Ogłoszenia parafialne – 21 marca 2021 roku

Dzisiaj rozpoczynamy okres pasyjny Wielkiego Postu. Widzimy, że krzyże w naszym kościele są zasłonięte na znak smutku i żałoby. Godzina Chrystusa jest już bliska. Bądźmy razem z Nim, gdy będzie nas zbawiał ofiarą na krzyżu.

Dziękujemy za ofiary złożone na potrzeby parafialne; w zakończonym tygodniu złożono 17 ofiar. Dziękujemy za sprzątanie kościoła; wczoraj sprzątało 4 osoby i złożono 4 ofiary. Do sprzątania kościoła w sobotę po mszy porannej prosimy parafian z domów:489b, 489d, 489h, 489j, 489k, 489p, 489s, 498z, 489/2, 498/3. 

W rozpoczynającym się 5. Tygodniu Wielkiego Postu.
Dzisiaj. O 1600 zapraszamy na gorzkie żale, w czasie których zbieramy ofiary na kwiaty do ciemnicy i grobu Pańskiego. Będziemy je transmitowali.
Wtorek. Na koniec adoracji Najświętszego Sakramentu będzie nowenna do Miłosierdzia Bożego.
Środa. Dzień Misjonarzy Męczenników. Pamiętajmy o męczennikach z Pariacoto, których relikwie są umieszczone w naszym kościele. Za ich przyczyną zwróćmy się do Boga z modlitwami. Teksty takich modlitw znajdują się na regale obok stolika z gazetami. Przy tej okazji warto zwrócić uwagę, że na wspomnianym regale znalazły się ostatnio różne książeczki z modlitwami do św. Józefa, rozmyślania o św. Józefie według św. Alfonsa Marii de Liguori; wszystko z okazji Roku św. Józefa. Są tam też modlitwy na czas choroby i epidemii. Na koniec środowej adoracji Najświętszego Sakramentu będzie nowenny do MB Nieustającej Pomocy.
Czwartek. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze święte będą o 630, 800 i 1800. Jest to Dzień Świętości Życia, dlatego po Mszy św. o 1800 przeprowadzimy nabożeństwo Adopcji Duchowej Dziecka Poczętego. Mogą do niej przystąpić osoby dorosłe. Gorąco zachęcamy parafian, by włączyli się w to szlachetne dzieło.
Piątek. Dzień Modlitw za Więźniów. O 900 będzie droga krzyżowa dla starszych. O 1715 będzie droga krzyżowa dla dzieci z młodszych klas szkolnych, a o 1900 będzie droga krzyżowa dla uczniów klas 7., 8. oraz dla młodzieży.
Sobota. W tym dniu księża udadzą się do chorych przed Świętami Wielkanocnymi. Początek wizyty od 900. Ponieważ pandemia bardzo narasta, udamy się tylko do tych, którzy ostaną zgłoszeni w kancelarii parafialnej, w zakrystii lub do samych księży stale ich odwiedzających. Nie zgłaszamy chorych do kierowców. Ponieważ pierwsza sobota kwietnia wypada w Wielką Sobotę, postanowiliśmy, że w ostatnią sobotę marca, tj. za tydzień, będzie zmiana tajemnic różańcowych. O 1730 różaniec, o 1800 Msza święta, potem zmiana tajemnic. Zapraszamy przedstawicieli róż żywego różańca.
Za tydzień będzie Niedziela Palmowa – Męki Pańskiej. Porządek mszy i nabożeństw jak w każdą niedzielę. Składka na potrzeby WSD w Tarnowie. W czasie każdej Mszy świętej poświęcimy palmy, natomiast podczas mszy o 1030 będzie uroczyste poświęcenie palm przed kościołem, procesja z palmami, wysłuchamy opisu męki Pana Jezusa w wersji śpiewanej, a po skończonej liturgii odbędzie się konkurs palm z nagrodami. Zachęcamy, aby dzieci, młodzież i całe rodziny, zachowując obowiązujące przepisy sanitarne, np. dystans społeczny, przygotowały sobie palmy, przyniosły je do kościoła i wzięły udział w konkursie. Jedynym kryterium, które pozwoli twórcy palmy wziąć w nim udział, jest wykonanie jej samodzielnie.  Msze o 845 i 1030 będziemy oczywiście transmitowali. O 1600 zapraszamy na gorzkie żale, które też chcemy transmitować.

Przypominamy o wystawionym w naszym kościele koszu na dary świąteczne dla parafian potrzebujących pomocy.

Czytajmy prasę katolicką. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym znajdziemy kolejną część rekolekcji wielkopostnych z ks. Franciszkiem Blachnickim. Przeczytamy także o istocie drogi krzyżowej, zapoznamy się z umieszczoną na planie starożytnej Jerozolimy topografią drogi Jezusa w godzinach poprzedzających ukrzyżowanie Gość. Na temat drogi krzyżowej, która jest najbardziej rozpowszechnionym na świecie sposobem rozważania męki Pańskiej, mówią też znane osoby. Autorzy, na łamach Tygodnika Katolickiego Niedziela zastanawiają się, czy w Polsce prześladuje się katolików, oraz jakie będą Święta Wielkanocne w roku 2021. Na stoliku z gazetami znajduje się także mała, ale bardzo pomocna broszurka zatytułowana Triduum Paschalne. Jest to rodzaj przewodnika, który pomoże zrozumieć tajemnicę Wielkiego Czwartku, Piątku, Soboty oraz Wielkanocy, pozwoli lepiej przeżyć liturgię tych dni, pomoże świętować i modlić się. Za te broszury można złożyć ofiarę co łaska lub wziąć sobie za darmo. Koniecznie zainteresujmy się nimi.

Starosta Tarnowski zachęca mieszkańców Powiatu Tarnowskiego do skorzystania z darmowej pomocy prawnej, która jest dostępna w gminie. Szczegółowe informacje na ten temat można uzyskać w Starostwie Powiatowym w Tarnowie pod numerem telefonu 14 68 83 327 lub na stronie internetowej poradyprawne.powiat.tarnow.pl .

Przed rozesłaniem
Kto by chciał Mi służyć, niech idzie za Mną, a gdzie Ja jestem, tam będzie i mój sługa – tak dzisiaj powiedział do nas Jezus. Niech Jego łaska nas strzeże, abyśmy dochowując Mu wierności w niesieniu swojego krzyża, mogli Mu też towarzyszyć w chwale Jego zwycięstwa.