Ogłoszenia parafialne – 19 lipca 2020 roku

W czasie tej Eucharystii Jezus zasiał w naszym życiu dobre ziarna swoich słów. Podziękujmy Mu za ten dar i pamiętajmy, że od każdego z nas zależy teraz, czy to ziarno wzrośnie i wyda plony naszej świętości i dobra w świecie.

Dziękujemy za ofiary złożone na potrzeby parafialne; od ostatniej niedzieli było ich 33. Dziękujemy za sprzątanie kościoła; sprzątało 3 osoby, złożono 4 ofiary. Na przyszłą sobotę do sprzątania prosimy parafian z domów: 194a, 196, 196a, 197, 199, 199a, 199b/1, 199c – 2 rodziny, 199e.

 W tym tygodniu
Poniedziałek. Msza święta o 700.
Wtorek.  Msze św. będą o 700 i 1800. Adoracja Najświętszego Sakramentu będzie od 1700, a na jej zakończenie odmówimy modlitwy z nowenny do Miłosierdzia Bożego.
Środa. Święto św. Marii Magdaleny. Msze św. będą o 700 i 1800. Od 1700 będzie adoracja Najświętszego Sakramentu, a na jej zakończenie odmówimy modlitwy z nowenny do NMP Nieustającej Pomocy.
Czwartek. Święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy. Msza święta o 700.
Piątek. Wspomnienie św. Kingi, dziewicy, patronki naszej diecezji. Msza święta o 700.
Sobota. Święto św. Jakuba, apostoła i wspomnienie św. Krzysztofa. Msze św. będą o 700 i 1800. Od 1700 będzie adoracja Najświętszego Sakramentu.
Za tydzień będzie 17. niedziela zwykła. Z okazji przypadającego w sobotę wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, w przyszłą niedzielę po Mszach świętych będziemy święcili samochody i inne pojazdy mechaniczne np. motocykle, motorowery, rowery, ciągniki. Kierowca, chcący poświęcić swój pojazd, niech postawi go na parkingu, zatrzyma się na chwilę po Mszy świętej, poprosi księdza, który podejdzie, pobłogosławi pojazd i pokropi go wodą święconą. Ten obrzęd traktujmy jako modlitwę o szczęśliwe podróże i pracę dla nas wszystkich.

Czytajmy prasę katolicką. Gość Niedzielny zwraca naszą uwagę na górę Karmel, na którą można wejść nie tylko fizycznie. Gość przywołuje postać zmarłego niedawno włoskiego kompozytora Ennio Morricone, którego muzyka nie umrze, oraz opisuje cuda matki Speranzy, hiszpańskiej zakonnicy mało znanej w Polsce, o której św. Jan Paweł II powiedział, że jej serce żyło w niebie, ale stopy miała na ziemi. Tygodnik Katolicki Niedziela zastanawia się, dlaczego rodzicom katolickim łatwiej jest kochać i wychowywać dzieci, oraz jakie są przejawy zła w naszych czasach. Niedziela przypomina też sługę Bożą siostrę Marię Laurę Mainetti, zamordowaną w roku 2000 we Włoszech w rytuale satanistycznym, która wkrótce będzie ogłoszona błogosławioną.

Przed rozesłaniem. Jezus jest obecny w Kościele, w ciszy słów księgi Pisma Świętego, w sakramentach, w tajemnicy modlitwy. Niech błogosławieństwo Boże umocni nas, byśmy nabierali sił do czynienia dobra. Niech doda nam ochoty, byśmy znajdowali czas na modlitwę, która pomaga w przezwyciężaniu sił zła.