Ogłoszenia parafialne – 2 lipca 2023 roku

Pamiętajmy. Chrystus do końca nas umiłował i oddał za nas swoje życie. Tylko wpatrzeni w Jego przykład możemy zrozumieć radykalizm słów, które Jezus dzisiaj do nas skierował i wybrać pierwszeństwo Jego miłości, tak jak czyniła to czekająca na beatyfikację rodzina Ulmów, o której dzisiaj napisali nam nasi biskupi.

Dziękujemy za 11 ofiar złożonych w ostatnim tygodniu na potrzeby inwestycyjne w parafii. Dziękujemy za sprzątanie kościoła; wczoraj sprzątały 4 osoby, złożono 4 ofiary. Następne sprzątanie będzie w sobotę po mszy porannej, na który prosimy parafian z domów: 586, 586a, 586b – 2 rodziny, 586c, 586d, 587 – 2 rodziny, 587a, 587b, 587c – 2 rodziny, 587d.

Od poniedziałku przeglądamy i remontujemy organy w naszym kościele parafialnym. Od ich zbudowania upłynęło już ponad 30 lat. Najwyższa więc pora, aby je rozebrać, przeglądnąć, wyczyścić, uruchomić piszczałki i głosy, które przestały wydawać dźwięki, oczyścić i zakonserwować drewno prospektu organowego, aby nie zagnieździły się w nim robaki, wyregulować instrument, zaintonować i wystroić organy. Prace te mają potrwać do połowy sierpnia i mają kosztować około 45. tysięcy złotych. Poza tym cały czas remontujemy ławki w kościele. Ten remont ostatnio nabrał większego tempa. Warto przypomnieć sobie, że remont jednej wyższej ławki kosztuje nas 2400 zł, a niższej około 2000 zł. Prosimy o cierpliwość, zrozumienie i pomoc materialną w przeprowadzeniu tych niezbędnych prac.

W rozpoczynającym się 13. tygodniu zwykłym.

Poniedziałek. Święto św. Tomasza Apostoła. Msza święta będzie o 700.

Wtorek. Msze święte o 700 i 1800. Od 1700 adoracja Najświętszego Sakramentu, na koniec nowenna i koronka do Miłosierdzia Bożego.

Środa. Msze święte o 700 i 1800. Od 1700 adoracja Najświętszego Sakramentu, na koniec nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Na chwilę modlitwy w czasie adoracji zaprasza wspólnota apostolska pomocy dla dusz w czyśćcu cierpiących.

Pierwszy czwartek lipca. Wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, patronki współpracy misyjnej w naszej diecezji. Święto Apostolstwa Chorych. Msze święte o 700 i 1800. Od 1700 będziemy spowiadali dzieci i młodzież przed pierwszym piątkiem. Pomodlimy się też o powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii.

Pierwszy piątek lipca. Msze święte o 700 i 1800. O 1500 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, Godzina Miłosierdzia i adoracja do mszy wieczorowej. Na 1500 zapraszamy grupę św. Ojca Pio, na 1600 róże żywego różańca, na 1700 grupę pomocy dla dusz czyśćcowych. Od 1700 spowiedź wszystkich. O 1800 Msza święta, na którą zapraszamy szczególnie dzieci.

Sobota. Wspomnienie św. Jana z Dukli. Msze święte o 700 i 1800.

Za tydzień 14. niedziela zwykła.

Przypominamy, że w sobotę z naszej parafii uda się pielgrzymka autokarowa do tuchowskiego sanktuarium, aby w ramach tygodniowego odpustu wziąć udział w nabożeństwie dla czcicieli Matki Bożej Nieustającej Pomocy, czcicieli Niepokalanego Serca NMP, róż żywego różańca i przyjaciół Radia Maryja. Do środy można zapisać się na wyjazd autobusowy. Chętni niech zgłaszają się i zapisują w zakrystii naszego kościoła lub u pani Danuty Gębisiowej, która umieściła numer swojego telefonu na tablicy w przedsionku kościoła; można z niego skorzystać. Pamiętajmy: im więcej nas pojedzie, tym tańszy będzie wyjazd.

Czytajmy prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym przeczytamy o bliskim wyniesieniu na ołtarze wizjonerki z Fatimy siostry Łucji dos Santos, o odznaczeniu franciszkańskich męczenników O. Zbigniewa Strzałkowskiego i O. Michała Tomaszka Krzyżem Wielkim Orderu Zasługi Rzeczpospolitej Polskiej przez prezydenta RP Andrzeja Dudę, oraz o licznych formach pomocy Kościoła matkom znajdującym się w potrzebie. Tygodnik Katolicki Niedziela zastanawia się, czy sztuczna inteligencja wyrwie się spod kontroli i stanie się największym zagrożeniem ludzkości, oraz czy człowiek wierzący może wziąć odwet.

Przed rozesłaniem. Przed rozesłaniem

W tej Eucharystii Bóg dotknął nas swoją mocą. Sławmy więc na wieki łaski Pana, chciejmy realizować z Bożą pomocą nasze zobowiązania osobiste, rodzinne i zawodowe. Niech nam w tym wszystkim Bóg błogosławi.