Ogłoszenia parafialne – 2 maja 2021 roku

Bóg większy jest niż nasze serca i zna wszystko – pouczył nas dzisiaj św. Jan Ewangelista. Niech świadomość tego faktu pomoże nam coraz bardziej otwierać się na działanie łaski Bożej w naszych sercach.

Dziękujemy za 8 ofiar złożonych na potrzeby parafialne w zakończonym tygodniu. Bóg zapłać! Dziękujemy za sprzątanie kościoła; wczoraj sprzątało 9 osób i złożono 8 ofiar. Do sprzątania kościoła w sobotę, 8 maja, po mszy porannej prosimy rodziców dzieci, które przystępują do pierwszej Komunii świętej.  

W rozpoczynającym się 5. Tygodniu Okresu Wielkanocnego.
Dzisiaj przypada Dzień Modlitw za Emigrację, Dzień Flagi RP i Dzień Polonii i Polaków za Granicą. Po mszy wieczorowej zapraszamy na nabożeństwo majowe. Taki porządek nabożeństw majowych będziemy utrzymywali przez cały miesiąc.
Poniedziałek. Uroczystość NMP Królowej Polski, głównej patronki Polski. Msze święte będą o 630, 800, 1200 i 1800. Msza święta o 1200 będzie koncelebrowana przez wszystkich księży i ofiarowana w intencji Ojczyzny, oraz samorządu naszej gminy. Po tej Mszy świętej władze naszej gminy złożą kwiaty przy pomniku na placu przed cmentarzem. O 1700 rozpoczniemy codzienną adorację Najświętszego Sakramentu, potem będzie Msza święta, a po niej nabożeństwo majowe.
Wtorek. Wspomnienie św. Floriana, męczennika, święto patronalne strażaków. Na koniec adoracji Najświętszego Sakramentu będzie nowenna do Miłosierdzia Bożego. Natomiast podczas mszy wieczorowej pomodlimy się w intencji strażaków ochotników z Woli Rzędzińskiej. W ich intencji będzie sprawowane jedna ze Mszy świętych. Modląc się za druhów strażaków, którzy w tej Mszy świętej będą uczestniczyć, wyraźmy im wdzięczność za wszystko, co robią dla dobra naszej lokalnej społeczności.
Środa. Na zakończenie adoracji Najświętszego Sakramentu będzie nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
Pierwszy czwartek maja. Święto świętych apostołów Filipa i Jakuba. Od 1700 będziemy spowiadali dzieci i młodzież przed pierwszym piątkiem. Pomodlimy się też o powołania kapłańskie o zakonne z naszej parafii.
Pierwszy piątek maja. O 1500 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, Godzina Miłosierdzia i adoracja do mszy wieczorowej. Na 1500 zapraszamy grupę pomocy dla dusz czyśćcowych na 1600 grupę św. Ojca Pio, na 1700róże żywego różańca. Od 1700 spowiedź wszystkich. O 1800 Msza święta pierwszopiątkowa, na którą zapraszamy razem dzieci i młodzież. Po Mszy św. będziemy celebrowali nabożeństwo majowe. Podczas wszystkich Mszy świętych pomodlimy się w intencjach misji i misjonarzy; zbierzemy ofiary misyjne.
Sobota. Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i naszej diecezji. Msze święte o 630 i 1800. O 1000 będzie pierwsza spowiedź dzieci klas trzecich, spowiedź ich rodziców, rodzeństwa i rodzin. Po mszy wieczorowej nabożeństwo majowe.
Za tydzień będzie 6. niedziela wielkanocna. Podczas Mszy świętych o 1030 i 1200 dzieci klas trzecich przyjmą po raz pierwszy Pana Jezusa w Komunii świętej.; najpierw dzieci z trzeciej A, potem z trzeciej B. W związku z tym, że w dalszym ciągu obowiązuje nas zachowanie limitów wiernych obecnych w kościele, prosimy, aby na wymienione przed chwilą Msze święte nie przychodzili inni parafianie, którzy albo nie mają dzieci do Komunii, albo nie zostali zaproszeni na Komunię jako ich rodzina. Przyjdźmy na inne Msze święte! Chcąc zrekompensować to parafianom, w przyszłą niedzielę będziemy celebrowali dodatkową Mszę świętą o 1500, w czasie której zostanie odprawiona intencja przyjęta wcześniej na mszę o 1030. Zachowajmy ten porządek, aby umożliwić dzieciom z klas trzecich i ich rodzinom spokojne i godne przeżycie pięknej uroczystości pierwszokomunijnej. Polećmy ich wszystkich opiece Matki Bożej Nieustającej Pomocy, naszej patronki.

Czytajmy prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym warto przeczytać o tym, dlaczego św. Józef został patronem robotników, oraz do czego prowadzi widoczne na ulicach czy w mediach społecznościowych zastępowanie kultury solidarności kulturą gniewu. Na łamach Tygodnika Katolickiego Niedziela przeczytamy o św. Józefie, który ma wiele do zaoferowania współczesnemu katolikowi, oraz co ma wspólnego demokracja z królewską godnością Maryi.

Przed błogosławieństwem. Im bardziej zjednoczymy się z Chrystusem, im więcej otworzymy się w modlitwie na Niego, tym bardziej odkryjemy prawdziwe szczęście. Niech w tej drodze umacnia nas Boże błogosławieństwo.