Ogłoszenia parafialne – 24 stycznia 2021 roku

Komunikat w związku ze święceniami biskupimi nowego biskupa pomocniczego diecezji tarnowskiej. Drodzy Diecezjanie! W sobotę 30 stycznia 2021 roku w Kościele tarnowskim będziemy przeżywać radość związaną z przyjęciem święceń biskupich przez nowego biskupa pomocniczego naszej diecezji, księdza Artura Ważnego. Uroczysta Msza święta, połączona z udzieleniem sakry biskupiej, będzie celebrowana w tym dniu o godz. 1000 w kościele parafialnym w Tarnowie-Mościcach pod przewodnictwem metropolity krakowskiego arcybiskupa Marka Jędraszewskiego. Ze względu na panującą sytuację epidemiczną i związane z nią ograniczenia, nie będzie możliwy udział dużej grupy wiernych w uroczystości święceń. Dlatego też zachęcam do łączności za pośrednictwem Telewizji Trwam oraz diecezjalnego Radia  RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz, które będą transmitować to wydarzenie. Jeszcze raz proszę Was gorąco o modlitwę w intencji Biskupa Nominata, szczególnie w dniu jego konsekracji biskupiej, aby mógł owocnie służyć Kościołowi tarnowskiemu i podejmować z apostolską gorliwością stojące przed nim obowiązki i nowe wyzwania. Wszystkim Diecezjanom udzielam z serca pasterskiego błogosławieństwa.                                            † Andrzej Jeż BISKUP TARNOWSKI

Dziękujemy za ofiary złożone na potrzeby parafialne; od ostatniej niedzieli złożono 8 ofiar. Dziękujemy za sprzątanie kościoła; wczoraj sprzątało 4 osoby i złożono 4 ofiary. Do sprzątania kościoła w sobotę 30 stycznia, po mszy porannej prosimy parafian z domów: 460, 461, 464, 465, 465a, 466, 467, 467a, 467b, 468a.

Zgodnie w tym, co zapowiadaliśmy tydzień temu, dzisiaj, gdy przeżywamy Niedzielę Słowa Bożego, w ramach adoracji Najświętszego Sakramentu odbędzie się specjalne nabożeństwo biblijne, które nosi nazwę LECTIO DIVINA (po polsku: Boża Lekcja lub Boskie Czytanie). To nabożeństwo polega na tym, że czyta się fragment z Biblii, potem wyjaśnia, rozważając wiersz po wierszu. Na koniec następuje chwila kontemplacji słów Boga, którymi przemawia do nas, a całość kończy modlitwa. Celem tego nabożeństwa jest przede wszystkim doprowadzenie nas do poznania Boga, oraz poprowadzenie nas drogą duchową, która dostępna jest dla wszystkich. Dynamika  nabożeństwa Lectio divina opiera się na czterech etapach modlitwy słowem Bożym: lectio – czytanie, meditatio – rozważanie, oratio – modlitwa, contemplatio – kontemplacja. Dzisiaj to nabożeństwo rozpocznie się o 1600, potrwa około pół godziny, a po jego zakończeniu będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i codzienna adoracja indywidualna. W ramach Lectio Divina będziemy rozważali tekst ewangelii, jaka przypada na dzisiejszą niedzielę. Serdecznie zapraszamy na to nabożeństwo biblijne.

 W tym tygodniu.
Poniedziałek. Święto nawrócenia  św. Pawła, Apostoła. Zakończenie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan.
Wtorek. Wspomnienie świętych Tymoteusza i Tytusa. Dzień Islamu w Kościele katolickim w Polsce. Na koniec codziennej adoracji Najświętszego Sakramentu odmówimy modlitwy związane z nowenną do Miłosierdzia Bożego.
Środa. Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu. Na koniec codziennej adoracji Najświętszego Sakramentu odmówimy modlitwy związane z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
Czwartek. Wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, kapłana i doktora Kościoła.
Piątek. Rocznica poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Tarnowie.
Za tydzień będzie 4. niedziela zwykła – niedziela synodalna. Światowy Dzień Chorych na Trąd.

Od piątku – 29 stycznia do niedzieli 31 stycznia br. w naszej diecezji odbędzie się 10. Forum Formacyjne Moc Misji – Tajemnica Eucharystii. Z powodu pandemii przestrzenią forum będzie rzeczywistość wirtualna. Umożliwią to media katolickie: Radio RDN Małopolska, Telewizja Synaj i Radio Profeto. Linki do mediów transmitujących do wydarzenie znajdują się na stronie internetowej forum. Nasza parafia w sposób duchowy włączy się w to forum formacyjne, odprawiając specjalną adorację Najświętszego Sakramentu w piątek, w ramach codziennej adoracji o godzinie 1700. Zapraszamy chętnych do modlitwy adoracyjnej.

Urząd Gminy informuje, że nakazy podatkowe na rok 2021 będą wydawane w domu parafialnym w piątek od 1400 do 1700 i w sobotę od 700 d0 1000.

Czytajmy prasę katolicką. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym spotkamy się ze św. Franciszkiem Salezym, który zrozumiał, jak wielkie jest znaczenie prasy, w czasach zanim ktokolwiek usłyszał o mediach. Ponadto w Gościu przeczytamy o tym, jak dzieci i młodzież przeżywaj czas zdalnego nauczania i jakie mogą być tego efekty w przyszłości. W Tygodniku Katolickim Niedziela znajdziemy artykuł o tym, co na temat aborcji, eutanazji i rozwodów mówią wielkie religie: chrześcijaństwo, judaizm oraz islam.

Przed rozesłaniem. Słowo Boże wezwało nas dzisiaj do uznania swojej grzeszności i przemiany życia, bo czas jest krótki i bliskie jest królestwo Boże. Niech to słowo przemieni nas i przyniesie błogosławiony owoc w naszym życiu. W takim duchu przyjmijmy błogosławieństwo Boże.