Ogłoszenia parafialne – 25 czerwca 2023 roku

Dziękujemy za 7 ofiar złożonych w ostatnim tygodniu na potrzeby inwestycyjne w parafii. Dziękujemy za ofiary do puszek, które zbieraliśmy w ubiegłą niedzielę, aby wesprzeć leczenie małej Wiktorii. Razem zebrano razem 6430 zł 60 gr. Cała kwota ta została wpłacona na specjalne kontu utworzone dla chorego dziecka. Dziękujemy za sprzątanie kościoła; w piątek sprzątało 12 osób, a w sobotę 9, razem złożono 22 ofiary. Następne sprzątanie przed odpustem będzie w sobotę po mszy porannej, na który prosimy parafian z domów: 582, 592b – 2 rodziny, 583, 583a, 583b, 584, 584a, 585, 585a, 585a/1, 585b.

W rozpoczynającym się 12. tygodniu zwykłym.

Wtorek. W naszej parafii święto Matki Bożej Nieustającej Pomocy, nasze Patronki. Chociaż zewnętrzna uroczystość odpustowa jest dzisiaj, we wtorek także chcemy uczcić Maryję, dlatego w tym dniu zapraszamy na Mszę święte o 630, 800 i 1800. Za nawiedzenie naszego kościoła we wtorek i modlitwę w nim, po spełnieniu pozostałych zwykłych warunków można zyskać odpust zupełny. Po południu nabożeństwie do Najświętszego Serca Pana Jezusa będzie nowenna i koronka do Miłosierdzia Bożego.

Środa. Wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika. Po Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa będzie nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

Czwartek. Uroczystość świętych apostołów Piotra i Pawła. Msze święte będą o 630, 800 i 1800. Zachęcamy, aby w tym dniu uczestniczy

we Mszy świętej i pomodlić się w intencji papieża Franciszka. Składkę przeznaczymy na potrzeby Ojca Świętego jako świętopietrze.

Piątek. Ostatni dzień czerwca i zakończenie nabożeństw do Najświętszego serca Pana Jezusa.

Pierwsza sobota – 1 lipca. Od 900 księża udadzą się do chorych. Wieczorem od 1700 adoracja i nabożeństwo wynagradzające do Niepokalanego Serca NMP z okazji pierwszej soboty, o 1730 cząstka różańca, o 1800 Msza święta z kazaniem i zmiana tajemnic różańca.

Za tydzień 13. niedziela zwykła – pierwsza miesiąca lipca.

W sobotę rozpocznie się Wielki Odpust Tuchowski, który w obecnym roku będzie odbywał się pod hasłem: Wierząc w Chrystusa – kochajmy Kościół. Szczegółowy program odpustu wywieszony jest na tablicach ogłoszeń i w internecie na stronach tuchowskiego sanktuarium. W obecnym roku planujemy odbyć parafialną pielgrzymkę na ten odpust. Chcemy pomodlić się w ramach pielgrzymki czcicieli Matki Bożej Nieustającej Pomocy, czcicieli Niepokalanego Serca NMP, róż żywego różańca i przyjaciół Radia Maryja w sobotę 8 lipca, o 1830. Zorganizujemy wyjazd autobusowy. Musimy jednak wiedzieć ilu będzie chętnych do wzięcia udziału w tej pielgrzymce. Chętni niech zgłaszają się i zapisują w zakrystii naszego kościoła lub u pani Danuty Gębisowej, która umieściła numer swojego telefonu na tablicy w przedsionku kościoła; można z niego skorzystać. Pamiętajmy: im więcej nas pojedzie, tym tańszy będzie wyjazd.

Prosimy, aby zwrócić uwagę na porządek na cmentarzu. Jak zawsze w lecie bardzo urosła trwa. Wykośmy ją wokół grobowców i wokół niewykończonych piwniczek, na grobach ziemnych i na wolnej przestrzeni cmentarza. Pozbierajmy śmieci z grobów i wszystkie inne walające się po cmentarzu. Zabierzmy je najlepiej do domu i oddajmy razem ze swoimi domowymi. Nic więcej za to nie zapłacimy, a na cmentarzu zyskamy, bo rzadziej będziemy wywozić kontener.

Zakład kominiarski prosił, aby ogłosić, że w poniedziałek w Woli Rzędzińskiej będzie możliwość sprawdzenia i oczyszczenia przewodów kominowych.

Czytajmy prasę katolicką. Goś

Niedzielny zachęca nas, abyśmy z okazji Dnia Ojca pamiętali o mężczyznach, którzy nas wychowali, a także o naszym Ojcu w niebie, który nas stworzył. Tygodnik Katolicki Niedziela stara się odpowiedzieć na pytania: jaki jest sens czystości przedmałżeńskiej, oraz jak pójść za Jezusem w dzisiejszym egoistycznym święcie, jak Go naśladować.

Przed rozesłaniem. Duch Chrystusa działa w naszych sercach, oświeca je i umacnia. Prośmy o duchowe dary niezbędne do tego, byśmy wytrwale głosili Dobrą Nowinę. Uciekajmy się pod opiekę Maryi nieustannie nam pomagającej. Niech umacnia nas błogosławieństwo Boże.