Ogłoszenia parafialne – 19 marca 2023 roku

Dziękujemy za 7 ofiar złożonych na cele inwestycyjne w naszej parafii w zakończonym tygodniu. W tym miejscu chcemy naświetlić pewne fakty dotyczące remontów w naszym kościele. Otóż malowanie kościoła i wiele prac z tym związanych zostały ukończone, a teraz remontujemy ławki w kościele. Te prace potrwają jakiś czas, który dzisiaj jest trudno określić, bo remontu wymagają wszystkie ławki, a pracy przy każdej jest bardzo dużo. Najpierw ławki są czyszczone ze starego lakieru i brudu, uzupełniane są kawałki drewna zjedzone przez drewnojady i inne ubytki, potem dorabiany jest nowy klęcznik i w końcu ławka jest malowana. Dotychczas wyremontowaliśmy 4 ławki, a warsztacie stolarskim są kolejne 4. Koszt remontu ławek jest niestety duży; za remont jednej trzeba zapłacić 2400 zł. Dotychczas zapłaciliśmy za te pracę kwotę 9600 zł. Dlatego prosimy parafian o zrozumienie i wsparcie tych prac przez dobrowolne ofiary, które składamy jak poprzednio, albo wpłacając na konto parafii, albo składając ofiarę na tacę w podpisanej kopercie. I jeszcze jedna uwagą: klęczniki w ławkach są klęczenia, a nie trzymania na nich stóp; nogi opieramy o posadzkę. Jeżeli o tym zapomnimy, to niedługo klęczniki zniszczą się i będą takie same jak te stare. Postarajmy się zrozumieć tą zależność i szanujmy to, co z takim trudem zostało wypracowane. Dziękujemy też za sprzątanie kościoła; wczoraj sprzątało 3 osoby, złożono 5 ofiar. Następne sprzątanie kościoła w sobotę 25 marca po mszy o 800. Prosimy na nie parafian z domów: 499b, 499c, 499d, 499e, 499k, 499m, 500, 500a, 500b, 500c, 501.

W rozpoczynającym się 4. tygodniu Wielkiego Postu.
Poniedziałek. Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. Msze święte będą celebrowane o 630, 800 i 1800.
Wtorek. Adoracja Najświętszego Sakramentu o 1700 i nowenna do Miłosierdzia Bożego.
Środa. O 1615 spotkanie dziewczynek z DSM. Adoracja od 1700, a na nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
Piątek. O 900 droga krzyżowa dla dorosłych. O 1630 zbiórka ministrantów; na zbiórce i na drodze krzyżowej obecność obowiązkowa. O 1700 droga krzyżowa dla dzieci i dla pracujących przed południem. O 1900 droga krzyżowa dla młodzieży uczącej się i pracującej, od klas siódmych wzwyż.
Sobota. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze święte będą celebrowane o 630, 800 i 1800. Jest to Dzień Świętości Życia, dlatego podczas Mszy świętej o 800 przeprowadzimy nabożeństwo adopcji duchowej dziecka poczętego. Adopcja duchowa to modlitwa w intencji dziecka poczętego, która trwa przez 9 miesięcy i zanoszona jest do Boga po to, aby to dziecko nie było zagrożone aborcją i mogło się urodzić. Zachęcamy do wzięcia w nim udziału i przypominamy, że do adopcji duchowej mogą przystąpić wyłącznie osoby dorosłe.
Za tydzień będzie 5. niedziela Wielkiego Postu. Po południu o 1600 będzie nabożeństwo gorzkich żali z kazaniem pasyjnym. W czasie gorzkich żali będziemy zbierali ofiary na kwiaty do grobu Pańskiego.

Przypominamy o barankach wielkanocnych rozprowadzanych przez Caritas; są dostępne w zakrystii. Od jutra przez 2 tygodnie w naszym kościele będzie wystawiony kosz na dary świąteczne dla potrzebujących z naszej parafii. Prosimy o przynoszenie wyłącznie produktów kupionych w sklepie: żywność, środki czystości i słodycze dla dzieci. Dary te będą rozdzielane w Wielkim Tygodniu. Ponadto nasza gmina i koła gospodyń wiejskich organizują zbiórkę żywności (konserwy, olej, mąka, ryż, kasze, makarony cukier, kakao, herbata, kawa,) i środków czystości dla ogarniętej wojną Ukrainy. Dary te będzie można składać w domu parafialnym w najbliższy wtorek od 1000 do 1200 i od 1600 do 1800. I jeszcze jedno ogłoszenie z serii charytatywnych. Dzisiaj w naszej parafii odbywa się zbiórka ofiar dla chorej na rdzeniowy zanik mięśni Marysi. Chociaż, jak w ubiegłym tygodniu doniosły media, szczęśliwie zebrano już całą kwotę potrzebną na zabieg, to pozostaje jeszcze rehabilitacja po zabiegu. Dlatego kwesta w naszej parafii jest aktualna. Pomóżmy tej rodzinie. Przy okazji złożenia ofiary będzie można nabyć ciasto, które przygotowali przyjaciele rodziców Marysi.

Czytajmy prasę katolicką. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym najważniejszym tematem jest reakcja na niesprawiedliwe i krzywdzące oskarżenia pod adresem św. Jana Pawła II. Podobny akcent stawia Tygodnik Katolicki Niedziela. Zwróćmy też uwagę na bardzo wartościowy WPiS i dwa czasopisma (Promyczek Dobra) dla dzieci.

Przed rozesłaniem. Od naszego chrztu Kościół wiele razy zwraca się do na słowami: Przyjmijcie światło Chrystusa! Idźmy z tym światłem do waszych domów, miejsc pracy i nauki oraz wszędzie tam, gdzie Bóg was pośle. Nie dajmy się zwieść! Trzymajmy się mocno Chrystusowej nauki i przykazań.