Ogłoszenia parafialne – 24 lipca 2022 roku

Dziękujemy za 4 ofiary złożone w ostatnim tygodniu na potrzeby inwestycji w parafii. Dziękujemy za sprzątanie kościoła; sprzątało 10 osób, złożono 10 ofiar. Następne sprzątanie będzie w sobotę 30 lipca po mszy porannej. Prosimy parafian z domów: 164a, 164b – 2 rodziny, 164c/1, 164c/2, 164/4, 165, 165a, 165b.

W rozpoczynającym się 17. tygodniu okresu zwykłego.
Poniedziałek. Święto św. Jakuba, Apostoła i wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących. Msza święta o 700.
Wtorek. Wspomnienie świętych Joachima i Anny, rodziców NMP. Msze święte o 700 i 1800. Od 1700 adoracja Najświętszego Sakramentu, która zakończy się nowenną do Miłosierdzia Bożego.  
Środa. Msze święte o 700 i 1800. Od 1700 adoracja Najświętszego Sakramentu, która zakończy się nowenną do MB Nieustającej Pomocy.
Czwartek. Msza święta o 700.   
Piątek. Wspomnienie świętych Marty, Marii i Łazarza. Msza święta o 700.
Sobota. Msze święte o 700 i 1800. W tym dniu grupa parafian wybiera się na wycieczkę do ogrodów biblijnych i sensorycznych w Muszynie i mają jeszcze wolne miejsca. Wyjazd po mszy porannej, powrót przed popołudniu, koszt 45 zł. Zapisy u pani Danuty Gębisiowej.
Za tydzień będzie 18. niedziela zwykła. Po mszy wieczorowej ks. Jan z grupą młodzieżową zapraszają na chwilę modlitwy uwielbienia.

Zgodnie z zapowiedzią z ostatniej niedzieli dzisiaj przed naszym kościołem członkowie parafialnego zespołu Caritas zbierają ofiary do puszek przeznaczone na pomoc rodzinie z Woli Rzędzińskiej, która w ostatnich tygodniach ucierpiała na skutek pożaru. Pamiętajmy o tym w duchu chrześcijańskiej pomocy wzajemnej.

Czytajmy prasę katolicką. W dzisiejszym numerze Gościa Niedzielnego przeczytamy m.in. o tym, że mimo wielu trudności trzeba koniecznie głosić Ewangelię przede wszystkim młodzieży. Gość opisuje także sytuację chrześcijan w Nigerii prześladowanych przez islamskich ekstremistów. Tygodnik Katolicki Niedziela zwraca uwagę na potrzeby seniorów, na ich wartość i potencjał. W innym artykule Niedziela podkreśla ważność modlitwy chrześcijanina, bez której jego dusza popada w stan agonii.

Z okazji wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, święcimy samochody i pojazdy mechaniczne. Teraz od ołtarza odmówię modlitwę poświecenia pojazdów, błogosławieństwa kierowców i Bożą opiekę na drogach, w czasie podróży i zachowanie nas od wypadków. Potem wyjdziemy na parkingi, pobłogosławimy i pokropimy wodą święconą pojazdy tych kierowców, którzy sobie tego życzą. Księża staną przy wyjazdach samochodów z miejsca parkowania na główną ulicę, a kierowcy, także parkujący przy kiosku i obok przedszkola, proszeni są, aby po kolei podjeżdżali do któregoś z nich. Jeden ksiądz będzie przy wyjeździe z placu kościelnego (róg ogrodzenia plebanii), drugi naprzeciwko przy cmentarzu (wylot drogi od Leiera). Ministranci będą rozdawali pamiątki poświęcenia.

K. Wspomożenie nasze w Imieniu Pana.
W. Który stworzył niebo i ziemię.
K. Pan z wami.
W. I z duchem twoim.

Boże, który mocą swojego słowa stworzyłeś cały wszechświat i dałeś człowiekowi władzę nad całym stworzeniem oraz moc doskonalenia świata według zamysłów Twojej woli; spraw, aby pojazdy, dzieło Twoje i pracy ludzkiej, dzięki Twemu błogosławieństwu służyły dla dobra człowieka, jego pracy i wypoczynku. Za wstawiennictwem Matki Niepokalanej i św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, ustrzeż Panie wszystkich, którzy będą korzystali z tych pojazdów, od wszelkich nieszczęść duszy i ciała, aby bezpiecznie mogli dojechać do wyznaczonego celu. Niech zebrani tu kierowcy i ich pojazdy będą pobłogosławione dla Twojej chwały i pożytku ludzkiego w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Amen

Przed rozesłaniem. Przyjmujmy błogosławieństwo, kończące sprawowaną Eucharystię. Ponieważ Bóg chce nas prowadzić drogami świętości, znajdźmy w tym tygodniu czas na modlitwę i pogłębienie z Nim relacji.