Ogłoszenia parafialne – 2 czerwca 2024 roku

Dziękujemy za 8 ofiar złożonych na inwestycje w parafii w ubiegłym tygodniu. Dziękujemy za 6 wpłat na konto bankowe parafii w miesiącu maju. Dziękujemy za sprzątanie kościoła; wczoraj sprzątało 9 osób, złożono 6 ofiar. Następne sprzątanie kościoła będzie w sobotę w 1 czerwca i prosimy parafian z domów: 156, 156b, 156c, 157, 157a, 158a, 160a, 161, 161a, 161b.

Jesteśmy w trakcie Oktawy Bożego Ciała. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w urządzeniu procesji w Boże Ciało. Przede wszystkim parafianom, którzy przygotowali piękne ołtarze i tym, którzy przynieśli do kościoła piękne kwiaty. Dziękujemy organistom, orkiestrze parafialnej i śpiewającym, strażakom z OSP i paniom z koła gospodyń, noszącym feretrony i baldachim, pani zakrystiance i służbie liturgicznej. Cieszymy się z dzieci przedszkolnych, które sypały kwiaty i dzwoniły, oraz z dzieci pierwszokomunijnych, które szły w procesji. Dzisiaj procesja będzie po Mszy świętej o 1200. W dni powszednie do czwartku włącznie o 1700 wystawienie Najświętszego Sakramentu, o 1730 nabożeństwo czerwcowe, procesja eucharystyczna wokół kościoła, błogosławieństwo, a potem Msza święta.

W rozpoczynającym się 9. tygodniu zwykłym – w ciągu roku.

Poniedziałek. Wspomnienie św. Karola Lwangi i towarzyszy męczenników.

Wtorek. Od 1700 adoracja Najświętszego Sakramentu, o 1730nabożeństwo czerwcowe i nowenna do Miłosierdzia Bożego, potem procesja eucharystyczna i msza wieczorowa.

Środa. Wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika. Od 1700 będzie adoracja Najświętszego Sakramentu. W czasie adoracji do wspólnej modlitwy zapraszają członkowie grupy apostolskiej pomocy dla dusz czyśćcowych. O 1730 nabożeństwo czerwcowe i nowenna do MB Nieustającej Pomocy, potem procesja eucharystyczna i msza wieczorowa.

Pierwszy czwartek czerwca. Zakończenie oktawy Bożego Ciała. Od 1700 adoracja, o 1730 Litania do Serca Jezusowego i procesja. Po procesji pobłogosławimy wianki i dzieci. Potem rozpoczniemy Mszę świętą wieczorową. W tym dniu pomodlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej wspólnoty parafialnej.

Pierwszy piątek czerwca. Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Dzień Modlitw o Świętość Życia Kapłańskiego. Msze święte będą o 630, 800 i 1800. O 1500 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, Godzina Miłosierdzia i adoracja do mszy wieczorowej. Na 1500 zapraszamy grupę pomocy dla dusz czyśćcowych, na 1600 grupę św. Ojca Pio, na 1700 róże żywego różańca. Od 1700 spowiedź wszystkich. O 1800 Msza święta, na którą zapraszamy szczególnie dzieci i młodzież. Podczas wszystkich mszy pomodlimy się w intencjach misji i misjonarzy. Zbierzemy ofiary na cele misyjne. W piątek z okazji uroczystości nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od spożywania pokarmów mięsnych.

Sobota. Wspomnienie Niepokalanego Serca NMP. Msze św. Jak w dzień powszedni.

Za tydzień będzie 10. niedziela zwykła.

Ważne ogłoszenie dotyczące przystępowania dzieci do pierwszej Komunii świętej w całej Diecezji Tarnowskiej. Zakończony niedawno 5. Synod Diecezji Tarnowskiej w statucie 49. przypomina nam, przepisy zapisane w Dyrektorium ogólnym o katechizacji watykańskiej Kongregacja ds. Duchowieństwa, oraz w Dyrektorium Katechetycznym Kościoła Katolickiego w Polsce Konferencji Episkopatu Polski, że przygotowanie do Pierwszej Komunii Świętej i samo jej przyjęcie powinny dokonywać się w parafii zamieszkania dziecka, a nie w parafii na terenie której znajduje się szkoła, do której uczęszcza dziecko. Daje to możliwość głębszego zintegrowania się ze swoją wspólnotą parafialną, w której prowadzone jest przygotowanie dzieci i rodziców podczas przeznaczonych dla nich spotkań i nabożeństw. W związku z tym prosimy rodziców dzieci, które w przyszłym roku będą chciały przyjąć Pierwszą Komunię Świętą, o zgłoszenie się do swojej kancelarii parafialnej i zapisanie swojego dziecka na listę kandydatów. Zapisy będą trwały do końca czerwca.

Grupa apostolska pomocy dla dusz czyśćcowych organizuje wyjazd na Jasną Górę w ramach nocnego czuwania w sobotę 8 czerwca. Informacje i zapisy u pani Bożeny Sury. Wyjazd w sobotę o 830 z placu przy ośrodku zdrowia, powrót w niedzielę rano. Autobus będzie zatrzymywał się na kolejnych przystankach.

Czytajmy prasę katolicką. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym przeczytamy o czym świadczy usuwanie krzyży z przestrzeni publicznej, jak wyglądała Eucharystia u pierwszych chrześcijan, oraz kiedy i w jakich okolicznościach chrześcijanie zaczęli adorować Najświętszy Sakrament w monstrancji. Tygodnik Katolicki Niedziela przypomina pierwszą pielgrzymkę Jana Pawła II do Polski oczami świadków tamtych wydarzeń, oraz zastanawia się, jak winno się reformować Kościół, aby nie zgubić prawdziwego dobra wspólnoty uczniów Chrystusa.

Przed rozesłaniem. Bóg dał nam niedzielę, aby wyzwolić nas od zniewolenia pracą i grzechem. Przeżyjmy ją bardziej po Bożemu niż po ludzku, odnówmy nasze relacje z Bogiem i bliźnimi, a wtedy doświadczymy tej duchowej wolności. Niech nam w tym pomaga Boże błogosławieństwo.