Ogłoszenia parafialne – 24 grudnia 2023 roku

W obecnym roku w czwartą niedzielę Adwentu przeżywamy wigilię Bożego Narodzenia. Dziękujmy Bogu za wielki dar Jego obecności wśród nas w Chrystusie – Emmanuelu. Z Maryją powiedzmy Mu dzisiaj: Oto ja służebnica, bądź sługa, Pański.

Dziękujemy za 15 ofiar złożonych na inwestycje parafialne w ostatnim tygodniu. Dziękujemy za sprzątanie kościoła; wczoraj sprzątało 5 osób, złożono 6 ofiar. Następne sprzątanie będzie w sobotę po mszy porannej. Prosimy parafian z domów: 68, 69, 69a, 70, 70a, 70c, 70d, 70e, 71a.

Skończył się Adwent, który miał nas przygotować do dobrego przeżywania świąt Narodzenia Pana Jezusa. Braliśmy udział w roratach, w większości przystąpiliśmy do sakramentu pokuty. Dziękujemy księżom wikariuszom za kazania głoszone podczas rorat. Wielu z nas wspomogło biednych i potrzebujących. Rozprowadziliśmy prawie wiele świeć Caritas. Zebraliśmy dary charytatywne do koszów, dzięki temu wiele rodzin i osób z naszej parafii mogło otrzymać paczkę świąteczną. Jesteśmy wdzięczni członkom parafialnego oddziału Caritas, którzy te paczki przygotowali i niejedną sami dostarczyli do domów. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom. Darów było bardzo dużo i nie wszystko byliśmy w stanie rozdać w parafii. Dlatego wszystko to, co zostało tradycyjnie przekażemy Siostrom Szarytkom, które w Tarnowie przy ul. Robotniczej prowadzą Dom Opieki dla Dzieci, Młodzieży i Dorosłych Niepełnosprawnych Intelektualnie. Siostry są bardzo wdzięczne za tą pomoc. W miarę naszych możliwości przygotowaliśmy także kościół. Dziękujemy panom, którzy obsadzili choinki i zmontowali szopkę. Dziękujemy panom i młodzieży, którzy pod przewodnictwem pani dekoratorki i pani zakrystianki, oraz ks. Waldemara udekorowali szopkę i choinki. Bóg zapłać za wszelką pomoc!

W rozpoczynającym się tygodniu w oktawie Bożego narodzenia..

Poniedziałek. Uroczystość Narodzenie Pańskiego. Pasterka będzie o 2400. Składka na pasterce będzie przeznaczona na fundusz obrony życia. Msze święte w dzień będą według porządku niedzielnego. Rozpoczyna się oktawa uroczystości Narodzenia Pańskiego.

Wtorek. Święto św. Szczepana, pierwszego męczennika; drugi dzień świąt bożego Narodzenia. Msze święte będą o 630, 845, 1030, 1200. Składka na Papieski Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. W czasie Mszy poświęcimy tradycyjnie owies. Podczas mszy o 845 będzie posłanie kolędników misyjnych, dzieci, które w tym dniu odwiedzą nasze domy, głosząc Ewangelię o Nowonarodzonym jedynym Zbawicielu świata i każdego człowieka, oraz zbiorą ofiary na pomoc dla dzieci w krajach misyjnych. Doceńmy ich trud, przyjmijmy ich szczerze i radośnie.

Środa. Święto św. Jana Ewangelisty. Na koniec adoracji Najświętszego Sakramentu będzie nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Czwartek. Święto Świętych Młodzianków, męczenników. W tym dniu rozpoczniemy kolędę. Porządek kolędy podamy w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia.

Piątek. 5. dzień oktawy Narodzenia Pańskiego.

Sobota. 6 dzień oktawy Narodzenia Pańskiego.

Za tydzień będzie święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Msze święte według porządku niedzielnego. Od 1600 adoracja Najświętszego Sakramentu, o 1700 Nieszpory połączona ze Mszą świętą koncelebrowaną ofiarowaną za wszystkich parafian.

Czytajmy prasę katolicką. Do świąteczno-noworocznego Gościa Niedzielnego dołączony jest audiobook, zatytułowany Narodziny Bożego Narodzenia, który przynosi odpowiedź na pytania: dlaczego Boże Narodzenie świętujemy 25 grudnia; czy święto to obchodzili pierwsi chrześcijanie, jakie są korzenie bożonarodzeniowych tradycji i obrzędów. Tygodnik Katolicki Niedziela pyta i odpowiada: dlaczego Bóg stał się człowiekiem, kim byli krewni Jezusa, pisze też o aniołach, którzy przekazują ludziom Dobrą Nowiną od Boga. W zakrystii są do nabycia piękne kalendarze ścienne z wizerunkami Matki Bożej na rok 2024.

Przed rozesłaniem. Maryja, której serce jest proste i pokorne, spotyka się z Bogiem. Prośmy dziś, aby Bóg poruszył nasze serca, tak jak poruszył serce Maryi, abyśmy spotykając się z Nim na Eucharystii, umieli się także spotkać z drugim człowiekiem w szczerości, w prawdzie i w miłości. Niech to spotkanie dokona się w sposób szczególny przy wigilijnym stole.