Ogłoszenia parafialne – 19 listopada 2023 roku

Pamiętajmy, że przyjście Pana, który nas rozliczy z tego, co uczyniliśmy z talentami danymi nam od Boga, nastąpi na końcu dziejów. Ale już dzisiaj urzeczywistnia się ono w liturgii Kościoła, zwłaszcza w Eucharystii..

Dziękujemy za sprzątanie kościoła; wczoraj sprzątało 6 osób, złożono 4 ofiary. Następne sprzątanie będzie w sobotę po mszy porannej. Prosimy na nie parafian z domów: 57, 57/1 – 2 rodziny, 58, 58a, 59, 59a, 59/2, 60, 60a, 61.

W rozpoczynającym się 33. tygodniu zwykłym.

Poniedziałek. Wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, kapłana. O 1900 w domu parafialnym będzie spotkanie uczniów klas ósmych w ramach przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

Wtorek. Wspomnienie Ofiarowania NMP. Światowy Dzień Życia Kontemplacyjnego. O 1700 adoracja Najświętszego Sakramentu, którą zakończy nowenna i koronka do Miłosierdzia Bożego, o 1730 różaniec z wypominkami.

Środa. Wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki muzyki i śpiewu kościelnego. Na koniec adoracji będzie nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Piątek. Wspomnienie św. Andrzeja Dung-Lac, kapłana i towarzyszy, męczenników z Wietnamu.

Za tydzień będzie 34. niedziela zwykła – ostatnia w roku liturgicznym. Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Patronalne święto Liturgicznej Służby Ołtarza Diecezji Tarnowskiej, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży oraz Akcji Katolickiej. Światowy Dzień Młodzieży. Po Mszy świętej wieczorowej będzie wieczór uwielbienia, który przygotowuje ks. Waldemar z grupą młodzieżową. Serdecznie zapraszamy.

Dzisiaj w parafiach naszej diecezji rozprowadzane są chlebki miłosierdzia, a ofiary przy tej okazji składane są przeznaczone na pomoc ubogim. W naszym kościele chlebki miłosierdzia są na stołach pod chórem. Ofiara za nie wynosi minimum 10 zł.

W zakrystii są jeszcze do nabycia kalendarze ścienne z Matką Bożą 15 zł i Papieżem Franciszkiem 10 zł.

Czytajmy prasę katolicką. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym polecamy artykuły ukazujące znaczenie i skalę działalności charytatywnej Kościoła. Tygodnik Katolicki Niedziela pisze min. na temat snów, czy Bóg może mówić do nas przez sny?

Przed rozesłaniem. Pan Jezus nigdy nie zostawia nas samych. Niech błogosławieństwo Boże wleje radość w nasze serca. Bądźmy szczęśliwi, służąc Panu.