Ogłoszenia parafialne – 24 września 2023 roku

Dzisiaj jest Dzień Modlitw za Osoby Niesłyszące, Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy oraz Dzień Modlitw o Trzeźwość. Omodlijmy wszystkie ważne intencje związane z tymi obchodami.

Dziękujemy za 9 ofiar złożonych w ostatnim tygodniu na potrzeby inwestycyjne w naszej parafii. Dziękujemy za sprzątanie kościoła; wczoraj sprzątało 3 osoby, złożono 6 ofiar. Następne sprzątanie będzie w sobotę po mszy porannej, na który prosimy parafian z domów: 24, 24a, 24b, 24d, 25, 26, 26a, 26b, 47i.

W rozpoczynającym się 25. tygodniu zwykłym.

Wtorek. Od 1700 adoracja Najśw. Sakramentu, na koniec adoracji nowenna i koronka do Miłosierdzia Bożego.

Środa. Wspomnienie św. Wincentego à Paulo, kapłana. Od 1700 adoracja Najświętszego Sakramentu, którą zakończy nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

Czwartek. Wspomnienie św. Wacława, męczennika.

Piątek. Święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.

Sobota. Wspomnienie św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła.

Za tydzień będzie 26. niedziela zwykła – pierwsza miesiąca października. W tym dniu rozpoczynamy miesiąc różańcowy. Każdego dnia powszedniego o 1715, a w niedzielę o 1615 będzie nabożeństwo różańcowe, na które zapraszamy wszystkich parafian; 15 minut wcześniej będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu. Pierwsze nabożeństwo różańcowe w obecnym roku przybierze formę procesji różańcowej do pięciu ołtarzy, która rozpocznie się o 1600. Wypełnią ją rozważanie tajemnic różańcowych, modlitwy i śpiewy. Zapraszamy wszystkich do udziału i ofiarowania swoich modlitw we wszystkich ważnych intencjach. Prosimy, aby Ci sami parafianie, którzy przygotowywali ołtarze na Boże Ciało, uczynili to także teraz. Niech skontaktują się wcześniej z księdzem proboszczem. Prosimy orkiestrę parafialną, aby uświetniła to piękne nabożeństwo maryjne. Przynieśmy ze sobą świece lub lampiony. Po procesji o 1700 będzie Msza święta jak w każdą niedzielę.

Spotkanie popielgrzymkowe grupy 2. św. Franciszka odbędzie się dzisiaj w Agroturystyce u Sutkowskich – Poręba Radlna 74. Rozpocznie je Msza święta o 1500.

W najbliższą sobotę w Łękawicy odbędzie się Diecezjalny Dzień Skupienia Parafialnych Grup Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym. Rozpoczęcie o 930, zakończenie około 1430. Wszystkich członków tej grupy apostolskiej serdecznie zapraszamy. Na spotkanie udajemy się we własnym zakresie.

Dzisiaj w naszej diecezji rusza akcja pomocy misjom przez budowanie studni głębinowych, dzięki zbiórce zużytych (dobrych i zepsutych) przedmiotów codziennego użytku. W tym przypadku chodzi o telefony komórkowe (klawiszowe), smartfony, tablety i laptopy. Akcja prowadzone będzie także w naszej parafii. Od dzisiaj w naszym kościele postawione jest kartonowe pudło na wymienione rzeczy. Nieraz wiele tych rzeczy plącze się po naszych domach, a my nie wiemy, co z nimi zrobić. Mamy okazję, aby się pozbyć, a przy tym pomóc w budowie studni w Afryce. Nasza diecezja wybudowała już 192 studnie głębinowe w Afryce, które sfinansowali różni dobrodzieje, księżą sercanie, a także Dzieło Misyjne Diecezji Tarnowskiej z funduszu uzyskanego za sprzedaż makulatury i plastikowych nakrętek. Obecna akcja potrwa do końca października.

Fundacja Opes139 rozpoczyna nabór do kolejnej grupy wsparcia dla rodziców po stracie. Spotkania są bezpłatne i dwa razy w miesiącu. Zajęcia poprowadzi pani psycholog i psychoterapeuta z Krakowa, która ma bogate doświadczenie z pracy z rodzicami po stracie. Zapisy pod numerem telefonu: 510 620 392 lub na stronie fundacji. Informujemy, też że 15 października w Tarnowie odbędzie się pochówek dzieci martwo urodzonych, pozostawionych w szpitalach. Szczegóły na stronie internetowej fundacji.

Tarnowski Chór GOS.PL serdecznie zaprasza na koncert jubileuszowy z okazji 20-lecia istnienia zespołu, który odbędzie się w niedzielę 1 października o 1700 w Centrum Sztuki Mościce. Gościem specjalnym będzie Elaine Simpson, londyńska wokalistka muzyki gospel. Bilety na koncert są do nabycia w kasie oraz za pośrednictwem strony internetowej Centrum Sztuki Mościce.

Czytajmy prasę katolicką. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym warto zwrócić uwagę na tekst o ludziach działających na rzecz zmniejszenia poczucia osamotnienia wśród dzieci niepełnosprawnych. Tygodnik Katolicki Niedziela zwraca uwagę na postać Ojca Pio, który jest powszechnie znany, ale ciągle zaskakuje nieznanymi historiami i nowymi cudami, a znaczenie pewnych faktów z jego życia ciągle jest odkrywane.

Przed rozesłaniem. Pobudzeni i ożywieni świadomością daru oraz odpowiedzialności wszystkich świeckich za posłannictwo Kościoła, przyjmijcie Boże błogosławieństwo, które umacnia nas w codzienności.