijaństwa. Odpust w parafii Jodłówka – Wałki.

W dniach 23-25 września 2022 roku w Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Tarnowie odbędzie się kurs przedmałżeński dla narzeczonych. Zapisy od poniedziałku do piątku w kancelarii lub pod numerem telefonu 14 621 21 12 w godzinach od 800 do 930 i od 1600do 1730 lub na pierwszym spotkaniu w piątek. Ze względu na warsztatowy charakter kursu prosimy, aby zapisywały się pary narzeczonych, a nie pojedyncze osoby.

W najbliższą sobotę w bazylice katedralnej w Tarnowie odbędzie się Diecezjalny Dzień Skupienia Parafialnych Grup Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym. Rozpoczęcie o 930, a zakończenie ok. 1430. Szczegółowy program spotkania jest kartkach dostępnych w zakrystii. Na spotkanie udajemy się indywidualnie.

Do 20 września bieżącego roku trwa rekrutacja na 5. letnie studia magisterskie z teologii oraz 2. letnie podyplomowe studia teologiczno-katechetyczne dla nauczycieli na Wydziale Teologicznym Sekcja w Tarnowie. Studia te, przygotowują do nauczania religii w przedszkolach, szkole podstawowej i średniej. Ze względu na otwierające się miejsca pracy dla katechetów zachęcamy do podjęcia studiów na tarnowskim wydziale.

Czytajmy prasę katolicką. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym znajdziemy kolejną płytę z Biblią Audio, a na niej kolejne księgi Starego Testamentu: Jozuego, Sędziów, Rut i dwie księgi Samuela. Ponadto Gość stara się wyjaśnić, dlaczego śmierć królowej Elżbiety II wywołała takie poruszenie na całym świecie. Tygodnik Katolicki Niedziela także zwraca uwagę na fakt, że Światowy Dzień Środków Społecznego przekazu jest okazją do odpowiedzi, jakich mediów potrzebujemy. Niedziela zwraca też uwagę na ludzi żyjących bez Boga, porzucających praktyki religijne i pyta, czy naprawdę jesteśmy bezradni wobec fali odejść od Kościoła?

Przed rozesłaniem. Nie możemy służyć Bogu i mamonie. Dlatego przyjmijmy błogosławieństwo Boże, abyśmy usłyszane od Boga słowo skutecznie wypełniali w naszej codzienności.