Ogłoszenia parafialne – 20 września 2020 roku

Pamiętajmy, że przeżywanie niedzielnej i świątecznej Eucharystii we wspólnocie zgromadzonej w świątyni parafialnej jest naszym podstawowym obowiązkiem chrześcijańskim.

Dziękujemy za ofiary złożone na potrzeby parafialne; od ostatniej niedzieli złożono 7 ofiar. Dziękujemy za sprzątanie kościoła. Wczoraj sprzątało 4 osoby, i złożono 5 ofiar. Do sprzątania w sobotę, 26 września prosimy parafian z domów: 406, 406b, 406d, 406e, 407a, 407b, 408, 410, 410b – 2 rodziny.

W tym tygodniu

Dzisiaj jest światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Pomódlmy się za ludzi mediów i o to, aby były one wykorzystywane wyłącznie dla szerzenia dobra i pokoju w świecie.
Poniedziałek. Święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty.
Wtorek. Na zakończenie adoracji będzie nowenna do Miłosierdzia Bożego i koronka. O 1630 w kościele będzie zbiórka kandydatów na ministrantów.
Środa. Wspomnienie św. Ojca Pio z Pietrelciny, kapłana. Na zakończenie adoracji Najświętszego Sakramentu będzie nowenna do MB Nieustającej Pomocy. O 1630 będzie spotkanie grupy DSM.
Czwartek. O 1900 w domu parafialnym będzie się próba chóru Cantus, który wznawia swoją działalność po wakacjach i przewie spowodowanej pandemią. Zapraszamy chórzystów i wszystkich in-nych parafian, zwłaszcza panów, którzy chcieliby zaangażować się w tą szlachetną działalność.
Piątek. O 1630 w kościele będzie zbiórka ministrantów, a o 1830 zbiórka lektorów. O 1900 spotkanie grupy młodzieżowej. Po mszy wieczorowej będzie spotkanie grupy biblijnej dorosłych.
Za tydzień będzie 26. niedziela zwykła. W naszej diecezji jest to Dzień Modlitw o Trzeźwość. O 1800 w domu parafialnym odbędzie się spotkanie parafialnej rady duszpasterskiej i parafian zaangażowanych w prace zespołu synodalnego. Zapraszamy wszystkich.

W najbliższą sobotę wybieramy się do Nowego Sącza, gdzie odbędzie się czuwanie grup Apostolstwa Pomocy dla Dusz Czyśćcowych. Autokar wyjedzie o 730 z placu przed kościołem. Chętni mogą jeszcze dzisiaj zapisywać się w zakrystii naszego kościoła.

Od dłuższego czasu Caritas Polska prowadzi akcję pomocową pod hasłem: Polskie rodziny rodzinom na świecie. Jest to program humanitarny zmierzający do tego, aby rodziny nawzajem się wspierały i pomagały sobie. Informuje o tym plakat umieszczony w gablocie na placu kościelnym. Są na nim podane dane teleadresowe, pod którymi należy szukać pomocy w zaangażowaniu się w ten program. Zainteresujmy się tą sprawą, a może ktoś z nas zaangażuje się w tą pomoc.

Czytajmy prasę katolicką. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym przeczytamy o mediach społecznościowych, które zalewają świat i niosą ze sobą wszystko, zarówno wartości, jak i śmieci. A prawdę od fałszu trudno oddzielić. Tymczasem wolność słowa wiąże się z odpowiedzialnością. Ponadto Gość opisuje wieloletnią pracę w slumsach dziewiętnastowiecznego Manchesteru siostry Elizabeth Prout, anglikanki nawróconej na katolicyzm. Tygodnik Katolicki Niedziela opisuje postać Włocha Dino Impagliazzo, który od lat karmi ubogich w Rzymie. Niedziela analizuje także zjawisko prześladowania chrześcijan i przypomina, że wiele tych przypadków wypełnia definicję ludobójstwa.

Przed rozesłaniem. Każdy dzień naszego życia jest dobrym czasem, by oddać chwałę Bogu. Umocnieni uczestnictwem w uczcie eucharystycznej i posilenie chlebem z nieba, czyńmy to przez cały rozpoczynający się tydzień.