Ogłoszenia parafialne – 21 kwietnia 2024 roku

Chrystus, Dobry Pasterz, oddał za nas swoje życie. Przylgnijmy do Niego swoim życiem, abyśmy podążając za Nim swoim życie, osiągnęli radość życia wiecznego.

Dziękujemy za 8 ofiar złożonych na inwestycje w parafii. Dziękujemy za sprzątanie kościoła; wczoraj sprzątało 2. osoby, złożono 2. ofiary. Następne sprzątanie kościoła będzie w sobotę 27 kwietnia po mszy porannej. Prosimy na nie parafian z domów: 144, 144a, 144b, 144c, 144d, 145, 145a, 145c, 145/1.

W rozpoczynającym się 4. tygodniu wielkanocnym.

Dzisiaj rozpoczyna się tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele – tydzień modlitw o powołania kapłańskie, zakonne, misyjne i do życia konsekrowanego w świecie.

Wtorek. Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Msze święte jak w dzień powszedni. Adoracja Najświętszego. Sakramentu o 1700, nowenna do Miłosierdzia Bożego.

Środa. Adoracja Najświętszego Sakramentu od 1700 i nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

Czwartek. Święto św. Marka Ewangelisty.

Piątek. Po mszy wieczorowej odbędzie się spotkanie biblijne dla dorosłych. Zapraszamy.

Za tydzień będzie 5. Niedziela Wielkanocna.

Wydział Teologiczny w Tarnowie Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie serdecznie zaprasza na studia magisterskie z teologii na specjalność kapłańską przygotowującą przyszłych duchownych do pracy duszpasterskiej i katechetycznej. Rekrutację prowadzi WSD w Tarnowie. A także na specjalność katechetyczno-pastoralną dla osób świeckich i zakonnych przygotowują do nauczania religii w przedszkolach, szkole podstawowej i średniej. Szczegółowe informacje na stronie internetowej uczelni lub w sekretariacie.

Czytajmy prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym zwróćmy uwagę na rozmowę o watykańskiej deklaracji o godności człowieka, która jest bardzo ważnym dokumentem. Ponadto w Gościu przeczytamy jak św. Faustyna Kowalska modliła się za kapłanów, oraz o niedawno powstałym szlaku św. Wojciecha. W Tygodniku Katolickim Niedziela o odwadze bycia katolikiem mówią: Magdalena Korzekwa-Kaliszuk, Rafał Porzeziński, prof. Eugeniusz Sakowicz oraz Witold Gadowski. Ponad to Niedziela w perspektywie nauki o powszechnym zmartwychwstaniu wyjaśnia, po co nam ciało w niebie. Jest także dostępne specjalne wydanie Gościa Niedzielnego pt. Historia Kościoła, które porusza m.in. takie tematy: kiedy zaczął się kult maryjny, skąd wzięły się rysy na ikonie jasnogórskiej, dlaczego w średniowieczu biskupi stali się inkwizytorami. Ponadto przedstawia kulisy pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Polski w roku 1979, tajemnice kaplicy Sykstyńskiej, oraz średniowieczne kazania dla dzieci.

Przed rozesłaniem. W rozpoczynającym się tygodniu pomódlmy się o nowe powołania kapłańskie, zakonne i do życia konsekrowanego w świecie. Prośmy, aby tymi powołaniami Bóg obdarzył naszą wspólnotę parafialną. Pójdźmy do naszych domów, miejsc pracy i nauki, umocnieni błogosławieństwem Bożym, abyśmy potrafili jak najlepiej wypełnić powołanie, jakim Bóg obdarzył każdego z nas.