Ogłoszenia parafialne – 25 kwietnia 2021 roku

Podziękujmy Jezusowi Dobremu Pasterzowi, za to, że nas zgromadził przy sobie podczas tej się Eucharystii. I pamiętajmy, że owcą, która ma się powtórnie narodzić do życia, jest każdy z nas.

Dziękujemy za 5 ofiar złożonych na potrzeby parafialne w zakończonym tygodniu. Bóg zapłać! Dziękujemy za sprzątanie kościoła; wczoraj sprzątało 5 osób i złożono 5 ofiar. Do sprzątania kościoła w sobotę, 1 maja, po mszy porannej prosimy parafian z domów: 495, 496, 497, 497b, 498, 498b, 499b, 499m, 504, 504a, 504b.

W rozpoczynającym się 4. Tygodniu Okresu Wielkanocnego.
Dzisiaj rozpoczyna się tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. W tych intencjach będziemy modlić się razem w kościele, ale niech każdy pamięta, aby o powołania pomodlić się także indywidualnie w czasie codziennego pacierza i w czasie codziennej adoracji Najświętszego Sakramentu.
Poniedziałek. Od 1700 adoracja do Najświętszego Sakramentu; tak będzie przez cały tydzień.
Wtorek. Na koniec adoracji Najświętszego Sakramentu będzie nowenna do Miłosierdzia Bożego. Po mszy wieczorowej odbędzie się zbiórka ministrantów. 
Środa. Na koniec adoracji Najświętszego Sakramentu będzie nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
Czwartek. Święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła. Obchodzimy Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny światowej.   
Piątek. Po zakończeniu Mszy świętej, około 1830, będzie pierwsze w obecnym roku nabożeństwo majowe. Nabożeństwa te będą celebrowane codziennie przez cały miesiąc po mszy wieczorowej. Jeżeli pogoda na to pozwoli będziemy je odprawiali przy grocie lurdzkiej na dziedzińcu naszego kościoła parafialnego. W ten sposób będzie mogła w nich uczestniczyć dowolna liczba wiernych, czyli nie będzie takich ograniczeń, jakie obowiązują nas w kościele. Na nabożeństwo majowe, a potem na spotkanie zapraszamy dzieci z klas trzecich z rodzicami. Rozpoczną one okres bezpośredniego przygotowania do pierwszej spowiedzi i Komunii świętej.
Pierwsza sobota maja – 1 maja. Od 900 księża oddadzą się do chorych, ale tylko do tych, którzy zostaną bezpośrednio do nich zgłoszeni. Wieczorem zmiana tajemnic różańcowych. O 1700 początek adoracji, o 1730  różaniec, o 1800 Msza święta z kazaniem, po mszy nabożeństwo majowe, a na koniec zmiana tajemnic. Zapraszamy przedstawicieli róż żywego różańca. Dzieci z klas trzecich zapraszamy na nabożeństwo majowe, a po nim będzie spotkanie z księdzem katechetą.
Za tydzień będzie 5. niedziela wielkanocna.

Czytajmy prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym polecamy tekst porównujący stosowane obecnie szczepionki przeciw koronawirusowi, również pod kątem skuteczności i efektów ubocznych. Polecamy także artykuł o kierownictwie duchowym, czym jest i dlaczego jest takie ważne. Na łamach Tygodnika Katolickiego Niedziela przeczytamy o tym, kto dzisiaj chce być księdzem, oraz poznamy prawdę o szczepionkach, których technologia produkcji w wielu wypadkach może budzić wątpliwości moralne.

Przed błogosławieństwem. Zanim udamy się do naszych domów, otrzymamy Boże błogosławieństwo. Jesteśmy owcami Dobrego Pasterza, o które On się troszczy, nigdy ich nie opuści, i prowadzi je po właściwych ścieżkach. Wpatrując się w Niego, odważnie podejmujmy nasze zadania i obowiązki. Pamiętajmy też, aby prosić Go o nowych pracowników w Jego owczarni.