Ogłoszenia parafialne – 23 maja 2021 roku

W czasie tej Eucharystii doświadczyliśmy działania Ducha Świętego. Teraz mamy pójść do swoich domów i zajęć codziennych, aby przynieść owoce Ducha, a są nimi: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, łagodność i opanowanie.

Dziękujemy za 6 ofiar złożonych w zakończonym tygodniu. Dziękujemy za sprzątanie kościoła; wczoraj sprzątało 5 osób i złożono 6 ofiar. Do sprzątania kościoła w sobotę, 29 maja, po mszy porannej prosimy parafian z domów : 509, 509a, 510, 512, 512a, 512b, 513, 514, 515, 516 2 rodziny.  

W rozpoczynającym się 8. tygodniu 0kresu zwykłego w ciągu roku.
Dzisiaj kończy się okres wielkanocny. Czas Komunii świętej wielkanocnej trwa nadal do Niedzieli Trójcy Przenajświętszej włącznie. Tym, którzy nie przystąpili jeszcze do spowiedzi, i w okresie od środy popielcowej do dzisiaj nie przyjęli Komunii świętej, został jeszcze tydzień na spełnienie tego obowiązku. Nabożeństwa majowe celebrujemy po mszach wieczorowych przed grotą Matki Bożej na placu przed kościołem. Na te nabożeństwa zapraszamy wszystkich, a szczególnie dzieci i młodzież. Dzisiaj w czasie nabożeństwa majowego, które rozpocznie się około godziny 1800., zagra nasza orkiestra parafialna. Zapraszamy wszystkich.
Poniedziałek. Święto NMP Matki Kościoła. Msze święte będą o 630, 800 i 1800.
Wtorek. Na zakończenie adoracji Najświętszego Sakramentu nowenna do Miłosierdzia Bożego.
Środa. Wspomnienie św. Filipa Nereusza, kapłana. Na zakończenie adoracji Najświętszego Sakramentu będzie nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W środę przypada Dzień Matki; pamiętajmy o naszych mamach, tych żyjących i tych, które już umarły.
Czwartek. Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Msze święte jak w dzień powszedni.
Piątek. W czasie adoracji Najświętszego Sakramentu i Mszy świętej wieczorowej rozpocznie się triduum dla młodzieży klas ósmych, którzy w poniedziałek, 31 maja, przyjmą sakrament bierzmowania.
Sobota. W tym dniu przypada wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy. Wieczorem drugi dzień triduum dla młodzieży przed przyjęciem sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej.
Za tydzień będzie Niedziela Trójcy Przenajświętszej. Podczas Mszy świętej o 1200 dzieci klas czwartych będą przeżywały rocznicę przyjęcia pierwszej Komunii świętej. Natomiast podczas mszy o 1700 będzie trzeci dzień triduum dla młodzieży przed przyjęciem bierzmowania.

Czytajmy prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym polecamy: Europa powoli otwiera się po pandemicznym zamknięciu. Co to oznacza dla pielgrzymów i turystów? Oraz o najstarszym hymnie do Ducha Świętego, który powstał w zachodnim Kościele. Na łamach Tygodnika Katolickiego Niedziela przeczytamy o wspólnotach charyzmatycznych: czy Kościół ich potrzebuje, i z jakimi wyzwaniami przyjdzie się im zmierzyć w najbliższym czasie. Warto także przeczytać o Duchu Świętym; kim jest, w jaki sposób działa i jak Go doświadczamy w naszym życiu duchowym? 

Przed rozesłaniem. Za chwilę otrzymamy dar Bożego błogosławieństwa, które doda nam odwagi do mężnego wyznawania wiary w naszej codzienności. Świadomi, że Bóg uzdalnia nas do tego zadania mocą Ducha Świętego, idźmy głosić Ewangelię.