Ogłoszenia parafialne – 20 marca 2022 roku

Apel przewodniczącego KEP w związku z prośbą Ojca Świętego Franciszka. W obliczu agresji zbrojnej Rosji w Ukrainie 25 marca w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego Ojciec Święty Franciszek dokona aktu poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. Papież prosi, aby pasterze i wierni na całym świecie trwali w tym czasie zjednoczeni na modlitwie. Kościół w Polsce pragnie odpowiedzieć na to wezwanie, dlatego w piątek we wszystkich kościołach w Polsce w jedności z Następcą Świętego Piotra wzniesiemy modlitwy do Boga, odmawiając akt poświecenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. Odprawimy też Eucharystię w intencji pokoju w Ukrainie i nawrócenia Rosji. Powierzając Bogu sprawę pokoju w świecie, z serca wszystkim błogosławię: w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego.               
                                                                                                                     +Abp Stanisław Gądecki Przewodniczący KEP

Dziękujemy za 6 ofiar złożonych na potrzeby parafialne. Dziękujemy za sprzątanie kościoła. Wczoraj sprzątało 5 osób, złożono 5 ofiar. Następne sprzątanie będzie w sobotę 26 marca po Mszy świętej porannej i prosimy na nie parafian z domów: 100a, 100b, 100c, 100d, 100f, 103a, 103b, 103d, 103f. Gorąco dziękujemy tym parafianom, którzy w ciągu ostatniego tygodnia przygotowali paczki z pomocą humanitarną dla ludzi na Ukrainie, którzy tam zostali i żyją w warunkach wojennych. Po niedzieli wywieziemy je do magazynu zbiorczego Caritasu w Wojniczu, a stamtąd trafią na Ukrainę. Nasi parafianie przygotowali 20 paczek. Bóg zapłać! W domach całej Woli Rzędzińskiej przebywa aktualnie ponad 80. uchodźców. Chwała tym, którzy ich przyjęli i nimi się opiekują. Dochodzą nas słuchy, że w przeważającej mierze są to ludzie wierzący w Boga, którzy chcieliby zapewne korzystać z posług duchowych w naszej parafii. Dlatego prosimy, aby nasi parafianie, którzy przyjęli uchodźców, przyprowadzili ich do księdza proboszcza i przedstawili ich, nawet jeśli nie są oni katolikami, ale np. chrześcijanami prawosławnymi. Nie musi to odbywać się formalnie w kancelarii, wystarczy chwila rozmowy po Mszy świętej. To wszystko jest ważne od strony ludzkiej, duszpasterskiej i prawnej.

Informujemy, że w zakrystii są już baranki wielkanocne i paschaliki rozprowadzane corocznie przez Caritas.

W trzecim tygodniu Wielkiego Postu. 
Poniedziałek. W czasie adoracji zapraszamy na chwilę modlitwy o pokój ze św. Janem Pawłem II. 
Wtorek. Na koniec adoracji Najświętszego Sakramentu będzie nowenna i koronka do Miłosierdzia Bożego.
Środa. Na koniec adoracji Najświętszego Sakramentu będzie nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
Czwartek. Przypada Dzień Misjonarzy Męczenników. Zważmy na to, że w naszym kościele przechowujemy relikwie misjonarzy męczenników – braci franciszkanów z Pariacoto w Peru: bł. Zbigniewa Strzałkowskiego i Bł. Michała Tomaszka. Oddajmy im cześć pomódlmy się do Boga za ich przyczyną przede wszystkim o pokój na świecie, a szczególnie w Ukrainie. Pamiętajmy też, że nasza diecezja ma czterech misjonarzy męczenników: bł. o. Zbigniewa Strzałkowskiego, ks. Jana Czubę, kl. Roberta Gucwę i s. Czesławę Lorek. Na chwilę modlitwy podczas adoracji Najświętszego Sakramentu zaprasza grupa modlitewna św. Ojca Pio.
Piątek. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia. Mszę św. będą o 630, 800 i 1800. Nabożeństwa dróg krzyżowych będą o 900, 1700 i 1900. Nabożeństwa duchowej adopcji dziecka poczętego przeprowadzimy podczas Mszy św. o 800, oraz podczas nabożeństwa drogi krzyżowej o 1900. Natomiast aktu poświecenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi dokonamy po Mszy św. o 800 i na zakończenie adoracji Najświętszego Sakramentu przed Mszą św. o 1800. Mamy więc bardzo bogaty duszpasterski na piątek. Zachęcamy parafian do udziału w tych wszystkich nabożeństwach: Mszach świętych, drogach krzyżowych, adopcjach duchowych i aktach oddania. Przypominamy jednocześnie, że adopcji duchowej mogą dokonać tylko osoby dorosłe. Z racji uroczystości w piątek nie obowiązuje nas abstynencja od pokarmów mięsnych.
Za tydzień będzie 4. niedziela Wielkiego Postu, która nazywana jest Laetare – Raduj się, Jerozolimo. To będzie niedziela synodalna. O 1600 zapraszamy na gorzkie żale z kazaniem pasyjnym. O 1700 zapraszamy grupę synodalną, a szczególnie parafialny oddział Akcji Katolickiej, na spotkanie synodalne w domu parafialnym.

Czytajmy prasę katolicką. W bieżącym numerze Gościa Polecamy rozmowę o niezawinionym cierpieniu niewinnych ludzi w Ukrainie. Zwróćmy uwagę na Gościa Extra w całości poświęconego postaci św. Ojca Pio. Natomiast Niedziela stara się odpowiedzieć na pytania: Co zrobić, gdy toś chce nas krzywdzić? Czy zabicie agresora jest grzechem? Czy są sprawiedliwe wojny? Co to jest święty gniew? Jakie są współczesne kręgi zła?

Przed błogosławieństwem. Niech Bóg błogosławi nam na drogach osobistego nawrócenia.