Ogłoszenia parafialne – 23 stycznia 2022 roku

Dzisiaj w Kościele obchodzimy Niedzielę Słowa Bożego, którą papież Franciszek ustanowił przed trzema laty. Umocnijmy swoją wiarę, że Chrystus jest obecny wśród nas w swoim słowie i chlebie eucharystycznym, i że pośród nas wypełniają się obietnice Boże.

Dziękujemy za 5 ofiar złożonych na potrzeby parafialne. Dziękujemy za sprzątanie kościoła. Wczoraj sprzątało 5 osób, złożono 6 ofiar. Następne sprzątanie będzie w sobotę 29 stycznia po mszy porannej i prosimy na nie parafian z domów: 66, 66a, 66b, 66d, 66e, 66g, 66p, 73b – 2 rodziny, 73d – 2 rodziny.

W rozpoczynającym się 3. tygodniu w okresie zwykłym.  
Poniedziałek. Wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła. 
Wtorek. Święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła. Zakończenie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan Na koniec adoracji Najśw. Sakramentu będzie nowenna i koronka do Miłosierdzia Bożego.
Środa. Wspomnienie świętych Tymoteusza i Tytusa, biskupów. Dzień Islamu w Kościele katolickim w Polsce. Na koniec adoracji Najśw. Sakramentu będzie nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
Czwartek. Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu.
Piątek. Wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, kapłana i doktora Kościoła.
Sobota. Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Tarnowie.
Za tydzień będzie 4. niedziela zwykła. Światowy Dzień Chorych na Trąd.

Wszyscy zwróćmy uwagę na fakt, że w ostatnich dniach pandemia coronawirusa przybrała na sile i każdego dnia bite są rekordy ludzi zarażonych; wczoraj jak wiemy było już ponad 40 tysięcy, a zapowiadają, że będzie jeszcze więcej. Zachowajmy więc ostrożność w kontaktach z ludźmi i starajmy się spełniać przepisy covidowe, aby nie narażać siebie i bliźnich. Przypominamy, że obowiązują nas ograniczenia dotyczące ilości ludzi w kościele w tym niezaszczepionych. Warto wiedzieć, że w naszej gminie liczba zaszczepionych nie przekroczyła jeszcze 50%. Obowiązuje nas noszenie maseczek, co ma chronić innych ludzi przed nami. Powinniśmy zachować odpowiednie odległości zarówno w budynku kościoła, jak i poza nim. Zwróćmy uwagę, na które msze niedzielne przychodzimy. Najwięcej ludzi przychodzi godziny południowe, a rano zarówno o 730, jak i o 845 oraz po południu jest nas zdecydowanie mniej. Może warto by zmienić swoje przyzwyczajenia? Pamiętajmy też, że udział we Mszy świętej wieczorowej w sobotę czyni zadość obowiązkowi uczestniczenia w niedzielnej Eucharystii. Jak źle się czujemy, nie przychodźmy do kościoła, módlmy się w domach, oglądajmy msze w telewizji lub w internecie. Cały czas na kanele YouTube transmitujemy Mszę świętą o 845. Jeszcze raz apelujemy o rozwagę i ostrożność. Liczymy na zrozumienie każdego z parafian i każdemu parafianinowi życzymy zdrowia. Prośmy też Boga o zachowanie nas od choroby w tym trudnym czasie.

Czytajmy prasę katolicką. W Niedzielę Słowa Bożego szczególnie zachęcamy do kupienia  Gościa Niedzielnego, którego lekturę warto zacząć od wywiadu o modlitwie psalmami. W Gościu znajdziemy też praktyczne wskazówki, jak to robić. Tygodnik Katolicki Niedziela przynosi tematyczny dodatek pt. Zrozumieć świat, a w nim: jakie prawa przysługują rodzicom, którzy nie godzą się na działalność edukatorów seksualnych, jak złożyć wniosek o dodatek osłonowy oraz czy prąd i gaz będą tańsze. Niedziela zawraca też uwagę na narastające zjawisko cenzurowania katolików w internecie.

Przed rozesłaniem. Idźmy w pokoju Chrystusa i z Jego błogosławieństwem. Idźmy, aby żyć na co dzień Jego słowem. Bądmy dla innych dowodem, że Bóg istnieje i jest miłością.