Ogłoszenia parafialne – 23 kwietnia 2023 roku

Zauważmy, jak zbliżenie się Jezusa zmartwychwstałego do najpierw zrezygnowanych, a potem zszokowanych uczniów zmienia ich, otwiera serca na zrozumienie Pisma i uzdalnia do rozpoznania Go przy łamaniu chleba. My też słuchajmy Jezusa i wprowadzajmy Jego słowa w swoje życie.

Dziękujemy ofiary na cele inwestycyjne w naszej parafii złożone w ostatnim tygodniu; było ich 7. Dziękujemy parafianom za sprzątanie kościoła; wczoraj sprzątało 5 osób, złożono 5 ofiar. Następne sprzątanie kościoła w najbliższą sobotę po mszy porannej. Prosimy na nie parafian z domów: 521, 521a – 2 rodziny, 521b – 2 rodziny, 521c, 521d, 522a – 2 rodziny, 522b – 2 rodziny, 523a, 524, 524b.

W rozpoczynającej się dzisiaj 3 tygodniu wielkanocnym.
Przypominamy, że dzisiaj jest Niedziela Biblijna i rozpoczyna się Tydzień Biblijny.
Poniedziałek. Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Msze święte będą jak w dzień powszedni. Adoracja Najświętszego Sakramentu od 1700. W czasie adoracji oddział Akcji Katolickiej przy naszej parafii zaprasza wszystkich na chwilę modlitwy. Wspólna modlitwa w czasie poniedziałkowej adoracji będzie mieć szczególny wymiar, ponieważ odbędzie się w ramach modlitwy w obronie dobrego imienia świętego Jana Pawła II – patrona Akcji Katolickiej w Polsce. W ten sposób Akcja Katolicką chce ogarnąć tą modlitwą całą diecezję tarnowską. Włączmy się wszyscy w modlitewną obronę św. Jana Pawła II. Ten apel kierujemy szczególnie do róż żywego różańca i innych grup apostolskich, do dzieci i młodzieży. O 1900 w domu parafialnym odbędzie się co miesięczne spotkanie katechetyczne uczniów klas ósmych.
Wtorek. Święto św. Marka Ewangelisty. Adoracja Najświętszego Sakramentu od 1700 i nowenna do Miłosierdzia Bożego.
Środa. O 1615 w domu parafialnym będzie spotkanie dziewczynek ze służby maryjnej. Adoracja Najświętszego Sakramentu od 1700, którą zakończy nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
Czwartek. Po mszy wieczorowej w domu parafialnym w ramach Tygodnia Biblijnego, obchodzonego w polskim Kościele, odbędzie się spotkanie biblijne dla dorosłych. Zapraszamy wszystkich.
Piątek. O 1900 w domu parafialnym będzie spotkanie grupy młodzieżowej.
Sobota. Święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła. Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny światowej.
Za tydzień 4. Niedziela Wielkanocna, która będzie obchodzona jako Niedziela Dobrego Pasterza i Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Rozpoczyna się tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Będzie to także niedziela modlitw za kierowców.

Czytajmy prasę katolicką. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym szczególnie polecamy tekst przygotowany na Niedzielę Biblijną. Kilka osób dzieli się z nami świadectwem obecności Słowa Bożego i jego przemieniającej mocy w ich życiu. Tygodnik Katolicki Niedziela analizuje niebezpieczne zjawisko agresji wśród dzieci, młodzieży i starszych; stara się też znaleźć środki zaradcze na ten niebezpieczny przejaw życia społecznego. W Niedzieli możemy także przeczytać obszerny wywiad z biskupem tarnowskim Andrzejem Jeżem, który mówi o współczesnym Kościele, o atakach na św. Jana Pawła II, o polskim katolicyzmie i o świeckich ewangelizatorach.

Przed rozesłaniem. Prośmy Boga w Trójcy Świętej Jedynego, by Jego błogosławieństwo umocniło w nas dobre pragnienia wzbudzone w czasie tej liturgii. Niech Słowo Boże, będące fundamentem naszej wiary, stanie się dla nas towarzyszem codziennego życia oraz prowadzi na drodze wzrastania w Kościele Ojca, i Syna i Ducha Świętego.