Ogłoszenia parafialne – 23 czerwca 2024 roku

Dziękujemy za 3 ofiary złożone na inwestycje w parafii. Dziękujemy za dwudniowe sprzątanie kościoła. Proszonych było 29 rodzin. W piątek sprzątało 10 osób, wczoraj 4 osoby, razem 14 osób. Efekty sprzątania widać „gołym okiem”. Jesteśmy wdzięczni tym parafianom, dzięki którym nasz kościół jest pięknie wysprzątany. Przy okazji sprzątania złożono też 18 ofiar. Bóg zapłać. Następne sprzątanie w sobotę po mszy porannej; prosimy na nie parafian z domów: 179, 179a, 179b, 179c, 180, 181, 181a, 182a, 183, 183a.

W rozpoczynającym się 12. tygodniu zwykłym – w ciągu roku.

Każdego dnia na zakończenie adoracji Najświętszego Sakramentu będzie nabożeństwo czerwcowe.

Poniedziałek. Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Msze święte jak w dzień powszedni.

Wtorek. Na koniec adoracji dodatkowo będzie nowenna do Miłosierdzia Bożego.

Środa. Adorację zakończy nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

Czwartek. Święto Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Msze święte będą o 630, 800 i 1800. Zachęcamy do udziału we Mszy świętej, bo to jest święto naszej parafii i w tym dniu w naszym kościele parafialnym możemy zyskiwać odpusty. Aby zyskać odpust trzeba wypełnić przepisane warunki, m. in. przystąpić do Komunii świętej. Dlatego w czwartek na Eucharystię.

Piątek. Wspomnienie św. Ireneusza, biskupa.

Sobota. Uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze święte będą o 630, 800 i 1800. Składka tradycyjnie będzie zbierana na świętopietrze. Rozpoczyna się Wielki Odpust Tuchowski, którego program wywieszony jest w gablocie na placu przed kościołem.

Za tydzień będzie 13. niedziela zwykła. Ostatni dzień czerwca i ostatnie nabożeństwo czerwcowe w obecnym roku.

Czwarte z kolei ogłoszenie dotyczące przystępowania dzieci do pierwszej Komunii świętej w całej Diecezji Tarnowskiej. Zakończony niedawno synod przypomina nam, że przygotowanie do Pierwszej Komunii Świętej i samo jej przyjęcie powinny dokonywać się w parafii zamieszkania dziecka, a nie w parafii na terenie której znajduje się szkoła dziecka. Daje to możliwość głębszego zintegrowania się ze swoją wspólnotą parafialną, w której prowadzone jest przygotowanie dzieci i rodziców podczas przeznaczonych dla nich spotkań i nabożeństw. W związku z tym prosimy rodziców dzieci, które w przyszłym roku będą chciały przyjąć Pierwszą Komunię Świętą, o zgłoszenie się do swojej kancelarii parafialnej i zapisanie swojego dziecka na listę kandydatów. Zapisy będą trwały do końca czerwca.

Prosimy, aby zwrócić uwagę na porządek na cmentarzu. Jak zawsze w lecie bardzo urosła trwa. Wykośmy ją wokół grobowców i wokół niewykończonych piwniczek, na grobach ziemnych i na wolnej przestrzeni cmentarza. Pozbierajmy śmieci z grobów i wszystkie inne walające się po cmentarzu. Zabierzmy je najlepiej do domu i oddajmy razem ze swoimi domowymi. Nic nie będzie nas to kosztować, a na cmentarzu zyskamy, bo rzadziej będziemy wywozić kontener.

Czytajmy prasę katolicką. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym przeczytamy o najnowszym dokumencie Komisji Nauki Wiary KEP „O właściwym rozumieniu chrześcijańskiej religijności”. Episkopat wyjaśnia w nim, czym jest zdrowa religijność, i wskazuje przyczyny, które ją wykrzywiają, a tym samym zagrażają naszej wierze. Tygodnik Katolicki Niedziela pisze o tym, co znaczy być ojcem; opisuje współczesne modele ojcostwa, odpowiadając na pytanie, jaki powinien być współczesny tata.

Przed rozesłaniem. Błogosławieństwo Boże niech nas umocni do prowadzenia życia autentycznego ucznia Jezusowego. Przykładem takiego ucznia jest dla nas Maryja. Prośmy Ją, aby nas nieustannie wspomagała na tej drodze.