Ogłoszenia parafialne – 20 czerwca 2021 roku

Komunikat Biskupa Tarnowskiego dotyczący zniesienia dyspensy. Drodzy Diecezjanie! Dostrzegamy wyraźnie, że w ostatnich tygodniach pandemia traci na sile. Dziękujemy Bogu, że wysłuchuje naszych modlitw o zmiłowanie, oraz ludziom, którzy nie szczędzą swojego czasu i sił w walce o nasze bezpieczeństwo i zdrowie.
W kontekście łagodzenia kolejnych obostrzeń i w nawiązaniu do uchwały biskupów zgromadzonych na 389. Zebraniu Plenarnym Konferencji Episkopatu Polski pragnę Was poinformować, że z dniem dzisiejszym, 20 czerwca 2021 roku, znoszę ogólną dyspensę od obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej w niedziele i święta nakazane, której udzieliłem 16 października ubiegłego roku. Przypominam, że duchowa łączność z ofiarą Mszy Świętej za pośrednictwem mediów nie jest już wystarczająca dla wypełnienia tego obowiązku, za wyjątkiem osób chorych i tych, którzy nie mogą opuścić swoich domów. W tym miejscu chcę Wam serdecznie podziękować za wielkie świadectwo wiary, które daliście w minionych miesiącach naznaczonych różnego rodzaju ograniczeniami. Wasze przywiązanie do Jezusa obecnego w Eucharystii budziło podziw i budowało duszpasterzy. Wielu z Was swoją postawą wyznał o za św. Piotrem: Panie, do kogóż pójdziemy? Ty masz słowa życia wiecznego (J 6,68). Tych zaś, którzy zwątpili i odeszli zapraszam do powrotu, by w Chrystusie obecnym w Eucharystii odnaleźli życiodajną siłę i pokój serca. Jednocześnie proszę duszpasterzy, by jeszcze bardziej uczynili swoją parafię domem, do którego będzie chciało się wracać. Wszystkich Was proszę o dalsze przestrzeganie zalecanych środków bezpieczeństwa, abyśmy mogli jak najszybciej powrócić do sytuacji, w której już bez żadnych ograniczeń będziemy mogli wyznawać naszą wiarę. Jednocześnie ponownie zachęcam wszystkich do wytrwałej modlitwy, zwłaszcza w intencji chorych oraz tych, którzy stracili swoich najbliższych. Wszystkie nasze troski zawierzajmy ufnie Bogu w modlitwie różańcowej przez ręce Najświętszej Maryi Panny oraz za wstawiennictwem św. Szymona z Lipnicy. Niech wypraszają nam obfite błogosławieństwo i łaskę całkowitego ustania pandemii.
                                                                                                                                           † Andrzej Jeż BISKUP TARNOWSKI

Dziękujemy za 12 ofiar złożonych na potrzeby parafialne w zakończonym się tygodniu. Dziękujemy za sprzątanie kościoła. Wczoraj sprzątało 4 osoby, złożono 8 ofiar. Dziękujemy także tym parafianom, którzy na dzisiejszą niedzielę ofiarowali do kościoła piękne piwonie. Ponieważ jesteśmy przed odpustem parafialnym, wypada solidniej posprzątać nasz kościół. Sprzątanie rozłożymy na dwa dni. W piątek po mszy wieczorowej prosimy z domów: 526, 526a, 527 – 2 rodziny, 527a, 529, 531, 531a, 532, 532a, 532b, 532d, 532e, 532f. W sobotę po mszy porannej prosimy z domów: 532g, 532h, 532i, 533, 536 – 2 rodziny, 537, 537b, 537c, 537d. Starajmy się przyjść w wyznaczonym dla nas dniu. Prosimy o zrozumienie i pomoc.

W rozpoczynającym się 12. tygodniu okresu zwykłego w ciągu roku.
Codziennie na zakończenie adoracji odmawiamy litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa; zachęcamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych. W obecnym tygodniu zachęcamy też do spowiedzi dzieci i młodzież z okazji zakończenia roku szkolnego, oraz wszystkich parafian z okazji odpustu. Spowiadamy codziennie w czasie adoracji i w czasie Mszy świętych.
Poniedziałek. Wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika.
Wtorek. Na koniec adoracji nabożeństwo czerwcowe i nowenna do Miłosierdzia Bożego.
Środa. Na zakończenie adoracji nabożeństwo czerwcowe i nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
Czwartek. Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Msze święte będą o 630, 800 i 1800.  
Piątek. Dzieci i młodzież będą kończyły rok szkolny. Msza święta na zakończenie roku szkolnego będzie o 800. Zapraszamy uczniów, ich rodziców i nauczycieli.
Za tydzień w naszej parafii będzie uroczystość odpustowa ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Msze święte będą o: 630, 845, 1100 – suma odpustowa i o 1700. Zapraszamy wszystkich parafian i gości, czcicieli Maryi, Matki nieustannie nam pomagającej.

Czytajmy prasę katolicką. Gość Niedzielny poleca dodatek: tekst Litanii do św. Józefa z nowymi wezwaniami. W Gościu warto też zwrócić uwagę na artykuły o problemach seniorów i ich rodzin. Tygodnik Katolicki Niedziela podkreśla, że każda aborcja ma twarz konkretnej osoby.

Przed rozesłaniem. Dobrze przeżyta Eucharystia wnosi w nasze serce wiele pokoju. Bóg jest zawsze z nami, dlatego pośród życiowych burz powtarzajmy, że On jest zawsze większy od wszelkich naszych problemów.