Ogłoszenia parafialne – 24 kwietnia 2022 roku

Psalm responsoryjny, który dzisiaj śpiewaliśmy wezwał nas do wdzięczności: Dziękujcie Panu, bo jest miłosierny. Niech nasze życie będzie pełne tej wdzięczności wobec Boga bogatego w miłosierdzie.

Dziękujemy za 6 ofiar złożonych na potrzeby parafialne, w tym za ofiary od rodziców dzieci pierwszokomunijnych i młodzieży przystępującej do sakramentu bierzmowania. Bóg zapłać! Wczoraj nikt nie przyszedł do sprzątania, natomiast złożono 3 ofiary. Następne sprzątanie będzie w środę 30 kwietnia po mszy porannej i prosimy na nie parafian z domów: 117, 117a, 117b, 118a, 118c, 118d, 118f – 2 rodziny, 119a, 120, 120a.

W tym tygodniu.
Dzisiaj, w Niedzielę Miłosierdzia przypada patronalne święto Caritas i rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. Przy tej okazji dziękujemy tym wszystkim naszym parafianom, którzy gorliwie angażują się w działalność charytatywną parafialnego zespołu Caritas – czyli jego członkom, parafianom, którzy przyjmują uchodźców z Ukrainy i wspierają cierpiących na Ukrainie. Dziękujemy wszystkim parafianom, którzy angażują się w różne dzieła dobroczynne np. składają ofiary do puszek na ważne cele, przynoszą dary do koszów przed świętami i przygotowują paczki dla Ukrainy. Wszystkim: Bóg zapłać! Dzisiaj o 1500 zapraszamy na uroczyste czuwanie ku czci Miłosierdzia Bożego, które poprowadzi ks. Jan wraz z grupą młodzieżową.  
Poniedziałek. Święto św. Marka Ewangelisty.
Wtorek. Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Msze św. jak w dni powszednie. O 1600 w kościele Bł. Karoliny Kózkówny w Tarnowie młodzież klas ósmych z naszej parafii przystąpi do sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej. Otoczmy ich naszymi modlitwami. Na zakończenie adoracji Najświętszego Sakramentu będzie nowenna i koronka do Miłosierdzia Bożego. Na Mszę świętą wieczorową zapraszamy dzieci klas trzecich z rodzicami w ramach przygotowania do pierwszej Komunii świętej; dzieci będą uczestniczyć w Eucharystii, a po Mszy świętej będą miały próbę.
Środa. Na zakończenie adoracji odmówimy także modlitwy do MB Nieustającej Pomocy.
Czwartek. Po mszy wieczorowej zapraszamy dzieci z klas trzecich z rodzicami na próbną spowiedź.
Piątek. Święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy, doktora Kościoła i patronki Europy. Przypada Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny światowej.
Sobota. Od 1700 będzie adoracja Najświętszego Sakramentu, a o 1730 będziemy celebrowali pierwsze w obecnym roku nabożeństwo majowe; potem Msza święta. Wszystkie nabożeństwa majowe będą pół godziny przed Mszą świętą wieczorową.
Za tydzień będzie 3. niedziela wielkanocna, którą obchodzimy jako Niedzielę Biblijną. Rozpocznie się Tydzień Biblijny. Nabożeństwo majowe będzie o 1630.

Czytajmy prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym znajdziemy ulotkę z tekstem Koronki do Miłosierdzia Bożego po polsku, ukraiński i po rosyjsku. Można ją podarować uchodźcom, których gościmy w naszej parafii, można też razem z nimi modlić się o pokój na Ukrainie. Polecamy też rozmowę z abp Grzegorzem Rysiem o tym, czy Pan Bóg jest bardziej sprawiedliwy, czy miłosierny. Tygodnik Katolicki Niedziela proponuje nam specjalny dodatek o skali pomocy Kościoła Katolickiego w Polsce dla uchodźców z Ukrainy oraz artykuł jak rozpocząć i kontynuować dialog o wierze z ludźmi niewierzącymi.

Przed rozesłaniem. Wchodząc na Eucharystię zanurzamy się w morzu Miłosierdzia Bożego. Obmyci w jego wodach i wsparci błogosławieństwem Bożym idźmy do swoich domów, szkół i miejsc pracy, aby tam świadczyć miłosierdzie naszym bliźnim.