Ogłoszenia parafialne – 25 lipca 2021 roku

Dziękujemy za 5 ofiar złożonych na potrzeby parafialne w zakończonym tygodniu. Dziękujemy za sprzątanie kościoła. Wczoraj sprzątało 9 osób, złożono 8 ofiar. Do sprzątania kościoła w najbliższą sobotę po mszy porannej prosimy parafian: 566, 567, 569, 569a, 569b, 573a/1, 573b, 573c, 574a.

W rozpoczynającym się 17. tygodniu okresu zwykłego w ciągu roku.
Poniedziałek. Wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców NMP. Msza święta o 700.
Wtorek. Msze św. będą o 700 i 1800. Na zakończenie adoracji  nowenna i koronka do Miłosierdzia Bożego.
Środa. Msze św. będą o 700 i 1800. Na zakończenie adoracji będzie nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
Czwartek. Wspomnienie św. Marty. Msza święta o 700.   
Piątek. Msza święta o 700.
Sobota. Wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, kapłana. Msze święte będą o 700 i 1800.
Za tydzień będzie 18. niedziela zwykła – pierwsza miesiąca sierpnia. W tym dniu przypada 77. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego.

Eucharystia daje życie, to hasło 39. Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej do Częstochowy, która rozpocznie się tradycyjnie 17 sierpnia 2021 r. Eucharystią o godz. 730 sprawowaną w Katedrze Tarnowskiej, a zakończy 25 sierpnia na Jasnej Górze. W tym roku pielgrzymka będzie miała znowu formę sztafetową, to znaczy każdego dnia 3 grupy będą przemierzały wyznaczony odcinek trasy i realizowały program pielgrzymki. Zachęcamy do pielgrzymowania w grupie drugiej, św. Franciszka.  Grupa ta wyruszy na pielgrzymi szlak w czwartym dniu, czyli w piątek 20 sierpnia, i przejdzie odcinek z Racławic do Miechowa. Koszt pielgrzymki to 50 zł; dzieci do klasy ósmej szkoły podstawowej włącznie płacą 25 zł). Zapisów można dokonywać w kancelarii parafialnej lub na spotkaniu przed pielgrzymkowym.

Czytajmy prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym warto przeczytać o świętych Annie i Joachimie, rodzicach Maryi i dziadkach Jezusa, którzy stali się patronami ustanowionego przez papieża Franciszka Światowego Dnia Dziadków i Osób Starszych. A w wakacyjnym cyklu Gość zabiera nas do klasztoru klarysek w Starym Sączu, gdzie ziemski żywot zakończyła św. Kinga. Tygodnik Katolicki Niedziela zastanawia się, co powoduje, że ludzie ruszają do Hiszpanii szlakiem św. Jakuba i jak ta pielgrzymka odmienia ich życie. Po za tym Niedziela pisze o przystanku Jezus, który działa w czasie woodstockowego festiwalu

Z okazji dzisiejszego wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, święcimy samochody i inne pojazdy mechaniczne. Teraz od ołtarza odmówię modlitwę poświecenia pojazdów i błogosławieństwa kierowców, następnie modlitwę o opiekę na drogach. Będziemy prosić, aby Bóg opiekował się nami w czasie podróży i zachował nas od wypadków. Potem wyjdziemy na parkingi, pobłogosławimy i pokropimy wodą święconą pojazdy tych kierowców, którzy sobie tego życzą. Księża staną przy wyjazdach samochodów z miejsca parkowania na główną ulicę, a kierowcy, także parkujący przy kiosku i obok przedszkola, proszeni są, aby po kolei podjeżdżali do któregoś z nich. Jeden ksiądz będzie przy wyjeździe z placu kościelnego (róg ogrodzenia plebanii), drugi naprzeciwko przy cmentarzu (wylot drogi od Leiera). Ministranci będą rozdawali pamiątki poświęcenia. A nas wszystkich Bóg obdarza swoim błogosławieństwem, byśmy umieli i chcieli dawać siebie innym. Niech dzisiejsza Eucharystia napełni nas mocą do kochania każdego człowieka, a zwłaszcza tych, którzy szczególnie potrzebują naszego wsparcia.

Modlitwa poświęcenia pojazdów i błogosławieństwa kierowców. Agenda liturgiczna s. 486, i błogosławieństwo ogólne wiernych.