Ogłoszenia parafialne – 25 lutego 2024 roku

Doświadczenie Bożej chwały, które dane było apostołom Piotrowi, Jakubowi i Janowi, miało ich umocnić na drodze naśladowania Mistrza i w konfrontacji ze skandalem krzyża. Niech nasza spotkanie z Jezusem w czasie tej Eucharystii umocni naszą wiarę i nadzieję oglądania chwały Boga.

Dziękujemy za jedną ofiarę złożoną cele inwestycyjne w parafii. Dziękujemy za sprzątanie kościoła; wczoraj sprzątało 6 osób, złożono 7 ofiar. Następne sprzątanie kościoła w sobotę 2 marca po mszy porannej. Prosimy na nie parafian z domów: 110d, 110e, 110f, 110k, 112a, 113, 113a, 114, 114c.

W rozpoczynającym się 2. tygodniu Wielkiego Postu.

Wtorek. Adoracja Najświętszego Sakramentu o 1700 i nowenna do Miłosierdzia Bożego.

Środa. Adoracja od 1700, na koniec adoracji będzie nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

Czwartek. Od 1700 będziemy spowiadali dzieci przed pierwszym piątkiem. Zapraszamy je wszystkie do skorzystania z sakramentu pokuty.

Pierwszy piątek marca – 1. marca.. O 900 droga krzyżowa dla dorosłych, którzy nie mogą przyjść po południu. O 1500 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, Godzina Miłosierdzia i adoracja do mszy wieczorowej. Na 1500 zapraszamy grupę pomocy dla dusz czyśćcowych i grupę św. Ojca Pio, na 1600 róże żywego różańca. Od 1630 spowiedź wszystkich. O 1700 zakończenie adoracji poprzedzone odmówieniem litanii do NSPJ, aktu oddania Sercu Jezusa i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. O 1700 droga krzyżowa dla dzieci i dla pracujących przed południem. O 1800 Msza święta, na którą zapraszamy szczególnie dzieci. O 1900 będzie droga krzyżowa dla młodzieży uczącej się i pracującej, od klas siódmych wzwyż. Zapraszamy wszystkich, a szczególnie dzieci i młodzież, do wzięcia udziału w nabożeństwach dróg krzyżowych w czasie całego Wielkiego Postu. Podczas wszystkich mszy pomodlimy się w intencjach misji i misjonarzy, zbieramy składkę na cele misyjne.

Pierwsza sobota lutego. Od 900 księża udadzą się do tych chorych. Wieczorem zmiana tajemnic różańcowych. Od 1700 będzie adoracja, o 1730 odmówimy cząstkę różańca, o 1800 Msza święta z kazaniem, potem zmiana tajemnic.

Za tydzień będzie 3. Niedziela Wielkiego Postu. Po południu o 1600 będzie nabożeństwo gorzkich żali z kazaniem pasyjnym; zapraszamy na nie wszystkich.

Dyrekcja Publicznej Szkoły nr 1 im. Heleny Marusarz w Woli Rzędzińskiej ogłasza zapisy do klasy pierwszej dzieci z rocznika 2017 na ok szkolny 2024/25. Zapisu można dokonać w sekretariacie szkoły od 730 do 1500. Ponadto zaprasza wszystkie dzieci siedmioletnie z rodzicami na dzień otwarty szkoły, który będzie w najbliższy piątek 1 marca o 1700.

Czytajmy prasę katolicką. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym przeczytamy o roli, jaką bracia zakonni odgrywają we wspólnocie Kościoła. W wielkopostnym cyklu JEZUS, MODLITWA i TY znajdziemy odpowiedź na pytanie: kim jest Ten, do którego się modlę? Oraz po co Bogu nasza wytrwałość w modlitwie?. Tygodnik Katolicki Niedziela stwierdza, że Wielki Post nie jest jak zawody sportowe, w których gdy osiągnie się odpowiedni wynik, to dostaje się nagrodę i pyta, czego naprawdę Bóg oczekuje ode mnie w tym czasie?

Przed rozesłaniem. Miłość Chrystusa przynagla nas do modlitwy i zaangażowania misyjnego. Dzielmy się swa wiarą z innymi. Niech i ich udziałem stanie się radość, którą ofiarowuje nam Chrystus. Naszą solidarność z misjami będziemy mogli teraz wyrazić poprzez ofiary do puszek. Za dary serca składamy serdeczne Bóg zapłać!.