Ogłoszenia parafialne – 19 września 2021 roku

Zapamiętajmy, o czym zapewniał nas Jezus. Jesteś wielki, gdy przyjmujesz słabego. Ja nie zostawię cię w twojej słabości. Wzywam cię do nieba. Jestem miłosierny i dźwigam twoje grzechy, bo nie chcę, abyś był niewolnikami wojny, która jest w tobie.

Dziękujemy za 18 ofiar złożonych na potrzeby parafialne w zakończonym tygodniu. Dziękujemy za sprzątanie kościoła. Wczoraj sprzątało 4 osoby, złożono 6 ofiar. Do sprzątania kościoła w sobotę po mszy porannej prosimy parafian z bloku pierwszego ceramiki.

W rozpoczynającym się 25. tygodniu okresu zwykłego w ciągu roku.
Dzisiaj po mszy wieczorowej odbędzie się modlitewne czuwanie – modlitwa uwielbienia, na którą zaprasza ks. Jan wraz z młodzieżą.
Poniedziałek. Wspomnienie świętych Andrzeja Kim Taegon, kapłana, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy, męczenników z Korei.
Wtorek. Święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty. Na zakończenie adoracji będzie nowenna i koronka do Miłosierdzia Bożego. O 1630 kandydatów na ministrantów.
Środa. O 1615 w domu parafialnej będzie spotkanie dziewczynek z Dziewczęcej Służby Maryjnej. Na zakończenie adoracji będzie nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
Czwartek. Wspomnienie św. Pio z Pietrelciny, kapłana. Na chwilę modlitwy w czasie adoracji zaprasza grupa MB Królowej Pokoju. Po mszy wieczorowej zapraszamy na spotkanie grupy biblijnej dorosłych.
Piątek. O 1630 odbędzie się spotkanie ministrantów, a po mszy wieczorowej spotkanie lektorów. Obecność wszystkich obowiązkowa. O 1900 w domu parafialnym odbędzie się spotkanie grupy młodzieżowej.
Sobota. Wybieramy się na pielgrzymkę do sanktuarium bł. Karoliny Kózkówny w Zabawie, gdzie odbędzie się  spotkanie wspólnot Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym. Zapisy w zakrystii lub u pani Bożeny Sury.
W niedzielę za tydzień będzie 26. niedziela zwykła. Dzień Modlitw za Osoby Niesłyszące i Słabosłyszące. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Dzień Modlitw o Trzeźwość oraz Diecezjalna Pielgrzymka do Szczepanowa o charakterze przebłagalnym i wynagradzającym za grzechy przeciwne trzeźwości.

Czytajmy prasę katolicką. Polecamy najnowszy numer Gościa Niedzielnego, a w nim między innymi artykuł o aktualnych także dzisiaj objawieniach Matki Bożej w La Salette i bardzo mocne świadectwo więzionego przez wiele lat przez komunistów wietnamskiego kardynała Van Thuana. Nie zapomnijmy też o Gościu Extra, który jest poświęcony błogosławionemu Stefanowi Wyszyńskiemu i błogosławionej Elżbiecie Róży Czackiej i już się kończy. Tygodnik Katolicki Niedziela przypomina postać św. Ojca Pio, który walczył z szatanem, był kierownikiem duchowym, cieszył się łaską stygmatów, a dla nas jest wzorem świętego życia. Niedziela zwraca też uwagę na zagrożenia duchowe, jakie grożą nam ze strony wróżek, jasnowidzów i przepowiadaczy przyszłości, gdy ich traktujemy poważnie.

Przed rozesłaniem. Moim zadaniem jest przemiana świata, aby wszyscy ludzie mogli znaleźć drogę do Boga, a w Nim do pojednania między sobą. Niech w tym umacnia mnie błogosławieństwo Boże.