Ogłoszenia parafialne – 21 lutego 2021 roku
Rozpoczęliśmy Wielki Post. W tym czasie przebaczenia i łaski Chrystus pokazuje nam swój krzyż, który dla wielu ludzi stał się znakiem pogardy i pośmiewiska, a dla chrześcijan, jest znakiem miłości Boga wobec nas – grzeszników. Krzyż przemienia smutek w radość życia wiecznego w królestwie niebieskim. Idźmy za krzyżem!
Pierwsze dni obecnego Wielkiego Postu były bardzo ważne w naszej wspólnocie parafialnej. Po ośmiu miesiącach przeżywaliśmy renowację misji, które odbyły się w czerwcu 2020 roku. W tym czasie naszym duchowym przewodnikiem był znowu ojciec Łukasz Brachaczek, franciszkanin konwentualny z Krakowa, któremu bardzo dziękujemy za duszpasterski, a przede wszystkim kaznodziejski, trud. Owoce tych dni pozostaną w naszych duszach i okażą się w naszym życiu. Wsparci łaską Bożą, zachęceni słowami i przykładem Ojca Misjonarza podejmijmy ewangeliczną pracę nad umocnieniem w świętości naszych dusz. Niech w tym wspomaga nas wstawiennictwo patronki naszej parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy, i błogosławionych męczenników z Pariacoto: O. Michała Tomaszka i O. Zbigniewa Strzałkowskiego, których relikwie umieściliśmy w naszym kościele w czasie czerwcowych misji. Dziękuję wszystkim, którzy pomagali w należytym przeprowadzeniu tych ćwiczeń duchowych, a więc: księżom wikariuszom i wszystkim pracownikom parafialnym.
Dziękujemy za ofiary złożone na potrzeby parafialne; od ostatniej niedzieli było 10 ofiar. Dziękujemy za sprzątanie kościoła; wczoraj sprzątało 5 osób i złożono 4 ofiary. Do sprzątania kościoła w sobotę po mszy porannej prosimy parafian z domów: 479, 479a, 481, 481a – 2 rodziny, 481a/1, 482, 482a, 483 – 2 rodziny.
W rozpoczynającym się 1. Tygodniu Wielkiego Postu.
Poniedziałek. Święto Katedry w. Piotra Apostoła.
Wtorek. Na koniec adoracji Najświętszego Sakramentu odmówimy modlitwy nowennowe do Miłosierdzia Bożego.
Środa. Na zakończenie adoracji Najświętszego Sakramentu odmówimy modlitwy z nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
Piątek. O 900 będzie droga krzyżowa dla tych, którzy nie mogą przyjść po południu. O 1715 będzie droga krzyżowa, na którą szczególnie zapraszamy dzieci. O 1900 będzie droga krzyżowa dla młodzieży.
Za tydzień będzie 2. niedziela Wielkiego Postu. Dzień modlitw, postu i solidarności z misjonarzami. Zbierzemy ofiary do puszek na ogólnopolski fundusz misyjny Ad Gentes. Zapraszamy na gorzkie żale, które w każdą niedzielę wielkopostną będą o 1600; będziemy je transmitowali.
Zwróćmy uwagę na pewien szczegół naszego życia liturgicznego. Dotychczas w niedziele przed pierwszą Mszą świętą śpiewaliśmy godzinki do Najświętszej Maryi Panny. W niedziele wielkopostne też będziemy śpiewali godzinki, lecz będą to godzinki o Męce Pańskiej. Takie godzinki pierwszy raz były śpiewane dzisiaj.
W okresie od 1 stycznia do 30 kwietnia dokonujemy rozliczeń podatkowych. Prawo daje nam możliwość przekazania 1% naszego podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego. Zwracamy się z prośbą i apelem do wszystkich, którzy składają zeznania podatkowe, o przekazanie w tym roku 1% należnego podatku na cele realizowane przez Caritas Diecezji Tarnowskiej. Na stoliku z gazetami są ulotki informacyjne.
Czytajmy prasę katolicką. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym znajdziemy pierwszą rekolekcyjną konferencję wielkopostną. Tegorocznym rekolekcjonistą będzie sługa Boże ks. Franciszek Blachnicki. Tygodnik Katolicki Niedziela, posługując się przykładami znanych osób, podpowiada nam, jak dobrze przeżyć Wielki Post. Ponadto w Niedzieli znajdziemy komentarz do ważnej papieskiej inicjatywy: ustanowienia Światowego Dnia Dziadków i Osób Starszych, który będzie obchodzony w 4. niedzielę lipca.
Przed rozesłaniem. Teraz oddajemy głos Ojcu Łukaszowi, którego prosimy, aby odmówił modlitwę do błogosławionych męczenników z Pariacoto, potem odśpiewamy specjalną inwokację, odmówimy modlitwy potrzebne do uzyskania odpustów, i otrzymamy błogosławieństwo rekolekcyjne.