Ogłoszenia parafialne – 21 sierpnia 2022 roku

Za zawsze zapamiętajmy, o czym Jezus mówił nam dzisiaj w Ewangelii. Być chrześcijaninem, to nie tylko przyjąć chrzest, nie tylko uczestniczyć w Mszach świętych, nie tylko pościć w piątek. Jestem chrześcijaninem, gdy karmię się słowem Bożym i Ciałem Pana, gdy żyję z łaską Bożą w sercu i moje czyny są prawe.

Dziękujemy serdecznie za 144 ofiary złożone w ostatnim tygodniu na malowanie kościoła. To jest dużo ofiar i konkretna pomoc w prowadzonych pracach; bardzo to doceniamy. Musimy jednak zdawać sobie sprawę, że ta liczba ofiar obejmują niewiele ponad 10% rodzin, które są w naszej wspólnocie parafialnej. Liczymy zatem na włączenie się pozostałych. Dziękujemy za sprzątanie kościoła; wczoraj sprzątało 12 osób, złożono 13 ofiar. Następne sprzątanie będzie w sobotę 27 sierpnia po mszy porannej. Prosimy parafian z domów: 194a, 196, 196a, 197, 199, 199a, 199b/1, 199c – 2 rodziny, 199e, 200, 200a, 200b, 200c, 201, 203 – 2 rodziny, 205, 207 – 2 rodziny, 207a.

Dziękujemy tym parafianom, którzy w ubiegłym tygodniu pomogli nam przenieść malowanie na południową stronę kościoła i posprzątali nawę północną po malowaniu. Tymi parafianami była przede wszystkim młodzież i im właśnie dziękujemy. Prace będą trwały po stronie południowej. Uważajmy szczególnie w miejscach, które są szpachlowane lub pomalowane, aby się nie pobrudzić, bo szpachla lub farba niekoniecznie musiały całkiem wyschnąć. Gdzieniegdzie w kościele może być także kurz.

Zapewne wszystkim parafianom jest już wiadomo, że po siedmiu latach pracy w naszej parafii ksiądz biskup zabiera z nam ks. Jana Króla, i posyła Go do parafii Dobrego Pasterza w Nagawczynie koło Dębicy. Za te siedem lat pracy w Woli Rzędzińskiej jesteśmy bardzo wdzięczni ks. Janowi. Dziękujemy za sprawowane sakramenty i wygłoszone słowo Boże, za pracę w szkole i prowadzenie grup młodzieżowych, za nabożeństwa uwielbienia i prowadzenie grupy DSM, za całe jego zaangażowanie w życie parafialne. Życzymy Mu, aby na nowej parafii został dobrze przyjęty i dobrze się tam czuł, aby Pan Bóg darzył Go zdrowiem i wszelkimi łaskami potrzebnymi w pracy duszpasterskiej. W przyszła niedzielę powitamy nowego księdza wikariusza. 

W rozpoczynającym się 21. tygodniu okresu zwykłego.
Poniedziałek. Wspomnienie NMP Królowej. Msza święta o 700.
Wtorek. Msze święte o 700 i 1800. Od 1700 adoracja Najświętszego Sakramentu, która zakończy się nowenną do Miłosierdzia Bożego.
Środa. Święto św. Bartłomieja, apostoła. Msze święte o 700 i 1800. Od 1700 adoracja Najświętszego Sakramentu, która zakończy się nowenną do MB Nieustającej Pomocy.
Czwartek. Msza święta o 700. Do Jasnej Góry dotrze piesza pielgrzymka z Tarnowa.
Piątek. Uroczystość NMP Częstochowskiej. Msza święta o 700. Z racji uroczystości nie obowiązuje nas abstynencja od pokarmów mięsnych.
Sobota. Wspomnienie św. Moniki. Msze święte o 700 i 1800.
Za tydzień będzie 22. niedziela zwykła.

Czytajmy prasę katolicką. W dzisiejszym numerze Gościa Niedzielnego znajdziemy między innymi wywiad z księdzem, który przeżył wypadek autokaru z pielgrzymami w Chorwacji. A w wakacyjnym cyklu przeczytamy o duchowych i kulinarnych smakach Podlasia. Tygodnik Katolicki Niedziela zastanawia się nad sytuacją żywnościową świata w czasie wojny na Ukrainie. Redaktorzy konkludują: chleba nie zabraknie, ale będzie droższy z powodu naszej naiwności. W dzisiejszym numerze Niedzieli znajdziemy też artykuł, który pozwoli nam zapoznać się z objawieniami Maryi w Gietrzwałdzie.

Przed rozesłaniem. Pan Bóg powołuje nas do pięknego i radosnego życia. Abyśmy je osiągnąć, jeszcze przylgnijmy do Jezusa i zaufajmy Mu. Niech na tej drodze umocni nas Boże błogosławieństwo.