Ogłoszenia parafialne – 22 listopada 2020 roku

Komunikat Biskupa Tarnowskiego w związku z Diecezjalnym Spotkaniem Młodzieży SYNAJ. Młodzieńcze, tobie mówię wstań – to słowa, które Papież Franciszek wybrał dla młodych w ramach duchowego przygotowania do Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie w 2023 roku. W czasie pandemii, izolacji oraz trudnej sytuacji, którą przeżywamy jako Kościół, chcę trwać razem z Wami, by wspólnie słuchać Chrystusa, którego słowo ma moc dawać życie na nowo, tak jak młodzieńcowi z Ewangelii. Drodzy Młodzi, zapraszam Was do udziału w kolejnym już 15. Diecezjalnym Spotkaniu Młodzieży „Synaj”, które ze względu na pandemię odbędzie się w przestrzeni on-line: 27 listopada w ramach spotkania formacyjnego młodzieżowych grup parafialnych oraz 28 listopada od godz. 19.30 poprzez transmisję wydarzenia z tarnowskiej katedry. Ufam, że pomimo panującego dystansu społecznego doświadczymy bliskości Boga i siebie nawzajem, co pozwoli nam również dostrzegać wartość bycia jedną wspólnotą Chrystusowego Kościoła.
Otaczam każdego z Was modlitwą i z serca Wam błogosławię  †Andrzej Jeż BISKUP TARNOWSKI.

Dziękujemy za ofiary złożone na potrzeby parafialne; od ostatniej niedzieli złożono 3 ofiary. Dziękujemy za sprzątanie kościoła. Wczoraj sprzątało 5 osób, i złożono 6 ofiar. Do sprzątania w sobotę, 28 listopada prosimy parafian z domów: 430c, 430d, 430f/1, 430L/2, 430g, 430i – 2 rodziny, 430j – 2 rodziny.

Gdyby nie niedziela dzisiaj wspominalibyśmy i czcili św. Cecylię patronkę muzyki kościelnej i śpiewu, patronkę twórców muzyki kościelnej i tych wszystkich, którzy wykonują muzykę w liturgii, przede wszystkim organistów i kantorów, dyrygentów chórów i orkiestr, oraz samych muzyków. Jest więc doskonała okazja, aby dostrzec pracę, jaką wykonują w naszej parafii panowie organiści, panie śpiewające psalmy, śpiewacy w chórze CANTUS i grający w orkiestrze parafialnej oraz w scholii młodzieżowej. Wszystkim im gorąco dziękujemy. Życzymy sukcesów w pracy artystycznej i polecamy opiece naszej patronki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W tym tygodniu.
Codziennie po południu. O 1700 wystawienie Najśw. Sakramentu, o 1730 różaniec za zmarłych z wypominkami. Na koniec suplikacje i błogosławieństwo najświętszym Sakramentem i Msza święta wieczorowa.
Wtorek. Wspomnienie św. Andrzeja Dung-Lac i towarzyszy męczenników. Modlitwy nowennowe.
Środa. Na koniec adoracji odmówimy modlitwy nowennowe do Matki Bożej.
Za tydzień rozpoczniemy Adwent, będzie 1. niedziela Adwentu. Rozpoczniemy nowy rok liturgiczny. Adwent to czas, w którym mamy przygotować się do spotkania z Jezusem, który przyjdzie w ludzkim ciele.

Czytajmy prasę katolicką. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym przeczytamy, czy na sądzie ostatecznym trzeba się będzie ze wszystkiego wytłumaczyć. Ponadto w Gościu: jak pobożnie przeżyć Mszę świętą e telewizji i czy dzisiaj informacje o gotowych szczepionkach na COVID-19 należy traktować poważnie. Tygodnik Katolicki Niedziela proponuje nam refleksje, co się stało z Polską. Ponadto w Niedzieli przeczytamy o wielu inicjatywach modlitewnych, które są odpowiedzią katolików na agresję i wulgaryzmy.

Przed rozesłaniem. W Niedzielę Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, zgodnie z tradycją, kończymy sprawowanie Eucharystii w nieco inny sposób. Teraz będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu. Odmówiony litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Sercu Jezusowemu, za co Kościół udziela dzisiaj odpustów pod zwykłymi warunkami. Uczcimy w ten sposób  Jezusa Króla Wszechświata, który umarł na krzyżu i zmartwychwstał, jest Bogiem i Człowiekiem, Panem całego wszechświata, a Jego królowanie opiera się na miłości. Jezus, nasz Król, pragnie, abyśmy oddali Mu nasze życie; On nas nie zawiedzie. Zaśpiewamy też suplikacje, aby upraszać u Boga ustanie pandemii. Na koniec błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.