Ogłoszenia parafialne – 20 grudnia 2020 roku

Dziękujemy za ofiary złożone na potrzeby parafialne; od ostatniej niedzieli złożono 13 ofiar. Dziękujemy za sprzątanie kościoła; wczoraj sprzątało 13 osób i złożono 10 ofiar. Bóg zapłać! Do sprzątania Kościoła w środę po mszy wieczorowej (godz. 1900) prosimy parafian z domów: 442a, 442b, 442c, 442d, 442e, 442/1, 443, 443a/1, 444.

Przed nami ostatni, czwarty tydzień Adwentu. Codziennie godzinę przed mszą wieczorową jest adoracja Najświętszego Sakramentu. Msze święte roratnie będziemy celebrowali od poniedziałku do środy o 1800, natomiast w czwartek o 630 rano. Opłatki są dostępne tylko w kościele; dzisiaj przy stoliku, a w dni powszednie w zakrystii. Dziękujemy za dary charytatywne, które zostały rozdane potrzebującym w ostatnią środę. Spowiedzi przed świętami będzie możliwa codziennie przed w czasie mszy porannej, a po południu od 1700 do zakończenia Mszy świętej. Zostały jeszcze odwiedziny chorych przed świętami. Aby nikogo nie zostawić bez sakramentów przed świętami, postanowiliśmy, że do chorych pójdziemy w środę od 900, ale odwiedzimy tylko tych, którzy zostaną indywidualnie zgłoszeni do księży zwykle ich odwiedzających. A zatem nie zgłaszamy chorych do kierowców, lecz do właściwych księży, którzy ich zwyczajnie odwiedzają na pierwszą sobotę. Do niezgłoszonych chorych nie pójdziemy, i rozumiemy, że każda rodzina ma ważny powód, aby zrezygnować z wizyty księdza.

W obecnym tygodniu.
Czwartek. Wigilia Bożego Narodzenia. Ostatnia w obecnym roku msza roratnia będzie o 630. Wieczorem Mszy świętej nie będzie. W tym samym czasie w naszych domach będziemy spożywali wieczerzę wigilijną. Chociaż prawo kościelne nie wymaga, aby w tym dniu zachować post, uczyńmy to w imię szlachetnej, polskiej tradycji. Pamiętajmy, aby wieczerzę wigilijną przeżyć w naszych rodzinach i domach we wzajemnej zgodzie i trzeźwości. W czasie kolacji wigilijnej zachowajmy tradycje katolickie: odczytajmy fragment z 2. rozdziału Ewangelii św. Łukasza opowiadający o narodzeniu Pańskim, pomódlmy się wspólnie w ważnych intencjach Kościoła, naszych rodzin, a także o ustanie pandemii. Po-moc do przeprowadzenia modlitw przy wigilijnym stole jest w dzisiejszym Gościu Niedzielnym. Połammy się opłatkiem, złóżmy sobie szczere życzenia, śpiewajmy kolędy. Tych pięknych tradycji uczmy nasze dzieci i wnuki. Pamiętajmy, aby wcześniej wyłączyć telewizory, radia, komputery, odłożyć daleko telefony, bo mogą nam  przeszkadzać w spotkaniu się z nowonarodzonym Zbawicielem świata i najbliższymi. Potem zapraszamy na pasterkę. Ze względu na pandemię zmieniamy godzinę celebracji pasterski; w obecnym roku będzie o 2200. Nie możemy zapomnieć o ograniczeniach ilości ludzi biorących udział w nabożeństwach; w naszym kościele jednocześnie może być 40 osób. Dlatego nie zapraszamy wszystkich parafian, lecz tylko 40. przedstawicieli naszych rodzin. Natomiast wszyscy parafianie będą mogli włączyć się w pasterkę poprzez transmisję na stronach internetowych YouTube. Ofiary z pasterki przeznaczone będą na Fundusz Obrony Życia.
Piątek. Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze św. będą jak w każdą niedzielę: 630, 845,1030 1200 i 1700. Rozpoczyna się oktawa Bożego Narodzenia. Pamiętajmy, że ograniczenia pandemiczne co do ilości ludzi w kościele będą obowiązywać w każdy z trzech dni świątecznych. Dlatego w każdy z dni świątecznych planujemy transmisję Mszy świętych z naszego kościoła o 845 i 1030. W tym dniu nie obowiązuje nas abstynencja od pokarmów mięsnych.
Sobota. Święto  św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze św. będą o 630, 845, 1030 i 1200. Nie będzie mszy po południu. Na mszach tradycyjnie poświęcimy owies. Składka na tacę z drugiego dnia świąt przeznaczona jest tradycyjnie na KUL i na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie. Ze względu na pandemię w obecnym roku nie będzie możliwa kolędników misyjnych w naszych domach. Dlatego po każdej Mszy świętej dzieci z naszej parafii przed ołtarzem przedstawią scenkę kolędniczą, odgrywaną dotychczas w domach, a potem przed kościołem zbiorą ofiary do puszek przeznaczone są na konkretne projekty misyjne pomagające dzieciom z krajów misyjnych.  
Przyszła niedziela to Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Msze święte będą jak każdą niedzielę. W obecnym roku opuszczamy święto św. Jana, Apostoła i Ewangelisty, ale po Mszach świętych tradycyjnie poświęcimy wino, dlatego można je przynieść do poświęcenia.

Czytajmy prasę katolicką. Gość Niedzielny ma dzisiaj dodatek specjalny: modlitwy w czasie wieczerzy wigilijnej. Ponadto Gość zastanawia się, jak bardzo pandemia wywróciła życie parafialne do góry nogami. Tygodnik Katolicki Niedziela odpowiada na pytanie, po co nam jest Kościół. Przyszłotygodniowe wydanie Gościa Niedzielnego i Niedzieli będzie wydaniem świąteczno-noworocznym.

Pamiętajmy o strażakach, którzy dzisiaj na parkingu przed kościołem rozprowadzają swoje kalendarze.
Przed rozesłaniem. Niech to Boże błogosławieństwo, które przyjmiemy, i owoce Mszy świętej, w której uczestniczyliśmy, umocnią w nas pokorę i wiarę w ostatnie dni tegorocznego Adwentu, gdy niecierpliwie oczekujemy na Boże Narodzenie.