Ogłoszenia parafialne – 23 sierpnia 2020 roku

Podziękujmy dzisiaj Bogu za to, że przez Eucharystię dał nam dostęp do Chrystusa i tajemnic naszego zbawienia. Przyjmujmy je z wdzięcznością.

Dziękujemy za ofiary złożone na potrzeby parafialne; od ostatniej niedzieli było ich 3. Dziękujemy za sprzątanie kościoła. Wczoraj sprzątało 4 osoby, i złożono 6 ofiar. Do sprzątania w sobotę, 29 sierpnia, prosimy parafian z domów: 389, 389a, 390 – 2 rodziny, 391, 391a – 2 rodziny, 392, 393 – 2 rodziny.

W tym tygodniu
Poniedziałek. Święto św. Bartłomieja, apostoła. Msza święta o 700.
Wtorek. Msze św. będą o 700 i 1800. Adoracja Najświętszego Sakramentu będzie od 1700, a na jej zakończenie odmówimy modlitwy z nowenny do Miłosierdzia Bożego i koronkę.
Środa. Uroczystość NMP Częstochowskiej. Msze św. będą o 700 i 1800. Od 1700 będzie adoracja Najświętszego Sakramentu, a na jej zakończenie odmówimy modlitwy z nowenny do NMP Nieustającej Pomocy.
Czwartek. Wspomnienie św. Moniki. Msza św. o 700.
Piątek. Wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła. Msza święta o 700.
Sobota. Wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela. Msze św. o 700 i 1800. O 900 będzie się pierwsza spowiedź dla dzieci z klas trzecich, które w niedzielę przystąpią do pierwszej Komunii świętej. Do spowiedzi zapraszamy także ich rodziny. Adoracja Najświętszego Sakramentu od 1700. Za tydzień będzie 22. niedziela zwykła. Podczas Mszy świętej o godzinie 1200 dziesięcioro dzieci z klas 3. przyjmie I Komunię świętą. Starajmy się więc być na innej mszy, dwunastkę zostawmy dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodzin.

Wójt naszej gminy informuje, że w dniu dzisiejszym odbywają się dożynki Gminy Tarnów, które ze względu na stan epidemii będą przeprowadzone w symbolicznym zakresie. Świętowanie dożynek to jeden z naszych najpiękniejszych zwyczajów. Dożynki to podziękowanie Bogu i ludziom, oraz szacunek dla narodowych tradycji. O 1100 będzie Msza święta dziękczynna w kościele parafialnym z Zbylitowskiej Górze, o 1200 obrzęd dożynkowy i konkurs wieńcy dożynkowych. Wydarzenie to będzie transmitowane w Internecie na stronach Gminy Tarnów. Zachęcamy mieszkańców naszej gminy, do oglądania tej transmisji, by w ten sposób symbolicznie podzielić się chlebem z innymi.

Czytajmy prasę katolicką. Gość Niedzielny pisze o zmianach, jakie stoją przed wspólnotami parafialnymi w związku z zaleceniami Watykanu. Gość zabiera nas także do sanktuarium Królowej Tatr na Wiktorówkach. Tygodnik Katolicki Niedziela zastanawia się nad tym, jak wygląda polska pobożność maryjna, oraz nad tym, kiedy wprowadzić dziecko w świat modlitwy.

Przed rozesłaniem. W czasie Eucharystii przyjęliśmy Komunię świętą, która dokonała cudu przemiany naszych serc. Niech ten cud wyda owoce w naszym codziennym życiu. A błogosławieństwo Boże da nam moc do pracy nad przemianą naszego życia.