Ogłoszenia parafialne – 23 października 2022 roku

Będziecie moimi świadkami! Te słowa Jezusa skierowane do uczniów przypominają nam, że każdy człowiek ochrzczony jest uczniem i misjonarzem. Każdy ochrzczony jest powołany do misji w Kościele i z mandatu Kościoła – misja jest więc realizowana razem, a nie indywidualnie, w komunii ze wspólnotą kościelną, a nie z własnej inicjatywy – przypomina papież Franciszek w Orędziu na Światowy Dzień Misyjny 2022. Dziś Kościół, przez osobę papieża, zaprasza każdego z nas, aby podjął misję głoszenia Ewangelii osobiście i we wspólnocie, z mocnym przekonaniem, że głosi Jezusa, który go posłał.

Dziękujemy za 16 ofiar złożonych w ostatnim tygodniu na malowanie kościoła. Dziękujemy za sprzątanie kościoła; wczoraj sprzątało 7 osób, złożono 4 ofiary. Następne sprzątanie kościoła i kaplicy cmentarnej będzie w sobotę 29 października po mszy porannej. Prosimy parafian z domów: 426b, 426c, 426d – 2 rodziny, 426e, 427 – 2 rodziny, 427a, 428, 429, 429a – 2 rodziny, 429b, 429c, 429d, 429e, 430, 430a, 430b, 430c.

W zakończonym tygodniu pracowaliśmy w przedsionku kościoła, w obrębie klatki schodowej wiodącej na chór i w kaplicy Piety. Prace nie zostały jeszcze zakończone; będziemy je kontynuowali po niedzieli. Ławki można używać, ale też nie są skończone, a parę klęczników trzeba tymczasem naprawić.

W 30. tygodniu okresu zwykłego.
Przypominamy o nabożeństwach różańcowych; w dni powszednie zapraszamy na 1715, w niedziele na 1615. Zostało nam jeszcze 8 dni różańcowego października. Zapraszamy wszystkich, a szczególnie dzieci i młodzież.
Poniedziałek. W ramach przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania o 1900 w domu parafialnym będzie spotkanie formacyjne uczniów klasy 8b. Obecność wszystkich obowiązkowa.
Wtorek. Po różańcu będzie nowenna do Miłosierdzia Bożego. Na nabożeństwo różańcowe, a więc na 1715, i potem na Mszę świętą zapraszamy dzieci klas trzecich z rodzicami w ramach przygotowania do pierwszej spowiedzi i pierwszej Komunii świętej.
Środa. O 1645 spotkanie DSM. Po różańcu będzie nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
Czwartek. O 1630 będzie zbiórka aspirantów, a o 1900 będzie próba chóru Cantus.
Piątek. Święto świętych apostołów Szymona i Judy Tadeusza. O 1615 będzie zbiórka ministrantów, a po mszy wieczorowej zbiórka lektorów; obecność obowiązkowa. O 1900 będzie spotkanie grupy młodzieżowej.
Za tydzień będzie 31. niedziela zwykła. Rocznica poświęcenia własnego kościoła.

Zgodnie z regulaminem wyborów do parafialnych rad duszpasterskich w naszej diecezji, oraz z rozporządzeniem księdza biskupa dzisiaj w każdej parafii odbywają się wybory. W tym celu na skrzynce nowennowej z tyłu kościoła, oraz na dwóch skrzynkach przybocznych wejściach zostały położone karteczki z imionami i nazwiskami kandydatów do rady duszpasterskiej w naszej parafii. Aby oddać ważny głos należy na jednej karteczce zaznaczyć krzyżykiem imię i nazwisko  jednego z kandydatów lub kandydatek i wrzucić swój głos do skrzynki. Gdy ktoś zaznaczy więcej osób lub nikogo nie zaznaczy, głos będzie nieważny. Bardzo prosimy, aby w duchu odpowiedzialności za wspólnotę parafialną poświęcić chwilkę czasu po Mszy świętej i zagłosować.

Ukraińcy z Tarnowa dziękują bardzo za wszystkie rzeczy, które w ostatnią środę zostały zebrane i im przekazane. Zrobią z nich dobry użytek.  

Czytajmy prasę katolicką. W dzisiejszym numerze Gościa Niedzielnego warto zwrócić uwagę na takie teksty, jak: o posłudze penitencjarzy, o bł. Ks. Romanie Sitce, o którym pamiętają mielczanie, a także o tym, jak modlą się grekokatolicy. Tygodnik Katolicki Niedziela pyta, co będzie dalej z wojną na Ukrainie, oraz co sprawia, że część osób zniechęca się do instytucji Kościoła. Przypominamy o kalendarzach ściennych na rok 2023, które są do nabycia w zakrystii.

Przed rozesłaniem. Modlitwa pokornego przeniknie obłoki i nie dozna pociechy, zanim nie osiągnie celu – zapewnia nas dzisiaj autor Księgi Syracha. Niech błogosławieństwo Boże umocni nas w modlitwie za misje w ciągu Tygodnia Misyjnego, który dzisiaj rozpoczynamy.