Ogłoszenia parafialne – 25 grudnia 2022 roku

Dziękujemy za 4 ofiary złożonych na malowanie kościoła. Dziękujemy za sprzątanie kościoła; w piątek sprzątało 10 osób, złożono 8 ofiar. Następne sprzątanie kościoła w sobotę 31 grudnia po mszy porannej. Prosimy parafian z domów: 460 – 2 rodziny, 460a, 460b, 460d, 460e, 460g, 461, 462a, 462b, 464.

Skończył się Adwent, który miał nas przygotować do dobrego przeżywania świąt Narodzenia Pana Jezusa. W adwencie braliśmy udział w roratach, w większości przystąpiliśmy do sakramentu pokuty. Dziękujemy księżom wikariuszom za kazania głoszone podczas rorat. Wielu z nas wspomogło biednych i potrzebujących. Rozprowadziliśmy prawie 300 świeć Caritas. Zebraliśmy dary charytatywne do koszów, dzięki temu wiele rodzin i osób z naszej parafii mogło otrzymać paczkę świąteczną. Jesteśmy wdzięczni członkom parafialnego oddziału Caritas, którzy te paczki przygotowali i niejedną sami dostarczyli do domów. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom. Darów było bardzo dużo i nie wszystko byliśmy w stanie rozdać w parafii. Dlatego wszystko to, co zostało przekazaliśmy Siostrom Szarytkom, które w Tarnowie przy ul. Robotniczej prowadzą Dom Opieki dla Dzieci, Młodzieży i Dorosłych Niepełnosprawnych Intelektualnie. Siostry są bardzo wdzięczne za tą pomoc. W miarę naszych możliwości przygotowaliśmy także kościół. Dziękujemy panom, którzy obsadzili choinki i zmontowali szopkę. Dziękujemy panom i młodzieży, którzy pod przewodnictwem pań dekoratorki i zakrystianki, oraz ks. Waldemara udekorowali szopkę i choinki. Bóg zapłać za wszelką pomoc!

W rozpoczynającym się tygodniu.
Jutro Święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Drugi dzień świąt Bożego Narodzenia. Mszę święte będą o 630, 845, 1030, 1200. Po mszach poświęcimy owies. Podczas mszy o 845 będzie rozesłanie kolędników misyjnych – dzieci, które tradycyjnie odwiedzą nasze domy, głosząc orędzie o narodzeniu Jezusa, Zbawiciela całego świata i zbierając ofiary przeznaczone dla dzieci z krajów misyjnych. Przyjmijmy je szczerze i z wdzięcznością.
Wtorek. Trzeci dzień w oktawie Bożego Narodzenia. Święto św. Jana Ewangelisty. Zgodnie z tradycją po mszach poświęcimy wino. Adoracja Najświętszego Sakramentu o 1700 i nowenna do Miłosierdzia Bożego.
Środa. Czwarty dzień w oktawie Narodzenia Pańskiego. Święto świętych Młodzianków, męczenników. Na koniec adoracji nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
Czwartek. Piąty dzień w oktawie Bożego Narodzenia.
Piątek. Szósty dzień w oktawie Bożego Narodzenia. Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Msze święte jak w dzień powszedni.
Sobota. Siódmy dzień w oktawie Narodzenia Pańskiego. Ostatni dzień Roku Pańskiego 2022. O 1700 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, o 1730 odśpiewamy nieszpory, o 1800 będzie Msza św. ze specjalnym kazaniem podsumowującym stary rok w naszej wspólnocie parafialnej.
Niedziela za tydzień to 1 stycznia 2023 roku. Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Nowy Rok Pański 2023. Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Msze święte będą według porządku niedzielnego. Zakończenie oktawy Narodzenia Pańskiego.

Czytajmy prasę katolicką. Wydanie Gościa Niedzielnego, jakie dzisiaj otrzymujemy do rąk, jest przewidziane na 2 tygodnie. Dlatego ten świąteczny numer jest droższy; kosztuje 15 zł. Znajdziemy w nim rozmowę o tym, jak polskie orionistki pomagają młodym matkom w zrujnowanym Charkowie, oraz blok artykułów dotyczących istoty przeżywanych świąt Bożego Narodzenia. Tygodnik Katolicki Niedziela zastanawia się, dlaczego Bóg stał się człowiekiem? Co jest istotą Bożego Narodzenia. I jak przeżyć te dni, by ich nie zmarnować. Do Niedzieli dołączony jest bezpłatny dodatek: piękny kalendarz ścienny z wizerunkami świętych

Przed rozesłaniem. Niech opromienia nas światło płynące z Betlejem. Z wdzięcznością przyjmijmy Chrystusa, jedyną nadzieję świata, abyśmy każdego dnia doświadczali Jego zbawczej miłości. Zabierzmy Go ze sobą do naszych domów. Głośmy wszystkim radosną nowinę o narodzeniu Zbawiciela świata. Niech błogosławieństwo Boże umacnia nas i niesie pokój naszym sercom.