Ogłoszenia parafialne – 22 stycznia 2023 roku

W kontekście Niedzieli Słowa Bożego przypomnijmy sobie, czego uczy nas papież Franciszek. Dzień poświęcony Biblii nie powinien być raz w roku, ale w każdym dniu roku, ponieważ musimy pilnie stać się bliscy Pismu Świętemu oraz Zmartwychwstałemu, który nigdy nie przestaje dzielić się Słowem i Chlebem we wspólnocie wierzących.

Dziękujemy za 8 ofiar złożonych na malowanie kościoła. Dziękujemy za sprzątanie kościoła; wczoraj sprzątało 7 osób, złożono 8 ofiar. Następne sprzątanie kościoła w sobotę 28 stycznia po mszy porannej. Prosimy na nie parafian z domów: 480 – 2 rodziny, 480a, 480a/1, 480c – 2 rodziny, 480d, 480e, 481, 481a – 2 rodziny.

W rozpoczynającym się 3. tygodniu okresu w ciągu roku.
Wtorek. Wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa o doktora Kościoła. Adoracja Najświętszego Sakramentu o 1700 i nowenna do Miłosierdzia Bożego. Na Mszę świętą o 1800 zapraszamy dzieci z klas trzecich z rodzicami na spotkanie w ramach przygotowania do przyjęcia Pierwszej Komunii świętej.
Środa. Święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła. Zakończenie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan. Na koniec adoracji będzie nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
Czwartek. Wspomnienie św. Tymoteusza i Tytusa, biskupów. Dzień Islamu w Kościele katolickim w Polsce.
Piątek. Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu. O 1700 w domu parafialnym zbiórka ministrantów, a po mszy wieczorowej zbiórka lektorów. Obecność obowiązkowa.
Sobota. Wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, kapłana i doktora Kościoła. O 1500 w domu parafialnym odbędzie się spotkanie opłatkowe grupy apostolskiej Pomocy dla Dusz Czyśćcowych. Zapraszamy wszystkich członków tej grupy. Natomiast na Mszę świętą o 1800 zapraszamy właścicieli i pracowników firmy POLMARK, ponieważ w ich intencji będzie ta msza ofiarowana, jako podziękowanie za opiekę Bożą i prośba o błogosławieństwo Boże w nowym roku 2023.
Za tydzień będzie 4. niedziela zwykła. Światowy Dzień Chorych na Trąd. O 1600 w domu parafialnym odbędzie się spotkanie parafialnej rady duszpasterskiej i ekonomicznej, parafialnego oddziału Caritas i Akcji Katolickiej. Spotkanie to jest zaplanowane jako przygotowanie do czekającej nas wizytacji kanonicznej i jako spotkanie opłatkowe. Zapraszamy wszystkich członków rad i oddziałów.

Porządek kolędy na obecny tydzień będzie następujący:
Ks. Waldemar: poniedziałek od 1500 domy 148a – 154.
Ks. Proboszcz: poniedziałek od 1500 domy 444 – 451; wtorek od 1500 domy 452a – 459a.
Ten porządek kolędy jest wywieszony w gablocie i umieszczony na stronie internetowej parafii w zakładce: ogłoszenia parafialne. Woda święcona jest w zakrystii. W ten sposób zakończymy kolędę w bieżącym roku. Dziękujemy wszystkim parafianom, którzy przyjęli kapłana po kolędzie. Dziękujemy za rozmowy i wszelką życzliwość. Dziękujemy także za ofiary złożone przy okazji kolędy. Niech Pan Bóg błogosławi każdej rodzinie w naszej parafii. Gdyby ktoś chciał jeszcze przyjąć kolędę, bo nie mógł w wyznaczonym terminie, proszę umawiać się indywidualnie z księdzem, który kolędował w rejonie ich zamieszkania.

Czytajmy prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym polecamy obszerną recenzję książki sekretarza papieża Benedykta XVI, opowiadającej o latach spędzonych przez niego u boku zmarłego papieża, oraz artykuł wyjaśniający biblijne wzmianki o nawróceniu św. Pawła Apostoła. Tygodnik Katolicki Niedziela zastanawia się, jak przekazywać wiarę młodym ludziom, oraz wyjaśnia na czym polega grzech przeciwko Duchowi Świętemu. Niedziela przedstawia też sylwetkę kardynała George Pella, który cierpiał za Kościół i prawdę.

Wójt Gminy Tarnów zaprasza uczniów na Ferie Zimowe z Gminą Tarnów. W ofercie będą bezpłatne zajęcia w domach kultury. Szczegóły już od poniedziałku na e-dziennikach, na stronie internetowej oraz Facebooku naszej gminy.

Przed rozesłaniem. Jezus po raz kolejny nas dziś powołał. Zaprosił do zażyłej relacji z sobą. Dał nam siebie w Komunii Świętej i wyrwał nas z ciemności grzechu i słabości. Idźmy zatem i całym swoim życiem powiedzmy światu o tym, że jesteśmy szczęśliwi, bo mamy Jezusa w sercach.