Ogłoszenia parafialne – 19 maja 2024 roku

Komunikat Biskupa Tarnowskiego dotyczący pielgrzymek do Tuchowa i na Jasną Górę.

Drodzy Diecezjanie! Jesteśmy pielgrzymami zmierzającymi do domu Ojca. Z jednej strony stąpamy twardo po ziemi, ale nie możemy również zapomnieć, że nasza ziemska wędrówka ma konkretny cel, którym jest niebo. Przypominają nam o tym różnego rodzaju pielgrzymki, które w naszej diecezji tak licznie podejmujemy. Zbliżające się wakacje są doskonałą okazją, by wybrać się w tę drogę, na którą serdecznie Was zapraszam. 1) Od 29 do 30 czerwca do Tuchowa wyruszy pielgrzymka w intencji młodzieży oraz powołań kapłańskich i zakonnych. Pielgrzymi wyjdą w sobotę rano z Piątkowej koło Nowego Sącza i z Brzeska, aby spotkać się w niedzielę u Matki Bożej Tuchowskiej. Dwudniowy format tej pielgrzymki może zachęcić zwłaszcza tych, którzy chcieliby doświadczyć pielgrzymiego ducha, ale nie dysponują dużą ilością wolnego czasu. 2) Wzorem ubiegłego roku na Jasną Górę wyruszy także Rowerowa Pielgrzymka Tarnowska, która odbędzie się od 18 do 21 lipca. Pierwszego dnia pielgrzymi wyjadą w 12 grupach z różnych miejsc diecezji, aby wieczorem spotkać się w Zabawie i stamtąd pielgrzymować dalej wspólnie. Trasa tej pielgrzymki rozłożona jest na cztery dni, aby dać więcej czasu na modlitwę i budowanie wspólnoty oraz umożliwić udział w niej także osobom mniej zaawansowanym wyczynowo. 3) Ukoronowaniem naszego pielgrzymowania będzie Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę, która odbędzie się od 17 do 25 sierpnia. W tym roku wyruszymy pod hasłem: Żyję w Kościele. Chcemy bowiem odkrywać, że to przede wszystkim sam Chrystus żyje w Kościele i zaprasza nas, abyśmy złączyli z Nim nasze życie właśnie w tej wspólnocie. Te dziewięć dni pielgrzymowania to niemałe wyzwanie, ale – jak podkreślają doświadczeni pielgrzymi – jest to niezapomniane doświadczenie duchowe. 4) Serdecznie zapraszam wszystkich do wyruszenia na pielgrzymi szlak. W sposób szczególny zapraszam do tego młodzież i całe rodziny. Wszelkie informacje dotyczące tych pielgrzymek będzie można znaleźć na plakatach i w mediach społecznościowych. Niech Maryja, która oczekuje na swoje dzieci w Tuchowskim i Jasnogórskim Sanktuarium, wyprasza Wam obfitość Bożych łask. † Andrzej Jeż BISKUP TARNOWSKI

Dziękujemy za 10 ofiar złożonych na inwestycje w parafii. Dziękujemy za sprzątanie kościoła; wczoraj sprzątało 4 osoby, złożono 4 ofiary. Dziękujemy też za przystrojenie kościoła brzózkami. Następne sprzątanie kościoła będzie w sobotę w 25 maja i prosimy parafian z domów: 148d, 148e, 148f, 149, 149a, 149b, 150, 150a, 150b – 2 rodziny, 150d.

W rozpoczynającym się 7. tygodniu zwykłym – w ciągu roku.

Dzisiaj w liturgii kończy się Okres Wielkanocny. W naszej diecezji czas Komunii świętej wielkanocnej trwa jeszcze przez tydzień do Niedzieli Trójcy Przenajświętszej włącznie. Przypominamy to szczególnie tym, którzy nie wypełnili jeszcze obowiązku Komunii wielkanocnej spoczywającym na każdym katoliku. Po Mszy świętej wieczorowej zapraszamy na nabożeństwo uwielbienia.

Poniedziałek. Święto NMP Matki Kościoła, tradycyjnie nazywane drugim dniem Zielonych Świąt. Msze święte będą o 630, 800 i 1800. Wieczorem o 1900 w domu parafialnym odbędzie się spotkanie formacyjne uczniów klas ósmych.

Wtorek. Po nabożeństwie majowym będzie nowenna do Miłosierdzia Bożego.

Środa. W czasie adoracji Najśw. Sakramentu na chwilę modlitwy zapraszają członkinie róży św. Rity. Po nabożeństwie majowym będzie nowenna do MB Nieustającej Pomocy, a na zakończenie Mszy świętej, aby uczcić św. Ritę, dokonamy poświęcenia róż, które przyniesiemy do kościoła.

Czwartek. Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Msze jak w dzień powszedni.

Piątek. Wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych. Dzień modlitw za Kościół w Chinach.

Za tydzień będzie Uroczystość Przenajświętszej Trójcy.

W czwartek, 30 maja, będziemy przeżywali Uroczystość Bożego Ciało. Tradycyjnie po Mszy św. o 845 pójdziemy z procesją do czterech ołtarzy. Już dzisiaj prosimy parafian o przygotowanie ołtarzy. Informujemy wstępnie, że ołtarz pierwszy przewidziany jest dla parafian z domów od 41 do 55, drugi dla domów od 385 do 405b, trzeci dla parafian od 553 do 569c, czwarty dla młodzieży.

W najbliższy czwartek 23 maja 2024 roku o 1700 w domu parafialnym odbędzie się spotkanie informacyjne, które poprowadzą przedstawiciele fundacji Czyste Powietrze. Chcą oni poinformować mieszkańców Woli Rzędzińskiej, jak można otrzymać dotację w programach: Czyste Powietrze, Mój Prąd i Moje Ciepło. Deklarują także bezpłatną pomoc w uzyskaniu dofinansowania do realizacji tych programów. Zapraszają wszystkich mieszkańców Woli Rzędzińskiej. Szczegóły na plakatach.

Dyrekcja Diecezjalnego Studium Organistowskiego w Tarnowie zaprasza w swoje progi wszystkich chętnych, którzy kochają i chcą tworzyć muzykę sakralną, grając na organach. Szczegółowe informacje o rekrutacji i kształceniu w studium organistowskim znajdują się na stronach internetowych.

Czytajmy prasę katolicką. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym przeczytamy o Pier Giorgio Frassatim i Towarzystwie Ciemnych Typów, a także dlaczego Sejm RP nie chciał debatować nad ochroną chrześcijan, oraz jak wiara religijna wpływa na nasze zdrowie. Tygodnik Katolicki Niedziela proponuje nam wywiad z Anną Marią Anders o jej ojcu generale Władysławie Andersie, artykuł odpowiadający na pytanie: jaką matką jest Maryja, oraz wstawiennictwie u Boga św. Andrzeja Boboli. Zwróćmy też uwagę na Gościa Extra, w którym na pierwszy plan wybijają się rozważania o świętych matkach i o matkach świętych.

Przed rozesłaniem. Duch Święty, Trzecia Osoba Najświętszej Trójcy, działa dzisiaj z taką samą mocą jak w dniu Pięćdziesiątnicy. Pozwólmy Mu, aby odmienił nasz sposób myślenia, widzenia Boga, świata i siebie. Niech rodzą się w nas Jego owoce: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, łagodność, opanowanie.