Ogłoszenia parafialne – 2 stycznia 2022 roku

Udział we Mszy świętej przekonuje nas, że jesteśmy dla Boga kimś ważnym, chcianym, potrzebnym i kochanym. On do nas nieustannie mówi, a przez Komunię świętą chce z nami i w nas zamieszkać. Słuchajmy i przyjmijmy Go z wdzięcznością.

Dziękujemy za 8 ofiar złożonych na potrzeby parafialne. Dziękujemy za sprzątanie kościoła w ostatni czwartek. Sprzątało 4 osoby, złożono 3 ofiary. Następne sprzątanie będzie w sobotę 8 stycznia po mszy porannej i prosimy na nie parafian z domów: 57, 57/1 – 2 rodziny, 58, 58a, 59, 59a – 2 rodziny, 59/2, 60, 60a, 61.

W rozpoczynającym się tygodniu w okresie Narodzenia Pańskiego.  
Wtorek. Na koniec adoracji odmówimy modlitwy związane z nowenną do Miłosierdzia Bożego.
Środa. Na koniec adoracji odmówimy modlitwy związane z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
Czwartek. Uroczystość Objawienia PańskiegoTrzech Króli. Msze święte będą według porządku niedzielnego. W naszej diecezji jest to Dzień Dzieła Misyjnego i Misyjny Dzień Dziecka. Składka z tego dnia przeznaczona jest na cele misyjne. Podczas każdej mszy będziemy poświęcali złoto, kadzidło, mirrę i kredę. Już dzisiaj w zakrystii można nabyć kredę i kadziło do poświęcenia. Kredą wypisujemy na drzwiach pierwsze litery imion trzech mędrców i rok 2022. Na Mszę świętą o 1200 zapraszamy dzieci, które były kolędnikami misyjnymi; będzie zakończenie kolędy misyjnej.
Pierwszy piątek stycznia. O 1500 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, Godzina Miłosierdzia i adoracja do mszy wieczorowej. Na 1500 zapraszamy grupę św. Ojca Pio, na 1600 róże żywego różańca, na 1700 grupę pomocy dla dusz czyśćcowych. Od 1700 spowiedź wszystkich. O 1800 Msza święta, na którą zapraszamy razem dzieci i młodzież. Podczas wszystkich mszy pomodlimy się w intencjach misji i misjonarzy, zbierzemy ofiary misyjne.
Sobota. Wieczorem zmiana tajemnic różańcowych. Od 1700 będzie adoracja, o 1730  odmówimy cząstkę różańca, o 1800 Msza święta z kazaniem i zmiana tajemnic. Zapraszamy członków róż żywego różańca.
W niedzielę za tydzień będzie święto Chrztu Pańskiego i zakończenie okresu Narodzenia Pańskiego.

Zgodnie z rozporządzeniem księdza biskupa ordynariusza od jutra rozpoczynamy kolędę w naszej parafii. Jak zapowiadaliśmy przybierze ona formę hybrydową, czyli do kościoła zapraszamy wszystkich parafian na Mszy święte kolędowe. Gdyby ktoś chciał zaprosić księdza do swojego domu, niech do skrzynki z intencjami nowennowymi wrzuci karteczkę z numerem swojego domu i numerem telefonu kontaktowanego; takie karteczki można wrzucać przez cały czas trwania kolędy. Ksiądz umówi się indywidualnie z konkretną rodziną i odwiedzi ją po kolędzie. Podzieliśmy parafię na 10 regionów. Od jutra w dni powszednie o 1800 będą celebrowane Msze święte kolędowe w intencji mieszkańców tych regionów. W ramach Mszy świętych wygłosimy słowo Boże, poświęcimy wodę, którą sami parafianie przynoszą ze swoich domów do poświęcenia. Ponieważ w naszym kościele codziennie od 1700 jest adoracja Najświętszego Sakramentu, nie będziemy robić wystawienia po mszy, ale modlitwy w intencji parafian i błogosławieństwo będą przed Mszą świętą około godziny 1745. Prosimy, by po powrocie do domów rodziny pomodliły się wspólnie o dar błogosławieństwa Bożego dla wszystkich domowników. Porządek wszystkich mszy kolędowych jest wywieszony w gablocie znajdującej się w przedsionku kościoła, znajdzie się także na stronie internetowej parafii. A w tym tygodniu zapraszamy: w poniedziałek parafian z domów od 1 do 45a, wtorek od 46 do 86, w środę od 87 do 116e, w piątek od 117 do 147f, i w sobotę od 148 do 199b.

Czytajmy prasę katolicką. Gość Niedzielny jest ten sam, co był na święta. Tygodnik Katolicki Niedziela jest nowy i zastanawia się, jaki będzie nowy rok 2022. Poza tym Niedziela przynosi dodatek tematyczny, a w nim: czym jest bilokacja, historia jezuitów, którzy cudownie przeżyli eksplozję bomby atomowej w Hiroszimie, oraz niezwykłe świadectwa osób nawróconych..

Przed rozesłaniem. Bóg przypomina nam, że wybrał nas przed założeniem świata, abyśmy byli święci i nieskalani przed Jego obliczem, (…) z miłości przeznaczył nas dla siebie, jako przybrane dzieci przez Jezusa Chrystusa (por. Ef 1,4-5). Niech te słowa wzruszającego Bożego wyznania brzmią zawsze w naszych uszach i rozgrzewają nasze serca do życia w łasce Bożej.