Ogłoszenia parafialne – 22 maja 2022 roku

Przeczytany dzisiaj fragment księgi Apokalipsy ukazał nam wizję Niebieskiego Jeruzalem, do którego zdążamy. Kiedy wszystko się skończy, także religia i wszelkie związane z nią zewnętrzne formy kultu, nastanie pełnia zbawienia i zobaczymy Boga twarzą w twarz. Pozwólmy Bogu, aby umacniał nas w pielgrzymce wiary.

Dziękujemy za 5 ofiar złożonych w ostatnim tygodniu na potrzeby parafialne. Wczoraj nasz kościół sprzątało  7 osób, które złożyły 6 ofiar. Bóg zapłać! Następne sprzątanie będzie w sobotę 29 maja po mszy porannej. Do sprzątania prosimy parafian z domów: 126 – 2 rodziny, 130 – 2 rodziny, 130a, 130b, 134, 134a, 134b.

Poniedziałek, wtorek i środa to kwartalne dni modlitw o urodzaje – dawne dni krzyżowe. W naszej wspólnocie parafialnej będziemy modlili się o urodzaje na naszych polach, w ogrodach i na działkach. W każdym z wymienionych dni o 1700 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu. Nie będzie nabożeństw majowych o 1730. Natomiast o 1800 odprawimy Mszę świętą według specjalnego formularza. Jeden księży ofiaruje ją w intencji o urodzaje, o zachowanie pól, ogrodów i sadów od nieszczęść, oraz w intencji pracujących na roli.  Pozostali w codziennych intencjach. W czasie tych mszy zbierzemy ofiary na tacę i przeznaczymy na potrzeby parafialne. Po zakończeniu liturgii w kościele pójdziemy w procesji do krzyży, które są w naszej parafii. W czasie drogi będziemy śpiewali Litanię Loretańską i Litanię do Wszystkich Świętych. Przy krzyżach odmówimy specjalne modlitwy. W poniedziałek udamy się w stronę Tarnowa do krzyża przy stadionie na początku drogi w stronę Lipia. We wtorek pójdziemy do krzyża przy nowym przedszkolu. Natomiast w środę do krzyża stojącego na posesji naszego parafianina pana Stanisława Plebanka (nr domu 221). Prosimy o uporządkowanie otoczenia krzyży, odnowienie ich, przystrojenie i liczny udział w tych nabożeństwach. Na msze wieczorowe i modlitwy o urodzaje zapraszamy według następującego porządku: poniedziałek parafianie z domów o numerach od 1 do 154, we wtorek od 155 do 459 i bloki ceramiki, w środę od 460 do 611. W czwartek, piątek i sobotę wieczorowe nabożeństwa będą według normalnego porządku, a więc o 1700 wystawienie najświętszego Sakramentu, o 1730 nabożeństwo majowe, a o 1800 Msza święta.

W rozpoczynającym się tygodniu – 6. okresu wielkanocnego.
Wtorek. Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. Dzień modlitw za kościół w Chinach. Nowenna i koronka do Miłosierdzia Bożego będą na koniec adoracji Najświętszego Sakramentu.
Środa. Nowennę do MB Nieustającej Pomocy odmówimy na zakończenie adoracji.
Czwartek. Wspomnienie św. Filipa Nerii, kapłana.
Piątek. Rozpoczynamy nowennę do Ducha Świętego przed Zielonymi Świętami.
Za tydzień będzie 7. niedziela wielkanocna – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

Wszyscy parafianie, którzy częściej odwiedzają nasz kościół, zauważyli, że wokół niego prowadzimy prace. Na części terenu poruszyliśmy maszyną warstwę gleby, usuwamy starą trawę i mnóstwo kamieni, które są pod nią, później nasypiemy nowej ziemi na naturalny w tym miejscu piach, wyrównamy teren, aby posiać nową trawę i posadzić wieloletnie kwiaty. W tym pracach potrzebujemy jednak pomocy. Dlatego do wszystkich parafian zwracamy się z prośbą o pomoc. Wystarczy przyjść z grabkami, ewentualnie z motyczką lub łopatą, popracować kilka godzin i niedługo zobaczymy efekty. Zaczynamy codziennie po 800 rano. Liczymy, że znajdziemy zrozumienie u wielu chętnych do pracy na rzecz dobra wspólnego.

Tarnowskie Wodociągi zawiadamiają, że we wtorek od 900 do 1400 zostanie wstrzymany dopływ wody do Woli Rzędzińskiej z powodu pilnych prac na sieci wodociągowej.

Czytajmy prasę katolicką. W dzisiejszym numerze Gościa Niedzielnego znajdziemy opis życia i dzieła beatyfikowanej dzisiaj Pauliny Jaricot, założycielki żywego różańca i inicjatorki papieskich dzieł misyjnych. Tygodnik Katolicki Niedziela wraca do wypowiedzi papieża Franciszka na temat wojny na Ukrainie, podkreślając, że Ojciec Święty wybiera drogę pod prąd: wciąż wierzy w pokój i nie boi się krytyki czy oskarżeń o naiwność.

Przed rozesłaniem. Pan Jezus obdarza każdego z nas swoją mocą. Jak najwięcej czerpmy z Jego miłości, napełniajmy nasze dusze pokojem, który nam przynosi, abyśmy w życiu codziennym byli Mu prawdziwymi świadkami.