Ogłoszenia parafialne – 19 grudnia 2021 roku

Dziękujemy za 23 ofiary złożone w ostatnim tygodniu na potrzeby parafialne. Dziękujemy za sprzątanie kościoła na święta. Wczoraj sprzątało 13 osób, złożono 10 ofiar. Następne sprzątanie będzie po świętach Bożego Narodzenia, w czwartek, 30 grudnia br., po mszy wieczorowej i prosimy na nie parafian z domów: 53, 53a – 2 rodziny, 54, 55, 56, 56/1, 56a, 56b, 56c.

Przed nami ostatni, czwarty tydzień Adwentu. Msze święte roratnie będziemy celebrowali do piątku o 630. Nowenny do Dzieciątka Jezus odprawiamy na koniec popołudniowej adoracji Najświętszego Sakramentu. Opłatki są dostępne w zakrystii. Dziękujemy za dary charytatywne, które zostały rozdane potrzebującym w ostatni wtorek. Spowiedź przed świętami będzie jutro w godzinach od 900 do 1200 i od 1500 do 1800 z krótkimi przerwami w środku tego czasu. Zapraszamy wszystkich do kratek konfesjonałów, albowiem obecnie w czasie pandemii miłosierdzie Boże jest nam potrzebne bardziej niż kiedykolwiek. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatnią chwilę. Będą obcy spowiednicy.

W 4. tygodniu Adwentu i w święta Bożego Narodzenia.  
Piątek. Wigilia Bożego Narodzenia. Ostatnia w obecnym roku msza roratnia będzie o 630. Wieczorem Mszy świętej nie będzie. W tym samym czasie w naszych domach będziemy spożywali wieczerzę wigilijną. Chociaż prawo kościelne nie wymaga, aby w tym dniu zachować post, uczyńmy to w imię szlachetnej, polskiej tradycji. Pamiętajmy, aby wieczerzę wigilijną przeżyć w naszych rodzinach i domach we wzajemnej zgodzie i trzeźwości. W czasie kolacji wigilijnej zachowajmy tradycje katolickie: odczytajmy fragment z 2. rozdziału Ewangelii św. Łukasza opowiadający o narodzeniu Pańskim, pomódlmy się wspólnie w ważnych intencjach Kościoła, naszych rodzin, a także o ustanie pandemii. Połammy się opłatkiem, złóżmy sobie szczere życzenia, śpiewajmy kolędy. Tych pięknych tradycji uczmy nasze dzieci i wnuki. Pamiętajmy, aby wcześniej wyłączyć telewizory, radia, komputery, odłożyć daleko telefony, bo mogą nam  przeszkadzać w spotkaniu się z nowonarodzonym Zbawicielem świata i najbliższymi. Potem zapraszamy na pasterkę. Ze względu na ciągle trwającą pandemię pasterkę będzie celebrowali o 2200. Pamiętajmy o ograniczeniach, które wprowadziły nasze władze, dlatego niech na pasterkę przyjdą reprezentanci rodzin. Gdyby ktoś czuł się choć trochę zaziębiony lub chory, niech zostanie w domu. Wszyscy parafianie będą mogli włączyć się w pasterkę poprzez transmisję na stronach internetowych YuoTube. Ofiary z pasterki przeznaczone będą na Fundusz Obrony Życia.
Sobota. Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze św. będą jak w każdą niedzielę: 630, 845,1030 1200 i 1700. Rozpoczyna się oktawa Bożego Narodzenia.
Przyszła niedziela to Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. W obecnym roku opuszcza się święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze święte będą jak każdą niedzielę. Zgodnie z tradycją poświęcimy owies. Składka na tacę z tej niedzieli przeznaczona jest na KUL i na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie. Ze względu na pandemię w obecnym roku kolędnicy misyjni nie pójdą naszych domów, ale po każdej Mszy świętej dzieci z naszej parafii przed ołtarzem przedstawią scenkę kolędniczą, odgrywaną dotychczas w domach, a potem przed kościołem zbiorą ofiary do puszek przeznaczone są na konkretne projekty misyjne pomagające dzieciom z krajów misyjnych.  

Ogłoszenia spoza parafii. Wójt Gminy Tarnów zaprasza na rozświetlenie Miasteczka Bożonarodzeniowego w Koszycach Wielkich w czwartek, 23 grudnia br. o 1600. Ze szczegółami można się zapoznać na stronie internetowej gminy. Natomiast Tarnowskie Wodociągi informują, że w nocy z 20 na 21 grudnia od 2300 do 600 rano mogą wystąpić problemy z dostawą wody do Woli Rzędzińskiej. Utrudnienia będę spowodowane pracami na magistrali wodociągowej.

Czytajmy prasę katolicką. Dzisiaj do Gościa Niedzielnego dołączona jest  płyta z kolędami w zachwycającym wykonaniu polskich karmelitanek z Islandii. Tygodnik Katolicki Niedziela przynosi dodatek w postaci śpiewnika kolędowego z obrzędem wieczerzy wigilijnej.

Przed rozesłaniem. Niech przyjęte z wiarą błogosławieństwo Boże na ostatnie dni Adwentu umocni nas w realizacji misji służenia bliźnim na wzór Maryi.