Ogłoszenia parafialne – 20 listopada 2022 roku

Dziękujemy za 8 ofiar złożonych na malowanie kościoła. Dziękujemy za sprzątanie kościoła; wczoraj sprzątała 1 osoba, złożono 1 ofiarę. Następne sprzątanie kościoła w sobotę 26 listopada po mszy porannej. Prosimy parafian z domów: 435a, 436b, 437, 439a, 440, 440a, 440c, 441, 442/2.

W rozpoczynającym się 34. tygodniu okresu zwykłego w ciągu roku.
Każdego dnia powszedniego adoracja przed Najświętszym Sakramentem będzie od 1700 do 1730, we wtorek i środę zakończą ją modlitwy nowennowe, o 1730 błogosławieństwo, a potem różaniec połączony z wypominkami. W niedzielę wszystko będzie godzinę wcześniej.
Poniedziałek. Wspomnienie Ofiarowania NMP.
Wtorek. Wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki muzyki i śpiewu kościelnego.
Środa. O 1615 w domu parafialnym spotkanie dziewczynek z DSM.
Czwartek. Wspomnienie św. Andrzeja Dung-Lac, kapłana i towarzyszy męczenników z Wietnamu.
Piątek. O 1900 w domu parafialnym spotkanie grupy młodzieżowej.
Za tydzień będzie 1 niedziela Adwentu. Rozpocznie się Adwent i nowy Rok Liturgiczny. Niedziela synodalna. O godzinie 1545 w ramach adoracji Najświętszego Sakramentu będzie modlitwa uwielbienia, na którą zaprasza ks. Waldemar wraz z grupą młodzieżową.

Przypominamy, że w naszym kościele planowany jest koncert kolęd pod hasłem „Kolęda dla nieobecnych”. Będzie poświęcony pamięci tych osób, które na przestrzeni lat śpiewały w wielu chórach, jakie działały w naszej parafii i w orkiestrze parafialnej. Pomysłodawcy koncertu jeszcze raz zawracają się z prośbą do rodzin tych osób o udostępnienie ich fotografii. Podpisane imieniem i nazwiskiem fotografie, najlepiej z zaznaczoną na nich datą urodzin i śmierci osoby, prosimy dostarczać do kancelarii parafialnej do 4 grudnia 2022 roku.

W przyszłą niedzielę po mszach świętych zarząd OSP w Woli Rzędzińskiej będzie rozprowadzał kalendarze ścienne na rok 2023. Przy okazji zarząd informuje wszystkich o pracach prowadzonych w budynku remizy: wymieniana jest instalacja elektryczna w garażu, a sam garaż jest malowany. W pierwszym kwartale roku 2023 planowany jest generalny remont kuchni w remizie. Ze swojej strony pamiętajmy o strażakach ochotnikach, pomóżmy im wypełniać ich jakże ważną misję. Nie zapominajmy o tym, że gdy dzieje się coś złego, gdy dotyka nas jakieś nieszczęście oni pierwsi spieszą nam z pomocą.

Czytajmy prasę katolicką. Dziś w Gościu Niedzielnym m.in. o podjętej przez dziesięciu współczesnych malarzy próbie namalowania obrazu Jezusa Miłosiernego według wizji s. Faustyny opisanej w „ Dzienniczku”,
Tygodnik Katolicki Niedziela a w nim m.in. czy homilie mogą być ciekawe?. O zasadach dobrego kazania. Zwróćmy także uwagę na nowy numer WPiS-u, a także na gazety dla małych dzieci, które także znalazły się na stoliku z prasą katolicką.

A teraz, wobec Najśw. Sakramentu wystawionego w monstrancji, odmówimy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi za który możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.