Ogłoszenia parafialne – 19 czerwca 2022 roku

Dziękujemy za 10 ofiar złożonych w ostatnim tygodniu na potrzeby inwestycyjne w parafii. Dziękujemy za sprzątanie kościoła; wczoraj sprzątało 8 osób, złożono 8 ofiar. Następne sprzątanie przed odpustem będzie w dwóch etapach. Pierwszy w piątek po mszy wieczorowej, na który prosimy parafian z domów: 145, 145a, 145c, 145/1 – 2 rodziny, 146/1, 146a/2, 146b, 146c, 147, 147a, 147b. Drugi w sobotę po mszy porannej, na który prosimy parafian z domów: 147c, 147d, 147e, 147f, 147g, 148a – 2 rodziny, 148b, 148/2, 148/5, 148/6. Prosimy o zachowanie tego porządku, aby sprzątanie przebiegło jak najsprawniej, a kościół lepiej posprzątany. Dziękujemy też osobom, które w ostatnim tygodniu pomogły w pracach przy kościele.

Jesteśmy w trakcie Oktawy Bożego Ciała. Dziękujemy tym parafianom, którzy pomogli w urządzeniu procesji po drogach naszej parafii: parafianom, którzy przygotowali piękne ołtarze, panu organiście, grającym w orkiestrze parafialnej i śpiewającym, strażakom z OSP i paniom z koła gospodyń, noszącym feretrony i baldachim, pani zakrystiance i służbie liturgicznej. Cieszymy się z dzieci przedszkolnych, które sypały kwiaty i dzwoniły. Dzisiaj procesja będzie po Mszy świętej o 1200. W dni powszednie do czwartku włącznie o 1700 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja, o 1730 nabożeństwo czerwcowe, po nabożeństwie procesja eucharystyczna wokół kościoła i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem, a potem Msza święta. Od piątku o 1700 wystawienie i adoracja, o 1730 nabożeństwo czerwcowe i o 1800 Msza święta wieczorowa.

W rozpoczynającym się 12. tygodniu okresu zwykłego.
Wtorek. Wspomnienie św. Alojzgo Gonzagi, zakonnika. Modlitwy nowe nowennowe po
Komunii św.  
Środa. Modlitwy nowe nowennowe odmówimy po Komunii świętej. 
Czwartek. Uroczystość Narodzenia św. Jan Chrzciciela przeniesiona z piątku. Msze święte jak w dzień powszedni. Zakończenie oktawy Bożego Ciała. O 1700 wystawimy Najświętszy Sakrament do adoracji, o 1730 zaczniemy śpiew Litanii do Serca Jezusowego i wyruszymy na procesję. Po procesji pobłogosławimy wianki i dzieci. Potem rozpoczniemy Mszę świętą wieczorową.
Piątek. Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze święte będą o 630, 800 i 1800. Dzień modlitw o Świętość Życia Kapłańskiego. Z okazji uroczystość nie obowiązuje abstynencja od spożywania mięsa. Na Mszę świętą o 800 zapraszamy dzieci kończące rok szkolny, ich rodziców, nauczycieli i dyrekcję szkoły, aby razem podziękować Bogu za cały rok szkolny i poprosić o błogosławieństwo Boże w czasie wakacji. Odpust w sąsiedniej parafii NSPJ w Tarnowie. Po zakończeniu Mszy świętej wieczorowej będziemy sprzątali nasz kościół przed uroczystością odpustową, zapraszamy pierwszą grupę parafian.
Sobota. Wspomnienie Niepokalanego serca NMP. Msze święte jak w każdą sobotę o 630 i 1800. Po mszy porannej będzie druga tura sprzątania kościoła, na którą zapraszamy drugą  grupę parafian. Wieczorem rozpoczynamy uroczystość odpustową ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
Za tydzień będzie 13. niedziela zwykła, a w naszej parafii będzie uroczystość odpustowa ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy, naszej patronki. Msze święte będą o 630, 845, 1100 – suma odpustowa i o 1700. Zapraszamy wszystkich do uczczenia Maryi i zyskania odpustu. Szczególnie zapraszamy na simę odpustową; zaręczamy, że nie będzie długa Msza święta. Aby zyskać odpust, trzeba być w stanie łaski uświęcającej, dlatego zachęcamy do spowiedzi. Przez cały tydzień będziemy w konfesjonałach podczas popołudniowej adoracji.

Wójt Gminy Tarnów zaprasza na festyn rodzinny, który odbędzie się za tydzień w Jodłówce – Wałkach przy remizie OSP. W programie m.in. koncert muzyczny, stoisko koła gospodyń wiejskich i zabawa taneczna.

Czytajmy prasę katolicką. Polecamy dzisiejszy numer Gościa Niedzielnego, a w nim bardzo wartościową lekturę wywiadu o zagrożeniach, na jakie narażone są dzieci nadmiernie korzystające ze smartfonów i internetu.  Polecamy Gościa Extra, który poświęcony jest wielkiemu znaczeniu Eucharystii, częstemu  jej przyjmowaniu, adoracji Najświętszego Sakramentu i cudom eucharystycznym. Tygodnik Katolicki Niedziela zastanawia się nad faktycznym poziomem polskich elit inteligenckich: czy uniwersytety są świątyniami prawdy i kuźniami inteligencji, czy też twierdzami zwolenników neomarksizmu.  

Przed rozesłaniem. Błogosławieństwo Boże, które zakończy tę Eucharystię, pośle nas do świata. Chodzi o to, aby przez nasze słowa, czyny i postawę Bóg mógł przemawiać do ludzi. Pozwólmy Mu na to.