Ogłoszenia parafialne – 24 października 2021 roku

Komunikat Biskupa Tarnowskiego w związku z wizytą Ad limina Apostolorum. Drodzy Diecezjanie! Razem z biskupami pomocniczymi diecezji tarnowskiej w ciągu najbliższego tygodnia będziemy składać w Rzymie wizytę Ad limina Apostolorum do progów Apostołów. Zgodnie z tradycją i wymogami prawa kanonicznego, biskup diecezjalny obowiązany jest co pięć lat przedstawić Papieżowi sprawozdanie o stanie powierzonej sobie diecezji (kan. 399). Dlatego biskupi, w czasie określonym przez Stolicę Apostolską, udają się do Rzymu dla uczczenia grobów świętych Apostołów Piotra i Pawła oraz spotkania się z Ojcem Świętym (kan. 400). Poprzednia wizyta polskich biskupów w Rzymie odbyła się w roku 2014. Poprzedziła ona dwa wydarzenia: kanonizację Jana Pawła II i Światowe Dni Młodzieży w Krakowie. Obecna wizyta Ad limina Apostolorum odbywa się z dwuletnim opóźnieniem ze względu na pandemię. Podstawowym celem wizyty jest umocnienie jedności pomiędzy biskupami a Następcą Apostoła Piotra, i łączności pomiędzy Kościołem lokalnym a Kościołem powszechnym. Gorąco proszę Was, drodzy Diecezjanie, o modlitwę w intencji Ojca Świętego Franciszka oraz nas biskupów, abyśmy pod Jego przewodnictwem jak najlepiej służyli ludowi Bożemu i prowadzili go do zbawienia. Z pasterskim błogosławieństwem i modlitwą                                            
                                                                                                                                           † Andrzej Jeż BISKUP TARNOWSKI

Dziękujemy za 5 ofiar złożonych na potrzeby parafialne w zakończonym tygodniu. Dziękujemy za sprzątanie kościoła. Wczoraj sprzątało 3 osoby, złożono 3 ofiary. Do sprzątania kościoła w sobotę po mszy porannej prosimy parafian z domów o numerach: 10, 10a, 11/1, 13, 13a, 14, 14/1, 15 – 2 rodziny, 15/1. Natomiast do posprzątania kaplicy cmentarnej przed uroczystościami na cmentarzu także w sobota, ale od godziny 800, prosimy parafian z domów: 16, 17, 18, 19 – 2 rodziny, 20, 21, 22, 23a.

Rodzice Olka Lechwara dziękują wszystkim parafianom za udział w kiermaszu w ubiegłą niedzielę i złożenie z tej okazji pokaźnej kwoty na leczenie dziecka. W całości zebrano 29.937 zł 50 gr. Wielkie Bóg zapłać! Natomiast ksiądz proboszcz bardzo dziękuje wszystkim parafian, którzy brali udział w pogrzebie jego mamy, części orkiestry, która grała na pogrzebie, tym którzy modlili się o spokój jej duszy i składali wyrazy współczucia.

W rozpoczynającym się 30. tygodniu okresu zwykłego w ciągu roku.
Przypominamy, że dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Codziennie w tygodniu o 1700 rozpoczynamy adorację Najświętszego Sakramentu, o 1730 różaniec ofiarowany w intencji misji ze specjalną czytanką. Spowiadajmy się codziennie, od 1700 księża będą dyżurowali w konfesjonałach.
Wtorek. Po różańcu odmówimy modlitwy z nowenny do  Miłosierdzia Bożego.
Środa. Po różańcu modlitwy z nowenny do MB Nieustającej Pomocy.
Czwartek. Święto św. Szymona i Judy Tadeusza, apostołów. Po mszy wieczorowej zapraszamy dorosłych na spotkanie grupy biblijnej w domu parafialnym.
W przyszłą niedzielę będzie 31. niedziela zwykła. Rocznica Poświęcenia Własnego Kościoła.  
Poniedziałek po przyszłej niedzieli wypada 1 listopada –  Uroczystość Wszystkich Świętych. Przed południem Msze św. będą jak w niedzielę. O 1400 planujemy Mszę św. na cmentarzu, a potem procesję po cmentarzu.

Przypominamy, że stoliku z gazetami są wyłożone kartki na wypominki roczne i jednorazowe, które można składać zakrystii lub w kancelarii parafialnej. Jeszcze raz przypominamy o tym, aby posprzątać cmentarz na Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Wciąż bowiem na cmentarzu łatwo można spotkać śmieci, wyschłe chwasty i trawę, które wyrastają w wielu miejscach. Nie jest ważne, czy są one przy naszych grobach, czy też nie. Żeby je uprzątnąć wystarczy tylko odrobina dobrej woli. Na naszym cmentarzu na nowo pojawił się kontener na śmieci w miejscu, z którego został zabrany kilka miesięcy temu. Za ten kontener będzie płacić parafia; za każde wywiezienie 950 zł. Mogą w nim być składane wyłącznie śmieci cmentarne, a nie żadne inne. Przy tym kontenerze zmierzamy zamontować kamerę monitoringu.

Czytajmy prasę katolicką. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym przeczytamy artykuł o papieżu Janie Pawle I, którego beatyfikację zaplanowano na przyszły rok. Tygodnik Katolicki Niedziela odkrywa nieznane szczegóły z górskich wypraw św. Jana Pawła II. 

Przed błogosławieństwem. Jezus, który uzdrowił Bartymeusza, swoim słowem i pokarmem eucharystycznym chce przemienić także nasze serca. Pozwólmy Mu na to. Idźmy umocnieni błogosławieństwem Bożym