Ogłoszenia parafialne – 21 maja 2023 roku

Słowo Boże przeniosło nas dzisiaj na Górę Oliwną, gdzie Jezus udzielił ostatnich rad swoim uczniom i wstąpił do chwały Ojca. Zmartwychwstały odchodzi, ale nie przestaje być obecny w swoim Kościele. Każdego dnia otwierajmy oczy naszej duszy, aby rozpoznać znaki obecności Pana pośród nas.

Dziękujemy za 9 ofiar złożonych na cele inwestycyjne w naszej parafii w ostatnim tygodniu. Dziękujemy za sprzątanie kościoła; wczoraj sprzątało 5 osób i złożono 8 ofiar. Bóg zapłać. Następne sprzątanie kościoła w najbliższą sobotę po mszy porannej. Prosimy na nie parafian z domów: 536, 536a, 537/1, 537a, 537b, 537c, 537d, 537e, 538, 540.

W rozpoczynającej się 7. tygodniu wielkanocnym.

Poniedziałek. W tym dniu przypada wspomnienie dowolne św. Rity z Cascii, zakonnicy. Dlatego członkinie róży żywego różańca, którym patronuje św. Rita, zapraszają na chwilę modlitwy w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu, na nabożeństwo majowe i Mszę świętą o 1800. W czasie tej Eucharystii pobłogosławimy róże na cześć św. Rity. Trochę kwiatów będziemy mieli w kościele, ale zachęcamy, aby róże do pobłogosławienia przynieść także ze swoich domów. Zachęcamy do udziały w tym pięknym obrzędzie.

Wtorek. Adoracja Najświętszego Sakramentu od 1700, o 1730 nabożeństwo majowe i nowenna do Miłosierdzia Bożego.

Środa. Wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych. Dzień modlitw za Kościół w Chinach. O 1700 adoracja Najświętszego Sakramentu, o 1730 nabożeństwo majowe i nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

Czwartek. Na chwilę modlitwy w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu, tj. od 1700, zaprasza grupa modlitewna św. Ojca Pio.

Piątek. Wspomnienie św. Filipa Neri, kapłana. Po Mszy świętej wieczorowej zapraszamy dorosłych na spotkanie biblijne, które będzie na plebanii.

Za tydzień będzie uroczystość Zesłania Ducha Świętego – tradycyjnie Zielone Świątki. W tym dniu nie będzie popołudniowej adoracji Najświętszego Sakramentu od 1600. Ale o 1630 odprawimy nabożeństwo majowe, a o 1700 Mszę świętą. Adoracja będzie po mszy, kiedy młodzież z naszej parafii wraz z księdzem Waldemarem zapraszają na nabożeństwo uwielbienia.

Czytajmy prasę katolicką. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym polecamy artykuł o Wniebowstąpieniu Pańskim, jako nowej formie obecności Jezusa pośród swoich uczniów. Chrystus żyje i działa w Kościele poprzez swojego Ducha. Tygodnik Katolicki Niedziela podejmuje temat spowiedzi dzieci, ponieważ jest maj, a właśnie w tym miesiącu rzesze dzieci przezywają swoje pierwsze doświadczenie sakramentu spowiedzi.

Przed rozesłaniem. Oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata – mówi Jezus w dzisiejszej Ewangelii. Te słowa kieruje do nas także teraz, zanim roześle nas do naszych domów, miejsc pracy i codziennych spraw. Starajmy się więc budować kulturę spotkania i uczyć się sztuki bliskości, aby ta obecność Chrystusa w naszej parafialnej wspólnocie była bardziej widoczna.