Ogłoszenia parafialne – 25 października 2020 roku

Dziękujemy za ofiary złożone na potrzeby parafialne; od ostatniej niedzieli złożono 4 ofiary. Dziękujemy za sprzątanie kościoła. Wczoraj sprzątała 1. osoba, i złożono 3 ofiary. Do sprzątania kościoła w sobotę, 31 października po mszy porannej, czyli od 700, prosimy parafian z domów: 417, 417a, 417b, 417c, 419, 420, 420b, 420c, 420e, 420f. Musimy także posprzątać kaplicę cmentarną. Dlatego do jej posprzątania w sobotę, 31 października od 800prosimy parafian z domów: 417d, 417e, 417g, 417h, 417j, 417l, 418a, 421, 422, 422a. Apelujemy, aby parafianie przychodzili do sprzątania, chociaż są ograniczenia w uczestników nabożeństw. Pandemia i wszystkie jej skutki, a przede wszystkim niebezpieczeństwo zarażenia się w miejscach publicznych, obligują nas do jeszcze większego dbania o czystość kościoła. Z tego obowiązku chcemy się jak najlepiej wywiązać, dlatego apelujemy o solidność w sprzątaniu.

Cała Polska znalazła się w strefie czerwonej. W związku z tym mamy nowe ograniczenia uczestników mszy i nabożeństw w kościele. Musimy przeznaczyć 7m2 powierzchni kościoła na jednego uczestnika liturgii. Wynika z tego, że do kościoła, możemy wpuścić jednorazowo nie więcej niż 85 osób, i tego się trzymajmy. Podczas nabożeństw mamy zachować odstęp jeden od drugiego, a poza chwilą przyjmowania Komunii świętej nos i usta mają być zasłonięte maseczką. Na terenie całej diecezji tarnowskiej mamy dyspensę od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w niedzielę i święta nakazane, aż do odwołania. Do tych jednak, którzy z tej dyspensy korzystają, apelujemy, aby uczestniczyli w Eucharystii w sposób wirtualny. Jest wiele transmisji Mszy świętych w telewizji i w Internecie, łącznie z transmisją internetową z naszego kościoła parafialnego w serwisie YouTube (845 i 1030). Musimy jednak mieć świadomość, że te transmisje nigdy nie zastąpią naszej fizycznej obecności na Eucharystii i przystępowania do sakramentów świętych.

Przed nami Uroczystość Wszystkich Świętych, Dzień Zaduszny, a potem oktawa tej uroczystości. Nie możemy w tym czasie zaniedbać dusz naszych zmarłych bliższych i dalszych. Niech ten czas, kiedy publicznie wyznajemy wiarę w życie wieczne, będzie przede wszystkim przepełniony naszymi modlitwami za duszami tych, którzy z tego świata odeszli do wieczności. Takie modlitwy będziemy wznosili do Boga w czasie Mszy świętych, nabożeństw wypominkowych, w czasie procesji na naszych cmentarzach, i gdy indywidualnie udamy się na groby naszych bliskich. Razem z biskupami i władzami państwowymi apelujemy, aby rozłożyć w czasie wizyty na grobach, przed i po Uroczystości Wszystkich Świętych. Niech starsi i bardziej narażeni odłożą te wizyty na lepszy czas, niech modlą się w domach. W dniu 1 listopada zawsze celebrowaliśmy Mszę na cmentarzu i przemierzaliśmy nasz cmentarz w procesji żałobnej. Nie chcemy tego zmieniać w tym roku. Chyba, że zakaże nam tego wprost rozporządzenie władz państwowych, bądź naszego biskupa. Prosimy jednak parafian i apelujemy do wszystkich, aby szczególnie wtedy, przy grobach zachować stosowne odstępy i mieć w świadomości, że nie wszyscy w takiej mszy muszą uczestniczyć. Zorganizujmy sie w taki sposób, aby na to nabożeństwo żałobne z każdej rodziny przyszło dwóch, najwyżej trzech, przedstawicieli. Zgodnie z tradycją we Wszystkich Świętych przy bramach naszego cmentarza będziemy zbierali ofiary na potrzeby WSD w Tarnowie. Miejmy świadomość, że w ciągu tygodnia plany, które teraz ogłaszamy, mogą się całkowicie zmienić.

W tym tygodniu
Codziennie o 1700 wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja prywatna, i 1730 nabożeństwo różańcowe, na które zapraszamy, tym bardziej, że jest to ostatni tydzień października. Do spowiedzi przed Uroczystością Wszystkich Świętych proszę przystępować przez cały tydzień. Codziennie od 1700 będą dyżury w konfesjonale.
Wtorek. Na zakończenie nabożeństwa różańcowego odmówimy modlitwy nowennowe do Miłosierdzia Bożego.
Środa. Święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Na zakończenie nabożeństwa różańcowego odmówimy modlitwy nowennowe do MB Nieustającej Pomocy.
Za tydzień będzie Uroczystość Wszystkich Świętych. Przed południem Msze święte będą według porządku niedzielnego. O 1400 planujemy Mszę świętą na cmentarzu, którą ofiarujemy za duszami wszystkich, którzy spoczywają na naszym cmentarzu parafialnym. Po Mszy będzie procesja żałobna po naszym cmentarzu i modlitwy za zmarłych. Różańca i mszy wieczorowej już nie będzie.

Przypominamy, że na stoliku z gazetami wyłożone są kartki na wypominki roczne i jednorazowe, które można składać zakrystii lub w kancelarii parafialnej. Można  zaznaczyć godzinę Mszy świętej, przed którą mają być czytane. 

Czytajmy prasę katolicką. Gość Niedzielny stara się odpowiedzieć na pytanie, czy istnienie innych religii zgodne jest z wolą Boga, czy też jest wyłącznie błędem ludzkim? Z kolei Tygodnik Katolicki Niedziela zastanawia się nad problemem, czy w dobie pandemii nie lekceważymy wpływu ducha na ciało i zdrowie?

Przed rozesłaniem. Nie jest prawdziwym chrześcijaninem ten, kto nie umie kochać. Niech w postawie miłości do Boga i bliźniego umocni nas błogosławieństwo Boże, które teraz przyjmiemy.