Ogłoszenia parafialne – 2 sierpnia 2020 roku

Zespół Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych KEP i jego przewodniczący biskup Tadeusz Bronakowski apelują, aby przeżyć sierpień w duchu wdzięczności Bogu za setną rocznicę Bitwy Warszawskiej, dzięki której Polska zachowała niepodległość, i uratowała Europę przed bezbożną bolszewicką ideologią. Pamięć o tych wydarzeniach to nasz patriotyczny obowiązek, powód do dumy i zachęta do walki z tym wszystkim, co osłabia Polskę. W tą walkę wpisuje się troska trzeźwość, która jest warunkiem rozwoju osoby, rodziny, Narodu i Kościoła.
Problemy alkoholowe dotykają wielu Polaków. Pasterze Kościoła w Polsce stwierdzają, że w przestrzeni publicznej lekceważony jest problem nietrzeźwości. Chore są zwyczaje narodowe i rodzinne, które kultywują powszechne używanie alkoholu jako wyraz dobrego świętowania i udanej zabawy. Chore jest prawo, które umożliwia promowanie pijackiego stylu życia. (…) Spożywanie alkoholu osłabia znacząco kondycję zdrowotną Narodu, a nadmierne spożywanie alkoholu skraca życie. W ciągu roku, przez legalnie sprzedawany alkohol, umiera kilkanaście tysięcy Polaków. Wielu naszych rodaków znajduje się na skraju życiowej przepaści. Nie wolno nam milczeć, gdy bliźni, nadużywając alkoholu, dręczą siebie i bliskich, grzeszą i narażają się na wieczne potępienie. (…) W tym roku w sposób szczególny zwracamy uwagę na sytuację polskich dzieci, które drastycznie cierpią z powodu pijaństwa i nałogów rodziców, a także same są coraz bardziej narażone na uzależnienia. (…)
Dobrowolna abstynencja od alkoholu, podjęta w sierpniu przez dorosłych, jest wymownym świadectwem troski o trzeźwość polskiego narodu i pomoc osobom uwikłanym w nałogi.  Jest to też cenny przykład dawany dzieciom, pokazujący im, że można cieszyć się życiem bez substancji, które oszukują i zabijają na raty. Zachęcamy wszystkich dorosłych, aby odważnie podjęli tę decyzję, której skutki będą błogosławione. Jest to niezmiernie ważne szczególnie w sytuacji pandemii oraz rosnącego bezrobocia i ubóstwa. Niech jak najwięcej Polaków z odwagą powie: Nie piję, bo kocham. Nie piję, bo chcę dać przykład trzeźwego, odpowiedzialnego życia. Nie piję, bo jestem potrzebny moim bliskim w każdej chwili. Nie piję, bo wiem, że alkohol może zniewolić każdego, bez względu na wiek, płeć, pozycję społeczną czy wykonywany zawód. Nie piję, bo pragnę cieszyć się wolnością, której fundamentem jest cnota trzeźwości.

Dziękujemy za ofiary złożone na potrzeby parafialne; od ostatniej niedzieli było ich 8. Dziękujemy za sprzątanie kościoła. Wczoraj sprzątało 9 osób, i złożono 9 ofiar. Na sobotę, 8 sierpnia, do sprzątania prosimy parafian z domów: 208a, 209, 209b, 210a, 211, 212, 212a, 212b – 2 rodziny, 213.

W tym tygodniu
Poniedziałek. Msza święte o 700.
Wtorek. Wspomnienie św. Jana Marii Vienneya. Msze św. będą o 700 i 1800. Adoracja Najświętszego Sakramentu będzie od 1700, a na jej zakończenie będzie nowenna i koronka do Miłosierdzia Bożego.
Środa. Msze św. będą o 700 i 1800. Od 1700 będzie adoracja Najświętszego Sakramentu. Na tę adorację zapraszamy szczególnie członkinie i członków grupy apostolskiej, która pomaga duszom w czyśćcu cierpiącym; odmówią cząstkę różańca w intencji tych dusz. Na zakończenie adoracji będzie nowenna do NMP Nieustającej Pomocy.
Pierwszy czwartek sierpnia. Święto Przemienienia Pańskiego. Msze św. będą o 700 i 1800. Od 1700 będzie adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź dzieci przed pierwszym piątkiem. W tym dniu pomodlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej wspólnoty parafialnej. Ma mszę wieczorową zapraszamy rodziców i dzieci klas trzecich, które nie były jeszcze do pierwszej spowiedzi i Komunii świętej. Takich dzieci w naszej parafii jest 10. Po mszy spotkają się z księdzem katechetą i zaplanują sposób bezpośredniego przygotowania do przyjęcia tych sakramentów. Druga część uroczystości pierwszokomunijnej przewidziana jest w niedzielę 30 sierpnia.
Pierwszy piątek sierpnia. Msze św. będą o 700 i 1800. O 1500 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, Godzina Miłosierdzia i adoracja do mszy wieczorowej. Na 1500 zapraszamy grupę pomocy dla dusz czyśćcowych, na 1600 róże żywego różańca, na 1700 grupę św. Ojca Pio. Od 1700 spowiedź wszystkich. Na mszę wieczorową zapraszamy dzieci i młodzież. Podczas wszystkich Mszy świętych pomodlimy się w intencjach misji i misjonarzy; zbierzemy ofiary misyjne.
Sobota. Wspomnienie św. Dominika, kapłana. Msze św. będą o 700 i 1800.
Za tydzień będzie 19. niedziela zwykła. Składka będzie przeznaczona na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. Składkę inwestycyjną zbierzemy w uroczystość Matki Bożej Zielnej.

Czytajmy prasę katolicką. Gość Niedzielny odpowiada dziś na pytania: czy istnieją rozwody kościelne i czy Kościół odchodzi od nauki o nierozerwalności małżeństwa. Tygodnik Katolicki Niedziela pragnie zapoznać swoich czytelników z postaciami świętych aniołów, oraz pisze, jak wygląda tegoroczne pielgrzymowanie na Jasną Górę.

Przed rozesłaniem. Tylko Jezus Może dać nam pokarm, który nie ginie i zaspokaja wszelkie głody ludzkiego serca. Umocnieni Eucharystią powróćmy do naszych domów i bądźmy otwarci na potrzeby naszych braci i sióstr.